Civic FC5 Sevmediğiniz Özelliğini Yazın

Aracınız
Civic FC5 2019
İçeri ses alıyor, müzik ilk calistirmada müdahale olmuyor Bluetooth kolay eslesmiyor hız sabitleyici berbat yağmur sensörü bazen kafayı yemiş gibi çalışıyor içeri deli gibi ses alıyor şoför koltuğu aşağı indirince kırılacak gibi kuut diye ses çıkarıyor sağ emn. Kemeri bağlantı yerinden zirilti uuuu aklıma gelenler bunlar. Ama yıkayıp iş yerinee gidince bütün gözler onda. Ben bile hayranlıkla seyrediyorum. İç çekerek bakışları görebiliyorum. Bir zamanlar bende böyle arabalara bakarak sigara çay yapıyordum. Belki de nazara geliyo

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
İçeri ses alıyor, müzik ilk calistirmada müdahale olmuyor Bluetooth kolay eslesmiyor hız sabitleyici berbat yağmur sensörü bazen kafayı yemiş gibi çalışıyor içeri deli gibi ses alıyor şoför koltuğu aşağı indirince kırılacak gibi kuut diye ses çıkarıyor sağ emn. Kemeri bağlantı yerinden zirilti uuuu aklıma gelenler bunlar. Ama yıkayıp iş yerinee gidince bütün gözler onda. Ben bile hayranlıkla seyrediyorum. İç çekerek bakışları görebiliyorum. Bir zamanlar bende böyle arabalara bakarak sigara çay yapıyordum. Belki de nazara geliyo

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Çok güzel yorumlamissiniz, ne kadar eksisi olsada sadece lafta kalıyor karşısına geçince duruşu mest ediyor insani...

Honda madness

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hız sabitleme. Ancak bu kadar kötü çalışabilir. Özellikle düzlükten yokuş yukarı doğru hızı birden artırmaya çalışması çok kötü.
fc5 e özel değil bütün civiclerr aynı şekilde. ben rampa cıkarken direksiyondan yavas yavas hız dusuyorum o zamana vites düşürmeden daha rhaat cıkıyor

2016 model eco executive fc5 kasa.

1. hız sabitlemeyi açtığında yolun az bir çıkışında bile arabayı feci şekilde bağırmaya başlaması. devir 5bin civarını buluyor.
2. aracımın lpg deki anlık ve ortalama yakıt tüketimini göremiyorum. 2017 modelden sonra var ama 16 modelde malesef bulunmuyor.

F2 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
2016 model eco executive fc5 kasa.

1. hız sabitlemeyi açtığında yolun az bir çıkışında bile arabayı feci şekilde bağırmaya başlaması. devir 5bin civarını buluyor.
2. aracımın lpg deki anlık ve ortalama yakıt tüketimini göremiyorum. 2017 modelden sonra var ama 16 modelde malesef bulunmuyor.

F2 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
o otomatik aracların hepsinde var ne yazıkki. ben rampa cıkarken cruse - tusundan yavas yavas hızı asagı cekıyorum böylelikle bagırmadan cıkıyor rampaları

Aracınız
Civic FC5 2019
o otomatik aracların hepsinde var ne yazıkki. ben rampa cıkarken cruse - tusundan yavas yavas hızı asagı cekıyorum böylelikle bagırmadan cıkıyor rampaları
Otomatiklerde varda asıl neden tork düşüklüğü. Yeterli hıza ulaşmak için aşağı devirlerde tork bulamadığından üst devirlere çıkıyor.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Otomatiklerde varda asıl neden tork düşüklüğü. Yeterli hıza ulaşmak için aşağı devirlerde tork bulamadığından üst devirlere çıkıyor.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
illaki hocam 150 n torktan bahsediyoruz. eminim rs ve fk7 lerde bizde ki kadar sıkıntı olmuyordur.

