Civic FD6 Civic FD6 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
En son geçen ay arkadaki MGA balataları BOSCH ile değiştirmiştim, balataları törpülettim ama sürtme sesi devam ediyor. Biraz daha hızlanıp frene basınca titreme yapıyor, sanırım disklerde sıkıntı var. Ben de iki model disk buldum. Aralarında fark var mıdır bilemedim.

Ben eski FD6 aracıma Blueprint almıştım ve bir sorunla karşılaşmamıştım.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Cevap için teşekkürler. Artık araba yaşı gereği bazı parçalarda değişiklik istiyor.
Listemde; fren diskleri, ön-arka zotlar, şarj dinamosu kayışı, tabla başları, şanzıman yağı, amortisör körüğü gibi parçalar var. 1.500-TL ye yakın tutuyor ama indirimlerle 1.000-TL ye halledeceğim gibi işçilik hariç. 2 sene daha götürür inşallah, ev borcu bitince belki yenisini almak kısmet olur.

Aracınız
Civic FD6 2010
Fd6 aracımda frenlerden ses gelmeye başladı. arka balatalar baya bitmiş. Dikkat etmem gereken ve tercih edebileceğim bir marka varsa yardımcı olursanız memnun olurum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Fd6 aracımda frenlerden ses gelmeye başladı. arka balatalar baya bitmiş. Dikkat etmem gereken ve tercih edebileceğim bir marka varsa yardımcı olursanız memnun olurum.

Ben ATE kullanıyorum ön-arka memnunum, ses sorunum yok, frenleme performansı gayet iyi fakat bunun disklerle de alakası vardır. Ben ön arka brembo delikli disklerle birlikte ate balata kullanıyorum.

Aracınız

Arkadaşlar sizce bu ürün sahte mi orijinal mi dir?
Fiyatı vana çok uygun geldi servisler malum bu aralar bizimle muhattap olmadıklarından bi dönüş bile yapmıyorlar en son kampanya varken sordum parça fiyatı 550 demişti randevu istedim kampanyanın bitmesine 15 gün varken kampanya sonrasına randevu veriyor. Orjinal alayım dedim baya uzun götürüyor çünkü sizinde görüşünüzü alabilir miyim ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Arkadaşlar sizce bu ürün sahte mi orijinal mi dir?
Fiyatı vana çok uygun geldi servisler malum bu aralar bizimle muhattap olmadıklarından bi dönüş bile yapmıyorlar en son kampanya varken sordum parça fiyatı 550 demişti randevu istedim kampanyanın bitmesine 15 gün varken kampanya sonrasına randevu veriyor. Orjinal alayım dedim baya uzun götürüyor çünkü sizinde görüşünüzü alabilir miyim ?
Bunlar orjinal değil ama muadilleri olarak satılıyor, orjinal arka balatalar NBK marka,
Linkteki konuda orjinal parçanın fotolarına bakabilirsiniz,

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Linkteki Valeo balatalardan sipariş verdim. Orjinalliği konusunda bir fikrim yok ancak kargo gelince resim eklerim ve mevcut Valeo balatalarla karşılaştırırım. Şu an kullandıklarım 50bini devirdi ve hala iyi durumdalar.

Aracınız
Civic FD6 2010
2010 fd6 aracim var ön firen Balat’a ları bitmiş Yüksekva da çalışıyorum Balat’a önerileriniz nedir teşekkür ediyorum şimdiden

Ekli dosyalar

• BE126F56-BB76-4129-9A38-EFAFE0E4B1F4.jpeg
    BE126F56-BB76-4129-9A38-EFAFE0E4B1F4.jpeg
    220.7 KB · Görüntüleme: 38

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2010 fd6 aracim var ön firen Balat’a ları bitmiş Yüksekva da çalışıyorum Balat’a önerileriniz nedir teşekkür ediyorum şimdiden
Fiyat sorun değil ve frenlemede en sessizi olsun diyorsanız orjinali en mantıklı seçenek ancak fiyatı yüksek.
Yüksek performanslı bir kullanımınız yoksa TRW, Bosch, Blueprint gibi markalarda işinizi görecektir.
n11-gittigidiyor gibi online alışveriş sitelerinden bile araştırıp yorumlara göre hareket ederek temin edebilirsiniz.

Geri