Civic fc5 el freni arızası

Ad Soyad
Fatih Suna
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba , aracımı park ettim vitesi P'ye aldım elektronik el frenini çektim ve aracımdan indim 10 dk sonra aracima döndüm aracı çalıştırdım el frenini indirme tuşuna bastım ama inmedi . Ekranda El freni lambası yanıp sönüyor. (EP) adında arıza lambası yanıyor uyari çıkiyor . Aracımi haraket ettiremiyorum . El freni düğmesi bozuk galiba onu değiştirmem gerek ama el frenini indirmenin bir yolu yok mu ?
Örneğin vitesi D'ye alıp gaza basarsam el frenini otomatik olarak bırakır mı ? Aracımı hareket ettirebilirsem sanayiye veya servise gidip el freni düğmesi daha rahat ve çabuk şekilde değiştirebilirim.

Ad Soyad
Fatih Suna
Aracınız
Civic FC5 2017
Frene basmayı unutmuş olabilir misiniz? Eğer unuttuysaniz ekranda pedal işareti yanıp sönüyor.
Hocam 5 yıldır kullanıyorum aracı el frenini indirirken fren pedalına basmayı unutmuyorum . Araçta ep adinda uyarı lambası yanıyor . Şimdi servise gittim bilgisayara bağladılar el freni düğmesi bozuk. Yan sanayi falan bakacağım bulamazsam mecburen serviste değiştireceğim .

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam 5 yıldır kullanıyorum aracı el frenini indirirken fren pedalına basmayı unutmuyorum . Araçta ep adinda uyarı lambası yanıyor . Şimdi servise gittim bilgisayara bağladılar el freni düğmesi bozuk. Yan sanayi falan bakacağım bulamazsam mecburen serviste değiştireceğim .
Demekki bazen çalışıp bazen çalışmıyor. İnsanlık hâli bazen de bazı şeyler unutulabiliyor 😊 ihtimal dahilinde söylemiştim.

Ad Soyad
Fatih Suna
Aracınız
Civic FC5 2017
Demekki bazen çalışıp bazen çalışmıyor. İnsanlık hâli bazen de bazı şeyler unutulabiliyor 😊 ihtimal dahilinde söylemiştim.
Estağfurullah hocam elbette unutmuş olabiliriz ama arıza lambası yanıyor yani fren pedalına basıp basmamam ile alakası yok . Düğme sipariş ettim onu bekliyorum şimdi

Ad Soyad
Urfa
Aracınız
Civic FC5 2016
Estağfurullah hocam elbette unutmuş olabiliriz ama arıza lambası yanıyor yani fren pedalına basıp basmamam ile alakası yok . Düğme sipariş ettim onu bekliyorum şimdi
Sorun çözüldü mü ? Aynı sorunu yaşıyorum. Orijinal el freni düğmesi ile değişim yaptım 2 gün geçti aynı sorun yaşanmaya devam ediyor. Siz değişim yapınca çözüldü mü ?

Geri