Civic Fd6 Kafama Takılanlar ?

Selam Forum Sakinleri
Mevcut aracım 2013 Fiesta 1.5 Tdci
Yaşadığım yer Bursa.
Civicte merak ettiklerim.
1) sürüş pozisyonu, çok basık olması sürüşte sıkıntı yaşatıyor mu ? çevre kontrolu kaldırım kontrolü nasıldır.
2) sedan olduğu için şehir içi manevra kabiliyeti ne şekilde. dönüşlerde ve parklarda zorluyor mu ?
3) lpg'de yakıtı ne şekildedir. lt hesabı ? şehir içi şehir dışı olarak ?
4) lpg'de subap ayarı can sıkıyor mu ve maliyeti ne kadardır.
5) bunu almada focus 2.5 bak der misiniz ? veya i20 2014.

En büyük tereddütüm dar sokaklarda görüş ve manevre kabiliyeti.

Şimdiden teşekkür ederim.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Selam Forum Sakinleri
Yaşadığım yer Bursa.
1) sürüş pozisyonu, çok basık olması sürüşte sıkıntı yaşatıyor mu ? çevre kontrolu kaldırım kontrolü nasıldır.
2) sedan olduğu için şehir içi manevra kabiliyeti ne şekilde. dönüşlerde ve parklarda zorluyor mu ?

Sürüş pozisyonu konusunda hiç sorun yaşamadım,görüş açıları ve çevre kontrolü bahsettiğiniz araçlara göre daha iyidir diye düşünüyorum. Benim eşim kullanıyor hiç sorun yaşamıyor.Park ve manevra konusunda da sorun yaşatacak araç değil ,görüş açıları ortalamanın üzerinde olduğundan park konusu da rahat benim için.lpg de ortalama kullanımda ş.içi 11-12 lt, ş.dışı 6-7 lt tüketim değeri var.Sübap ayarı 20 binde bir biraz da kullanımınıza bağlı olarak yaptırıyorsunuz maliyeti yetkili serviste 200 tl yi geçer,özel servisler 100-150 tl ye yapıyorlar. Focus yada i20 konusunda şöyle söyleyim,bu 2 aractan birisiyle takas yaparmısınız deseniz ben yapmam.

iPhone cihazından gönderildi.

Aracınız
Focus 2,5 t ise tartışmaya gerek bile yok. Ancak anlam veremediğim 2,5 focus deyipte civic'in yakıtını sormak.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selam Forum Sakinleri
Yaşadığım yer Bursa.

Sürüş pozisyonu en kral focus’da yok lpg de uzun yolda 25 28 kuruş arası yakar, hondaların sübap ayarı manueldir aslında her araçta sübap ayarı vardır hondadaki çok basit ayarlanıyor bu bi sorun değil lpg de sübap eriten honda göremezsiniz ama başka markalarda 40 50 binde sübaplar yanıyor honda ile başka markaları mekanik anlamda karşılaştırmayın bile hele fd6 canını çıkarsan tık demez Motoru

vtec kicked in yo !!!

Ben bir bayan katılımcı olarak yukarıdaki arkadaş “eşim kullanıyor sorun yaşamıyor “sözüne çok güldüm açıkçası yani Honda erkeklere özel üretmiyor ayrıca çalıştığım kurumda en az 10 erkek Honda kullanıcısına park yada donanım açısından rehberlik ettiğimi söyleyebilirim, bence imkanların dahilinde kullandığın araç en iyi araçtır...hiç bir şekilde yazdığın sürüş görüş mesafesi yada dar sokak vs sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.iyi günler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Ben bir bayan katılımcı olarak yukarıdaki arkadaş “eşim kullanıyor sorun yaşamıyor “sözüne çok güldüm açıkçası yani Honda erkeklere özel üretmiyor ayrıca çalıştığım kurumda en az 10 erkek Honda kullanıcısına park yada donanım açısından rehberlik ettiğimi söyleyebilirim, bence imkanların dahilinde kullandığın araç en iyi araçtır...hiç bir şekilde yazdığın sürüş görüş mesafesi yada dar sokak vs sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.iyi günler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Siz kaç yıldır araç kullanıyorsunuz bilmiyorum ama eşim 6 aydır kullanıyor. Bayanlar kullanamıyor yapamaz anlamında söylediğim bişey değil,ralli aracı kullanan-savaş uçağı pilotlarımız var bayan.tamamen eğitim alışkanlık tecrübeyle ilgili bişey fakat şöyle de bir durum var bayanlar genel olarak küçük hb araç tercih ediyor ülkemizde. Civic sedan olmasına rağmen eşim sorun yaşamıyor dememin sebebi bu.

iPhone cihazından gönderildi.

Demekki sürüş pozisyonunu çok dert etmemek gerekiyor.
lpg'de yakıt değerleri normal o zaman.

Geri