Civic FD6 Civic FD6 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2011 elegans 86 binde fren bakımı ile bilgim yok diskler yeni degişmiş dedi satıcı ve usta balatalarda yeni dedi komple değişmiş herhalde ama fren hidrolipi değişimini deneyecegim bakalım sonuc ne olacak

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Balatalar yeni değişmiş yanlız montajında da sorun olabilir buna da dikkat edin (y)
Kaliper pimleri uzun süre yağsız kalmışsa balatayı fazla sıkı tutuyor olabilir.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
N11'den Bosch balata alayım diyorum ama orijinal mi güvenemiyorum. 100-TL civarında fiyatları, TRW'ler de 130-TL den başlıyor, kararsız kaldım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
N11'den Bosch balata alayım diyorum ama orijinal mi güvenemiyorum. 100-TL civarında fiyatları, TRW'ler de 130-TL den başlıyor, kararsız kaldım.
Ben 2 yıl önce önleri 190dan almıştım, siz arka balatalardan bahsediyorsunuz galiba, arka balatalar için fiyat normal gibi.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Ben 2 yıl önce önleri 190dan almıştım, siz arka balatalardan bahsediyorsunuz galiba, arka balatalar için fiyat normal gibi.

Evet arka balatalar için.
Cuma iş dönüşü yolumun üzerindeydi sanayi, ustama baktırdım balatalardan kaynaklı dedi "cikcikcik" diye arka tekerden gelen sese. Sen hangisini istersen al gel takayım dedi. Yorum için teşekkürler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Buraya bir geri dönüş ve dikkatimi çeken durumu yazayım,
n11'den geçen yıl taktırdığım BLUEPRINT arka balatalarla 10bin km.den fazla yol yaptım ve şu aşamada bir sorunla karşılaşmadım,
Bugünde aynı balatanın fiyatına baktığımda 81 liraya düştüğünü gördüm o_O (ben 105 liraya almıştım), uygun fiyata arka balata arayışında olanlar değerlendirebilir.
FD6 ve FB7nin arka balataları aynıdır, ikisinde de kullanılabilir (y)

Aracınız
Bugün artık balatalardan çıkan sese dayanamadım. Üstünde mga diye bi marka takılıydı. Özel servisteki usta tavsiye etmişti.Ses ilk takıldığından beri vardı. Usta zamanla geçecek dedi ama 15.000 km oldu hala geçmedi Kalkışlarda ve yavaşlamalarda baya ses yapıyordu. Maltepedeki ikiler hondada taktırmıştım. Bugünde başka bir yerden garantili(ses filan yaparsa değişim yapacak) ön ve arka valeo siparişi verdim yarın takacaklar. Önler 120₺, arkalar 150₺. İsçilikte 100 ₺ istedi. Pazarlıkla 350₺ yaptı sağolsun. Yarın inşallah değiştireceğim. Mga asla taktırmayın. Çok ses yapıyor. Daha balatanın %70 i bitmemiş ama ses çok rahatsız ediyor. Sanki iki demir birbirinden ayrılıyor gibi ses çıkıyor kalkarken.

Kün feyekün..

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Bugün artık balatalardan çıkan sese dayanamadım. Üstünde mga diye bi marka takılıydı. Özel servisteki usta tavsiye etmişti.Ses ilk takıldığından beri vardı. Usta zamanla geçecek dedi ama 15.000 km oldu hala geçmedi Kalkışlarda ve yavaşlamalarda baya ses yapıyordu. Maltepedeki ikiler hondada taktırmıştım. Bugünde başka bir yerden garantili(ses filan yaparsa değişim yapacak) ön ve arka valeo siparişi verdim yarın takacaklar. Önler 120₺, arkalar 150₺. İsçilikte 100 ₺ istedi. Pazarlıkla 350₺ yaptı sağolsun. Yarın inşallah değiştireceğim. Mga asla taktırmayın. Çok ses yapıyor. Daha balatanın %70 i bitmemiş ama ses çok rahatsız ediyor. Sanki iki demir birbirinden ayrılıyor gibi ses çıkıyor kalkarken.

Kün feyekün..
Aynı sıkıntı bende de var çok sinir bozucu bir ses çıkıyor ayağını frenden çekip öne doğru yavaşça giderken. Ben de hi tech diye bir marka taktırmıştım geçer diye bekledim çok uzun süre geçti üzerinden. Ben de değiştirmeyi düşünüyorum.. Yeni balatalardan izlenimlerinizi bekliyorum..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynı sıkıntı bende de var çok sinir bozucu bir ses çıkıyor ayağını frenden çekip öne doğru yavaşça giderken. Ben de hi tech diye bir marka taktırmıştım geçer diye bekledim çok uzun süre geçti üzerinden. Ben de değiştirmeyi düşünüyorum.. Yeni balatalardan izlenimlerinizi bekliyorum..
O ayağı pedaldan çektiğiniz andaki gacırtı sesini kullandığım bütün yan sanayi balataların hepsinde duydum, eğer bu sesten rahatsızsanız kesin çözüm orjinal balatalar diyebilirim.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
O ayağı pedaldan çektiğiniz andaki gacırtı sesini kullandığım bütün yan sanayi balataların hepsinde duydum, eğer bu sesten rahatsızsanız kesin çözüm orjinal balatalar diyebilirim.
Evet hocam bir keresinde yine belirtmiştiniz, ilerleyen zamanlarda göz önünde bulunduracağım bu hususu..

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
En son geçen ay arkadaki MGA balataları BOSCH ile değiştirmiştim, balataları törpülettim ama sürtme sesi devam ediyor. Biraz daha hızlanıp frene basınca titreme yapıyor, sanırım disklerde sıkıntı var. Ben de iki model disk buldum. Aralarında fark var mıdır bilemedim.

Geri