Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Ad Soyad
orhan çiçek
Aracınız
Civic FE1 2021
merhabalar
Ayışığı honda ile görüşmemden sonra honda türkiye garanti kapsamında direksiyon kutusunun değişeceği bilgisi bugün geldi hafta içi için randevu oluşturuldu

Ad Soyad
İlhan
Aracınız
Civic FE1 2022
Hayırlı olsun, bende de başladı direksiyon sorunu 4 gün önce, aracım 20.100 km de. Ortağımada martta almıştık aynı benim aracın gümüş rengini, böyle bi sorun var dedim, onda da varmış haberim yok. O araçta 14.000 km de. Bütün araçlarda bakım için Mutluhan'a gittiğim için dün aradım, bülteni var dediler, bi işlem yapıcaz, tekrar ederse sonrasında direksiyon kutusu değişimi olacak dediler. İşlem sonrası %80-90 gibi çözülüyor geri dönüş olmadı dediler. Düşük ihtimal tekrar edebiliyormuş. Önümüzdeki hafta içi iki aracıda götürücez artık, yapılan işlemi öğrenir paylaşırım sizlerle.

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Bende sorun ortaya çıktı sanırım 39 bin km civarında hissetmeye başladım net olarak. 40 bin bakımı sırasında dile getirdim sorunun varlığını kabul ettiler, test edelim ona göre aksiyon alalım dediler. Parçada stok sorunu var gecikme oluyor dediler.Bende daha servise bırakamadım test için sonucu sizlere paylaşırım

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Geçen hafta perşembe günü bıraktım arabayı sorunu tespit etmişler ve direksiyon kutusunda ayar yaparak geri teslim ettiler. Sorun tekrar ederse kutu değişimi yapacaklarını belirttiler. Şimdilik sorun yok gibi yüksek hızlarda bir sorun görmedim. İlerleyen günler neler gösterecek göreceğiz.

Ad Soyad
Batuhan
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.

Çözüm
Ad Soyad
Ersel
Aracınız
Civic FE1 2021
İyi günler....Direksiyonda takılma ve toplamama olayı benım aracımdada var . bu sorun cogu kısıde gorulmus.Güvenlik anlamında sıkıntı yaratan bi durum.Honda servisini aradıgımda 10 gün ve üzeri parçalarda ikame araç verildiği şeklindeydi.ilk önce yazılım atılıp cozuluyormus daha sonra olursa parca degısımı dendı . Yazılımla ve yağ ile ne alakası var sonucta bu yağ yine kurucak . Bi sonraki arabam accord olucaktı ama asla . 3 sene citroen c-elysee kullandım onda bile böyle sıkıntılar yoktu.

Ad Soyad
Batuhan
Aracınız
Civic FE1 2021
....Direksiyonda takılma ve toplamama olayı benım aracımdada var . bu sorun cogu kısıde gorulmus.Güvenlik anlamında sıkıntı yaratan bi durum.Honda se
Merhabalar,
Tabi ki istenmeyen bir durum ama Honda aracın arkasında duruyor. Herhangi bir güvenlik riski oluşmadan bakım/onarım yada değişim yapıyor. Her araçta kronik bir problem olabilir önemli olan çözümü olması ve firmanın aracın arkasında durabilmesi. Örneğin VW grupta hala çözülemeyen DSG problemleri var.
Sonuç olarak değişimle konu çözüldü ve araçtan olağanüstü memnunum. Herkese tavsiye ederim :)

Ad Soyad
Ersel
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhabalar,
Tabi ki istenmeyen bir durum ama Honda aracın arkasında duruyor. Herhangi bir güvenlik riski oluşmadan bakım/onarım yada değişim yapıyor. Her araçta kronik bir problem olabilir önemli olan çözümü olması ve firmanın aracın arkasında durabilmesi. Örneğin VW grupta hala çözülemeyen DSG problemleri var.
Sonuç olarak değişimle konu çözüldü ve araçtan olağanüstü memnunum. Herkese tavsiye ederim :)
cevabınız için teşekkürler ... honda aracın arkasında duruyor onda bi sıkıntı yok .Bayilerin ' Geçmezse gel ' olayı can sıkıcı . herkesin işi gücü var sonuçta bu olayın net çözümü değişimdir. Birde bu olay hemen başlamıyor araçla belli mesafe gittikten sonra oluyor . yağlama falan ne bileyim inşallah çözülür herkesin sorunu .Servisden sonra buraya yazar bilgilendiririm..... Hayırlı cumalar . Size parça bekleme sürecinde araç verdilermi ? cevaplarsanız sevinirim

Ad Soyad
Batuhan
Aracınız
Civic FE1 2021
cevabınız için teşekkürler ... honda aracın arkasında duruyor onda bi sıkıntı yok .Bayilerin ' Geçmezse gel ' olayı can sıkıcı . herkesin işi gücü var sonuçta bu olayın net çözümü değişimdir. Birde bu olay hemen başlamıyor araçla belli mesafe gittikten sonra oluyor . yağlama falan ne bileyim inşallah çözülür herkesin sorunu .Servisden sonra buraya yazar bilgilendiririm..... Hayırlı cumalar . Size parça bekleme sürecinde araç verdilermi ? cevaplarsanız sevinirim
Merhabalar,

Ben değişim sürecinde araç talep etmedim. Zaten sürüşü etkileyecek kaza riski oluşturacak bir arıza değil. O yüzden parça gelene kadar kendi aracımı kullandım.

Ad Soyad
Yasin Bircan
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler
Kardeş aynısı bende de oldu ilk aldığımda. Aracım fe1 elegance. Aracı toprak yollarda da kullanıyorum, dar yerlerden ileri geri yaparak dönüşler için direksiyonu toprakta zorluyorum. Bunların etkisi mi bilmiyorum ama artık 10 bin oldu bir daha yapmadı yağ gibi şuan

Geri