Civic FB7 Civic FB7 Sürücü Kapı Gergi Sesi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yaklaşık 3-4 ay önce Amazon.com'dan satın aldığım şöför kapı gergisinin montajını kendim yapmıştım, aslında kapıyı eğimli alanda tutma problemi yoktu ama sesi bayağı rahatsız ediyordu, yaklaşık 5.yılda bu sesi yapmaya başladı (Sesin oluşmasını hızlandıran etken bence kapılardaki izolasyona bağlı artan ağırlık :unsure:).
Parçada acaba uyum sorunu yaşarmıyım diye düşünmüştüm ama aracın üzerindeki ile birebir aynı, kapı gergisi sesinden bıkanlar için alternatif bir çözüm olduğunu düşünüyorum.
Parça kodu 72380-TR3-A01,

Öncesi,

Sonrası,

FD6 kullanıcıları için komple gergiyi değiştirmekten daha uygun maliyetli bir yöntemde mevcut,

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Arkadaşlar son 3-4 aydır sol ön kapı gergisi kapanıp açılırken çıtır çıtır ses yapıyor, şimdilik kademelerde kapıyı tutuyor fakat ilerleyen zamanlarda tutmayacaktır.O yüzden internetten kapı gergisi tamir kiti aldım.Bakalım boş bir zamanımda değiştirmeye çalışacağım.Kapı döşemesini daha önce söken var mı, döşemeyi nelere dikkat etmeliyim?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar son 3-4 aydır sol ön kapı gergisi kapanıp açılırken çıtır çıtır ses yapıyor, şimdilik kademelerde kapıyı tutuyor fakat ilerleyen zamanlarda tutmayacaktır.O yüzden internetten kapı gergisi tamir kiti aldım.Bakalım boş bir zamanımda değiştirmeye çalışacağım.Kapı döşemesini daha önce söken var mı, döşemeyi nelere dikkat etmeliyim?

Mesajınızı daha önce açtığım eski konuya attım, linkini verdiğiniz gergi tamir kitleri FB7 için satılmıyorken Amazon.com'dan fiyatı uygun olduğu için komple gergiyi kargo ile birlikte 20 dolara almıştım ve bir kaportacıdan aldığım torklu anahtar ile kendim söküp yenisini rahatça yenisini takabilmiştim :) Öncesi ve sonrasına dair durumun videosu da mevcut (y)
Kapı döşemesini sökme işinde dikkatli olun, acele etmeyin kademeli güç arttırın yoksa tırnakları hızlıca kırabilirsiniz, @h.k_ahmet hocamın link verdiği konuda yeterince bilgi var.

Aracınız
Mesajınızı daha önce açtığım eski konuya attım, linkini verdiğiniz gergi tamir kitleri FB7 için satılmıyorken Amazon.com'dan fiyatı uygun olduğu için komple gergiyi kargo ile birlikte 20 dolara almıştım ve bir kaportacıdan aldığım torklu anahtar ile kendim söküp yenisini rahatça yenisini takabilmiştim :) Öncesi ve sonrasına dair durumun videosu da mevcut (y)
Kapı döşemesini sökme işinde dikkatli olun, acele etmeyin kademeli güç arttırın yoksa tırnakları hızlıca kırabilirsiniz, @h.k_ahmet hocamın link verdiği konuda yeterince bilgi var.

Şimdi izledim, teşekkürler.

Geri