Civic FC5 - FK7 nin 7 inç Multimedyasının Yazılımsal Arızalarına Çözüm

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bugün şehir içi çok kısa mesafelerde sık sık 4-5 sefer motoru stop edip çalıştırdım, her seferinde multimedya açılıyor kapanıyor açılıyor kapanıyor en sonunda bilgi menüsü düğmesine bastığımda yakıt tüketim değerleri ve bilgi ekranı çıkmamaya başladı, menüden varsayılan değerlere geri döndürmek işe yaramadı kontak anahtarını çekip tekrar çalıştırınca da düzelmedi bende çözüm olarak bir videodan multimedya yı reboot etmeyi öğrendim denedim ve multimedya sistemi düzeldi.

Üst sol köşedeki altında audio yazan açma kapama düğmesine birkaç saniye basılı tutunca yeniden başlatma uyarısı çıkıyor evet diyince ekranda tek bir honda logosu çıkıp 30-40 saniye bekliyorsunuz ve multimedya daki buglar dan kurtuluyorsunuz.

videolar aşağıda

bu da gizli menü ama dikkat ediniz fazla kurcalamamakta fayda var:)

aşırı sıcaklarda ve aşırı soğuk havalarda birde sert bir çukura düştüğünüz zaman multimedya kendi kendine restart çekiyormuş yani durduk yere kapanıp açılabiliyor kullanma kılavuzunda bu durum normal deniliyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@erenuzel41 Ben bu konuyu kaçırmışım :) paylaşım için teşekkürler konuyu yukarı sabitledim.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Bugün şehir içi çok kısa mesafelerde sık sık 4-5 sefer motoru stop edip çalıştırdım, her seferinde multimedya açılıyor kapanıyor açılıyor kapanıyor en sonunda bilgi menüsü düğmesine bastığımda yakıt tüketim değerleri ve bilgi ekranı çıkmamaya başladı, menüden varsayılan değerlere geri döndürmek işe yaramadı kontak anahtarını çekip tekrar çalıştırınca da düzelmedi bende çözüm olarak bir videodan multimedya yı reboot etmeyi öğrendim denedim ve multimedya sistemi düzeldi.

Üst sol köşedeki altında audio yazan açma kapama düğmesine birkaç saniye basılı tutunca yeniden başlatma uyarısı çıkıyor evet diyince ekranda tek bir honda logosu çıkıp 30-40 saniye bekliyorsunuz ve multimedya daki buglar dan kurtuluyorsunuz.

videolar aşağıda

bu da gizli menü ama dikkat ediniz fazla kurcalamamakta fayda var:)

aşırı sıcaklarda ve aşırı soğuk havalarda birde sert bir çukura düştüğünüz zaman multimedya kendi kendine restart çekiyormuş yani durduk yere kapanıp açılabiliyor kullanma kılavuzunda bu durum normal deniliyor.

Bir çok bugı var ne yazık ki bizim multimedya yazılımının. Belki de donanım yeteri kadar iyi değil o yüzden de yapıyor olabilir. Zira bu cihaz yanlış hatırlamıyorsam 2013 üretimi sanırım.

Ben tünellerden geçerken takılmasıyla ilgili şikayetimi Honda Türkiye'ye iletmiştim. Onun yanında bu tarz bugları da söyledim. Fabrikadaki test ekibinin teste çıktığını ve benim şikayetlerimi doğruladıklarını arayıp haber verdiler. Ve giderilmesi için çalışma başlattıklarını söylediler. Fakat hala bir gelişme yok.

Aracınız
Civic FC5 2019
aracımı normal şekilde park ettim ve stop ettim. bir gün sonra çalıştırdığımda fm radyo frekansları silinmişti. tarama tuşu pasif olmuş, frekans arama tuşu ise işlevsiz idi. kontağı kapatıp açtığımda ise ana ekran fabrika ayarlarına dönmüştü. Bluetooth, android auto ve diğer fonksiyonlar aktif. ek olarak direksiyondan Temaslı ses artırıp azaltma pasif ve tuşlara basarak işlevini görüyor. multimedya ekranından araç bilgilerine ulaşamıyorum. ne yapmam gerekiyor?

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
aracımı normal şekilde park ettim ve stop ettim. bir gün sonra çalıştırdığımda fm radyo frekansları silinmişti. tarama tuşu pasif olmuş, frekans arama tuşu ise işlevsiz idi. kontağı kapatıp açtığımda ise ana ekran fabrika ayarlarına dönmüştü. Bluetooth, android auto ve diğer fonksiyonlar aktif. ek olarak direksiyondan Temaslı ses artırıp azaltma pasif ve tuşlara basarak işlevini görüyor. multimedya ekranından araç bilgilerine ulaşamıyorum. ne yapmam gerekiyor?

fotoları... anten kartında problem olabilir mi? 20210411_072647.jpeg20210411_072657.jpeg

Selamın aleyküm aranıza yeni katıldım 2017 fc5 Civic aracım Bluetooth problemi var telefon la eşleştirme yapıyor um aracı durdurup tekrar çalıştırınca telefon görüşmesi yapıyor fakat müzik çalmıyor multimedya dan Bluetooth seçince Bluetooth bağlantısı yok diyor telefon bağlı gösteriyor aramalar ekranda çıkıyor görüşme yapıyor müzik çalmıyor bu sorunu yaşayan varmı çözüm bilen varmı ?

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri