Civic FB7 Civic FB7 Otomatik Şanzıman yağ değişimi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Değişim 60bin km yada 4 yılda bir olması lazım. 4 yıllık araçlarda kmye bağlı olmaksızın değiştirilmesini tavsiye ederim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim de 2013 civic var 35000 oldu honda servisleri 4 yıl diyor kö gelmese bile özel servistede 40000 olsun öyle dedi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Onlar rutin bakımla birlikte halledelim diye düşünüyorlar, eğer uzun süre beklemeyecekseniz 40binde değiştirin çok sorun olacağını sanmıyorum.

ebayir

0
Honda mutluhan a fiyat sordum. Filtreden bahsetmediler.
Yağ 240 tl
İşçilik 70 tl

Çok pahalı geldi bana

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yağ 240 tl
İşçilik 70 tl

Çok pahalı geldi bana

Sırf yağ boşaltıp doldurmaya 70 lira yazık günah ya... araçta garanti yoksa kendi yağınızı servisten alın, kullanım klavuzundan ne kadar yağ gerekli olduğuna özelikle bakın ve o miktar kadar yağı otomatik şanzımancıya gidip 20 liraya doldurun bence. Ustaya da daha önce bu araçların şanzıman yağını değiştirip değiştirmediğini de sorun bence.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Yağ 240 tl
İşçilik 70 tl

Çok pahalı geldi bana

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.[/QUOTE [MENTION=349]ebayir[/MENTION] sanırım İstanbul da oturuyorsun. Avrupa yakasında isen honda radar var. Şeref ustaya ara sor. İster yağı sen al istersen onda orijinal yağ var yağ parasına değiştir. İşlem çok basit. Sanırım 16 veya 17 lokma ile tapayı açıp 3 lt yağ boşaltılıyor. Ölçmeye gerek yok depo kartel hacmi o kadar. Yenisini de yağ çubuğundan ekleniyor. Ya da ustan varsa o da yapar.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Cadox

0
Aracınız
Merhabalar şubat ayında 2010 civic premium otomatik vites arac aldım. Arac 1. Vites-2. Vites ve 2. Vites- 3. Vites aralıklarında vuruntu yapıyor.gecenlerde Şanzıman çubuğunun bir sure tam oturmadığını fark ettim. Aracimi bu süreçte 2-3 kez yıkadım. Sizce şanzıman yağı su ile karışmış olabilir mi. 3bin kilometre önce aracın ağır bakımlarını sanayideki bir ustaya yaptırdım. Yetkili servise çok uzagim. Şanzıman yağını eneos atf almıştım değişimde internetten. İcime sinmedi hafta sonu hondanin orjinal yağı ile değiştireceğim.
Sizlere sorularim sunlar ustalarim.
1- Bu vuruntunun sebebi ne olabilir.
2 subap ayarları olabilir mi.
3 şanzıman takozundan olma ihtimali nedir? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Araba konusunda acemiyim lütfen kusura bakmayın.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Honda atf dw1 ile eneos eco atf şanzıman yağı arasında fark var mı , kullansam bi problem yaşar mıyım diye direkt olarak eneos a mail attım . İçi aynı kutusu farklı diyen arkadaşlar vardı. Neredeyse yarı yarıya fiyat farkı var , cevap gelirse paylaşırım.
IMG_3682.jpg

IMG_1923.jpgIMG_1506.jpg Hafta sonu 700 km uzun yol yaptım 21 binde aracım 14 binde servise girdi bu kadar yağ eksiltmesi normal mi ? Ve yağ durumu iyi mi bilemedim arkadaşım yarım litre kadar eksik dedi bu şekil 1000 km uzun yol şehir içi karışık idare edermi bide 120-130 arası titreme var sonrasında sıkıntı yok 150-60da o kadar titremiyor

Geri