Civic FD6 Çözemediğim Bir Problem ve Usta Tavsiyesi

Ad Soyad
Mehmet Uyan
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar hepinize merhaba,

2011 model çok severek kullandığım Honda Civic arabam var, tüm bakımlarını serviste yaptırdım ve bugüne kadar beni hiç üzmedi. Kendisi ile bir hafta önce uzun yola çıktım ve LPG ile giderken bir anda motor arıza ışığı yandı (turuncu ışık) ve araba gaz almamaya başladı. Stop edip tekrar çalıştırdım ve bir süre sonra yine aynı hatayı verdi. O günden sonra araba rölantide iken benzinde olsun LPG'de olsun güçlü bir şekilde tekliyor. Ve yine benzdeyken de ben eskisi gibi gaz almadığını hissediyorum. Keza LPG ile kullanamıyorum artık. Fakat sorun şu ki servise götürdüğümde motor arıza lambası yanmıyor, sadece sürüşte hata verdiğinde yanıyor ve herkes saçma sapan şeyler söylüyor.

Size sorum şu ki İstanbul'da iyi bir usta tanıdığınız var mı?

Çok teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FD6 2012
Hocam, aynısı Fb7 de başıma gelmişti. Öncelikle iyi bir lpg ustasına gidin. Büyük ihtimal gaz ayarı bozulmuş. Ama gaz ayarı değilse gaz enjektöru arizalidir. Yaklaşık 1.5 yıl öyle kullandım. Işıklarda durunca titriyor, arıza ışığı yanıyor. Servise gidince sönüyor 😀. En son servise ışık yanikken gitmeyi başardım. Gaz arızası görünüyor dedi. Ustaya gittim, güzel bir ayar yaptı ve sorun bitti.

mturker

Özel Üye
Arkadaşlar hepinize merhaba,

2011 model çok severek kullandığım Honda Civic arabam var, tüm bakımlarını serviste yaptırdım ve bugüne kadar beni hiç üzmedi. Kendisi ile bir hafta önce uzun yola çıktım ve LPG ile giderken bir anda motor arıza ışığı yandı (turuncu ışık) ve araba gaz almamaya başladı. Stop edip tekrar çalıştırdım ve bir süre sonra yine aynı hatayı verdi. O günden sonra araba rölantide iken benzinde olsun LPG'de olsun güçlü bir şekilde tekliyor. Ve yine benzdeyken de ben eskisi gibi gaz almadığını hissediyorum. Keza LPG ile kullanamıyorum artık. Fakat sorun şu ki servise götürdüğümde motor arıza lambası yanmıyor, sadece sürüşte hata verdiğinde yanıyor ve herkes saçma sapan şeyler söylüyor.

Size sorum şu ki İstanbul'da iyi bir usta tanıdığınız var mı?

Çok teşekkür ederim.
Merhaba öncelikle geçmiş olsun .
Size tavsiyem benzinde mi LPG demi sorunu tam anlamak için depodan vananizi kapatın aracı çalıştırdıktan sonra LPG ye alın hattaki LPG de tamamen bitene kadar gaz bitti uyarısı verene kadar bekleyin sonra benzine alın, bı sure benzinde kullanın 1 hafta 10 gün kadar.
Hala devam ediyorsa .
Buji, buji kabloları , bobinleri gözden gecirtin.
Sorun benzinde değil LPG de ise enjektorlere baktırın, öncesinde LPG bakımı yaptırın.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar.....yazdıklarınızdan yola çıkarak tahminde bulunayım...

1.Buji kontrolü veya değişimi (Bujiler yeni değişti ise bu maddeyi geçin..)
2.Lpg Enjektörlerinden arızalı var....LPG enjektör kontrolü ve Lpg gaz ayarı...
3.Lpg Regülatör arızaları veya kontrolü....İyi günler...

Son düzenleme:
Ad Soyad
Mehmet Uyan
Aracınız
Civic FD6 2011
Selamlar, yorumlarınız için çok teşekkür ederim, usta şimdilik gaz ayarı yaptı ve bir sorun olmayacağını söyledi. Umarım olmaz.

Geri