Genel olarak memnun olmakla birlikte,beğenmediğim özellikler;
1-Yol sesini içeriye alması
2-Atmosferik motorun en büyük dezavantajlarından olan ara hızlanma zayıflığı ve rampalarda bayılmalar
3-Kaput,bagaj ve torpido amortisörleri eksikliği
4-Kimse yazmamış ancak,kapılarda bulunmayan reflektörler(olmayan araç neredeyse yok)
5-Boya ve kaporta kalitesizliği

Diğer bütün eksiler bence sorun değil. Trim hataları,direksiyon yıpranması,ses sistemi eksikliği vb. tüm sorunlar premium markalar hariç tüm C segmentlerinde mevcut. O yüzden araçlarımızın standart donanımları bile bir çoğundan fazla oldugu için bence takmamak lazım :) Herkese keyifli sürüşler dilerim

Ad Soyad
ahmed yerli
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
FK7 sport plus makyajlı kullanıyorum 5 bin km'dir. 28 bin km'de aldım.

-Eksiler;
* Yol sesi, lastikler 235 taban ve bazı yollarda ciddi kafa ütülüyor.
* Boya ve kaportanın zayıf olması genel Japon seçimi zaten.
* Sport Plus'ta harici amfili 11 hoparlör var ama yine basları zayıf. Sonradan aktif subwoofer ekledim (forumda konusu var) herkese de tavsiye ederim çok güzel oldu.
* İç aydınlatma standart sarı ışıkları ve lensleri 20 yıllık nerdeyse, tüm iç ampulleri kendi tasarımım ledlerle değiştirdim, çok şık oldu.
* Kapı iç plastikleri fazla esnek.
* Bel desteği sport plus'ta mevcut ve benim için çok önemli. Diğer modellerde yok ve bariz konfor farkı oluyor. Aynı zamanda sürücü baldır yüksekliği de ayarlaması keyifli.
* Ön yolcu koltuğu yükseklik ayarı yok.
* Multimedya oldukça vasat, karışık e ucuz duruyor. Geri görüş kamerası yine öyle.
* Arka kol dayama fazla aşağıda, koltuğa değiyor ve yolcular eğilmek zorunda, uzun vadede bel ağrısı yapar.
* Arka yolcular için havalandırma çakmaklık veya usb çıkışı yok.
* Camlar fazla sesli kapanmakta.
* Led farların kesim çizgisi ve kısa uzun aydınlatması yeterli değil.
* Yağmur sensörü diğer çoğu marka gibi pek de hassas değil.
* Sürücü yol bilgisayarı verilerini tek seferde görmek iyi olurdu + yağ sıcaklığını.

Tüm bunları yazarken segmentindeki rakipleri ve fiyatı ile kıyaslıyorum. Bazı eksikliklerini kendiniz giderebilirsiniz ancak bazıları doğuştan gelen ve zahmeti, maliyeti yüksek şeyler bana göre.

Artıları ve aracı almamdaki nedenler ise;
* Öncelikle 182 ps motor çok keyifli,eker mi derdi yok. Tren gibi daima hızlanabiliyor. Cvt belki bu araca ters gibi ama günlük kullanımda ben seviyorum ki bundaki yazılımı da farklı.
* Sürüş keyfi başarılı, direksiyon bir Ford değil ama gayet tatmin edici ki biraz sert ama seviyorum bilakis. Şasi gayet iyi, süspansiyon ayarı tam kıvamında. Sport plus'ta ek mod ile sertleştirince daha da iyi yol tutuyor.
* İç hacmi en rahst C hatchback sanırım, arkaya 3 yetişkin oturabiliyor.
* Siyah tavan yine sevdiğim özelliklerden.
* Donanımları gayet yeterli.
* Tasarımı hemen herkes beğeniyor, stok hali son derece yeterli, oynanmasını tavsiye etmem.
* Çift gerçek egzoslar cold start'ta özellikle de kapalı mekanlarda güzel bir homurtuya sahip. Çift kavrama olsaydı hakkıymış.
* Yakıt tüketimi benim güzargahlarım ile 5bin km ortalaması 30km/s ve 7.1 lt/100km.
En düşük gördüğüm değer İst Yakuplu-Kozyatağı E5'ten 80-90km cc ile, 67km/s ort hızda 3 yetişkin + bagaj (1.4+0.3= 1.7 ton toplam ağırlık) 4.3 lt/100km. Torku görece az da olsa tüketim de başarılı.

Aklıma gelenler bunlar, herkese kazasız ve keyifli sürüşler...

Geri