Civic Fd6 üst kapak

Arkadaslar acil çözüm bulmam gerek aracım 3 günlüğüne emanet verdim yağ ve suyu tamamdı, yaklasık 750 km yapmıs araçı teslim aldım sogumadan kontak çevirdim çalıstıgında boğuşmuş gibi tekleyerek çalıştı 1 dk sonra düzeldi 2 km kadar gittim kaloriferi açtım doğuk üflüyordu ve tüpe geçmedi fakat hararet 90 civarıydı biraz ilerledim hararet 110 130 civarı gezdi fakat kalorifer hala soguk ve tüpe geçmedi durdum hararet 50lere geldi sabah radyatörü açtım su yok takviye bidonu agzına kadar dolu 2 litreye yakın su koydum, yağına baktım yağ temiz eksilme yok aracı çalıştırdım yine yüksej devirde tekleyerek ve yogun dumanla çalıştı 1 dk sonra düzeldi kalorifer ısındı tüpe geçti maraştaki ustamı aradım üst kapak yediğini ağır ağır gelebileceğimi söyledi yaklaşık 90 km mesafeyi gittim hemde 90 110 arası hızla hiçbir problem olmadı hararet artmadı ama 20 ile 90 arası gezindi daha önce böyle olay başına gelen oldumu hararet yapan arac genelde su kaynatır ama bilemiyorum lütfen yardımvı olun teşekkürler 0543 843 9238

WAS-LX1A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ne yazıkki motorda inecek gömlekler aşağı inmiş rektefe olacakmış sizce bu arac kopmle yapıldıktan sonra düzen tutar mı?

İyi bir işçilik ve ustalıkla tutar bence, sonuçta bu motorlar nerdeyse 20 yıldır mevcut ve iyi bir motor ustası için kompleks parçası pek yok.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Korktuğum buydu. İş geçmiş artık. Metanetli olun.
Orjinal parça ve güzel işcilik ile eskisinden daha iyi olur. İşcilik bellidir. Değişecek parça sayısına göre fiyat artar.
Ne yazıkki motorda inecek gömlekler aşağı inmiş rektefe olacakmış sizce bu arac kopmle yapıldıktan sonra düzen tutar mı?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Korktuğum buydu. İş geçmiş artık. Metanetli olun.
Orjinal parça ve güzel işcilik ile eskisinden daha iyi olur. İşcilik bellidir. Değişecek parça sayısına göre fiyat artar.

Ortalama bir fiyat var mı aklınız da bide şanzumanı da söktüdüm ben ordada bilya sesi vardı sökülmülken onuda aradan çıkaralım dedim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ortalama bir fiyat var mı aklınız da bide şanzumanı da söktüdüm ben ordada bilya sesi vardı sökülmülken onuda aradan çıkaralım dedim

Genel bir rektefiye 5 ila 6 bin arası değişir. İşcilik dahil. Ekstra değişen parçalara görede fiyat yükselir. Şanzıman bundan hariç hesaplanır.

Anladım abim sagol

Hocam üst kapak komple motorda da gömlek taslaması ve piston kafaları ve segmanları değiştirdim şanzumanda da pürüzdürek bilyası ve baskı balatayıda değiştirdim triger zinciri devirdaim pompası ve yağ pompası sağlam dedi ellemedik sizce nasıl olmustur bu değişim düzen tutar mı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Triger zincirinde problem olmazda. Yağ pompası yağ lambasını yakmamalı. Yeterli basınç sağlıyorsa sıkıntı yok. Yağıda yeniledinmi. Oldu mis. Baya masraf yapmışsınız. Parçalar alışasıya aracı çok zorlamayın. Usta size tarif eder. Geçmiş olsun.
Hocam üst kapak komple motorda da gömlek taslaması ve piston kafaları ve segmanları değiştirdim şanzumanda da pürüzdürek bilyası ve baskı balatayıda değiştirdim triger zinciri devirdaim pompası ve yağ pompası sağlam dedi ellemedik sizce nasıl olmustur bu değişim düzen tutar mı?

Triger zincirinde problem olmazda. Yağ pompası yağ lambasını yakmamalı. Yeterli basınç sağlıyorsa sıkıntı yok. Yağıda yeniledinmi. Oldu mis. Baya masraf yapmışsınız. Parçalar alışasıya aracı çok zorlamayın. Usta size tarif eder. Geçmiş olsun.

Yağ lambası yakmadı yağ antifirz şanzuman yağıda sıfırlandı tamamen orjinal parça kullanıldı tahminen hep 6500 tl buldu

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Fiyat 6'yı geçebilir diye düşünüyorum.
Artık aracı sakın satmayın sürün keyfini çıkarın derim.
Yağ lambası yakmadı yağ antifirz şanzuman yağıda sıfırlandı tamamen orjinal parça kullanıldı tahminen hep 6500 tl buldu

Geri