Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
zaten 15 binden sonra bu sorun başlıyor hocam ya da o civarlarda. Mutlaka sizde de olacaktır.

insanları neden böylesine olumsuz etkilemekte ısrarlıyız anlamıyorum, arkadaşlar tüm dünyada 100binlerce civic satılıyor 2021den beri tahmin edersiniz çoğu 15bini geçmiştir dediğiniz gibi olsa kıyamet kopardı bunun denklemini yapabilmek için bilim adamı olmaya gerek yok :)

64bin kmde olan ve en ufak direksiyon problemi olmayan araca bizzat bindim, istanbulda olan (inanmakta zorlanan) arkadaşlarımız için gidip test edebilirler, plaka,ceb no vs özelden paylaşırım.

Ad Soyad
Bener Akıncı
Aracınız
Civic FE1 2021
Selamlar, FE1 kasalar için direksiyona bülten gelmiş. Direksiyon kutusu üzerinde sıkma ve gevşetme işlemleri yaparak benim aracımın sorununu çözdüler.
Aracımda 9500 km'den beri 70-90 km arasında özellikle direksiyonu tek elle tutuyorsanız hafif bir takılma vardı.
Merhaba hangi bayiide yazıldı acaba bu işlem ?

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
insanları neden böylesine olumsuz etkilemekte ısrarlıyız anlamıyorum, arkadaşlar tüm dünyada 100binlerce civic satılıyor 2021den beri tahmin edersiniz çoğu 15bini geçmiştir dediğiniz gibi olsa kıyamet kopardı bunun denklemini yapabilmek için bilim adamı olmaya gerek yok :)

64bin kmde olan ve en ufak direksiyon problemi olmayan araca bizzat bindim, istanbulda olan (inanmakta zorlanan) arkadaşlarımız için gidip test edebilirler, plaka,ceb no vs özelden paylaşırım.

dip not: bende şahsen bu kutu arızasını yaşayan biriyim ama sizin dediğiniz gibi 15binde değil 8binde yaşadım dahası bırakın yeni kutuyu ilk orijinal kutuya yapılan birkaç saatlik işlemle sorunum çözüldü ve üzerinden 11bin km geçti (toplam 19bin+ km) araçta en ufak sorun yok.

Ad Soyad
İrfan gun
Aracınız
Civic FE1 2021
Slm arkadaşlar direksiyon sorunuyla bende uğraşıyordum burda yorumlara bakarak kolon değişimi olacağını düşündüm 20 bin bakımı izmir terakkide yaptırdım ve saolsun Halil usta cam ve direksiyon sorunumu parça değişimi olmadan çözüme kavuşturdu şuan bakım sonrası 900 km yol yaptım ve sorunsuz kullanıyorum aracımı.

Ad Soyad
Emre GÜMÜŞ
Aracınız
Civic FE1 2021
Slm arkadaşlar direksiyon sorunuyla bende uğraşıyordum burda yorumlara bakarak kolon değişimi olacağını düşündüm 20 bin bakımı izmir terakkide yaptırdım ve saolsun Halil usta cam ve direksiyon sorunumu parça değişimi olmadan çözüme kavuşturdu şuan bakım sonrası 900 km yol yaptım ve sorunsuz kullanıyorum aracımı.
İrfan bey çok güzel yazmışsın anlatmışsın ama çözümün ne olduğunu yazmamışsınız, anlatırsanız bizde ona göre yol çizelim izleyelim ..

Ad Soyad
İrfan gun
Aracınız
Civic FE1 2021
@phoneix hocam bulunduğum ilde yetkili servis yok bu yüzden birden fazla ille görüşüp durumu anlattım mantıklı gelen yetkili servisede gittim sorumum çözüldü yapılan işlem ustanın paylaştığı yazılımsal ve mekanik olarak kolon üzerinde işlem yapıldığı usta olmadığım için teknik kısmını bilmiyorum olayın ama kasma problemi olduğu şuan onunda giderildiğini söyledi ustalar şuan için herşey yolunda umarım böylede devam eder.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri