Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Ad Soyad
Arifcan Ekmekci
Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba,bugun aracımı sabahtan bırakıp saat 4 te parça takılmış olarak aldım. İlk sürüş olarak takılmalar tamamen geçmiş. Bazı arkadaşlar parça takıldıktan sonra sert demişler ama benim fark ettiğim bir durum olmadı.
Hocam yaklaşık 2 ay mı sürdü parçanın gelip takılması ?

Ad Soyad
İstanbul Mersin
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam yaklaşık 2 ay mı sürdü parçanın gelip takılması ?
Toplamda o kadar surdu ama bence bundan sonra hızlanır. Cunku fazla sayıda arıza var ve ınsanlar bu arızadan gelmeye devam ediyor. Artık sattıkları araclar ııcn stok cekecektır Honda Turkiye diye dusunuyorum. Bence burada yapmanız gereken Honda Turkıye ıle de konusmak sadece bayi ile konusmayın. Honda Turkıyeyı arayın sıkayet kaydınızı olusturun. Takıp ettıgınızı magdur edıldıgınızı kayıtlarına gecırın. Stok tutun diye zorlayın. Herkes yaparsa bence bu parcadan sıkayet bazında degılde cok sayıda Tuekıyeye sevk ederler diye dusunuyorum.

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
zaten 15 binden sonra bu sorun başlıyor hocam ya da o civarlarda. Mutlaka sizde de olacaktır.
Ben 23 bini geçtim bir sorunum yok ama benim aracım premium. Belki sorun yaşıyan modeller üst paketlerdir.Onların direksiyon kutusu farklı olabilir bazı otonom özelliklerden ötürü.

Ad Soyad
FE1
Aracınız
Civic FE1 2021
Selamlar, FE1 kasalar için direksiyona bülten gelmiş. Direksiyon kutusu üzerinde sıkma ve gevşetme işlemleri yaparak benim aracımın sorununu çözdüler.
Aracımda 9500 km'den beri 70-90 km arasında özellikle direksiyonu tek elle tutuyorsanız hafif bir takılma vardı.

Ad Soyad
Erdinç tas
Aracınız
Civic FE1 2021
Selamlar, FE1 kasalar için direksiyona bülten gelmiş. Direksiyon kutusu üzerinde sıkma ve gevşetme işlemleri yaparak benim aracımın sorununu çözdüler.
Aracımda 9500 km'den beri 70-90 km arasında özellikle direksiyonu tek elle tutuyorsanız hafif bir takılma vardı.
Ne kadar sürdü yapılan islem

Geri