Civic fe1 üzerinde gelen lastikler

Ad Soyad
myildirim
Aracınız
Civic FB7 2013
Uzun araştırmalar sonucu continental ultracontact 215 50 17 95 xl gayet memnunum sesi kesti arabanın sürüsü değişti. Birde arabaya nazar ettiler daha lastiği takalı bir gün oldu mazgala düştüm lastik kesildi. Sizce çöp mü sürüş güvenliği açısından
Yanakda hasarlar güvenlik açısından riskli diye biliyorum. Teller görünüyorsa sıkıntılı bir durum. Tamiri de olmuyor diye biliyorum ama bir lastikçiye göstersen daha iyi olur.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@yigit87 Geçmiş olsun hocam yandan hasarlar önem arzeder. En iyi sonuç için lastik sökülür, iç dış beraber bakılıp değerlendirilir.

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
Hankook diğer lastiklere göre daha üst segment premium yani birinci sınıf lastiklerden. O yüzden daha iyi bir lastik

kesinlikle öyle,

dahası birebir aynı araçta sözde en premiumu olan Michelin Primacy +4 kullandım hemen ardına bu Hankookları kullandım ve diyeceğim kesinlikle Hankooklar hemen hemen her konuda daha başarılı, şu an için tek yorum yapamayacağım ömrü olacak onuda birkaç bin km sonra görürüz diyelim

Ad Soyad
myildirim
Aracınız
Civic FB7 2013
kesinlikle öyle,

dahası birebir aynı araçta sözde en premiumu olan Michelin Primacy +4 kullandım hemen ardına bu Hankookları kullandım ve diyeceğim kesinlikle Hankooklar hemen hemen her konuda daha başarılı, şu an için tek yorum yapamayacağım ömrü olacak onuda birkaç bin km sonra görürüz diyelim
Ben de Ventus Prime kullanıyorum. Wet yani ıslak performansı A ve Ses konusunda 69 db yani sessiz bir lastik. Ben gayet çok memnunum

Aracınız
Civic FC5 2018
@yigit87 Geçmiş olsun hocam yandan hasarlar önem arzeder. En iyi sonuç için lastik sökülür, iç dış beraber bakılıp değerlendirilir.
teşekkür ederim. Bir continental bayi bir de farklı bildiğim birine götürdüm. Lastiğin yanağındaki jant korumayı yediğini lastiğe zararı olmadığını söylediler. Değişime gerek yokmuş. Müsait bir günde götürüp dediğiniz gibi söktürüp bakacağım.

Ad Soyad
İlhan
Aracınız
Civic FE1 2022
Merhaba, bazı arkadaşların hankook önerisine bende katılıyorum, 3 senedir kullandığım lastik. 2012 FB7 aracımda prime 3 kullandım ve çok memnundum, özellikle ıslak zeminde kuru zemin gibi kullanabiliyorsunuz desem abartmış olmam sanırım. 2020 corolla aracımda da ventus prime 4 kullandım. Corollayı aldığımda da şu andaki kullandığım 2022 civicte olan bridgestone turanza er33 lastikler vardı ve hiç ama hiç memnun olmadığım bir lastik, özellikle ıslakta çok kötü performansı var. bir kaç ay sonra ventus prime 4 almıştım. şimdi de civic için alıcam sadece ölçü olarak kafamda sorular var. 215/50 r17 taban çok ince kalıyor diye düşünüyorum. 235/45 r17 takmayı düşünüyorum. bu ölçüyü kullanmış olan arkadaşlar varsa fikir paylaşırsa sevinirim.

Aracınız
Civic aracım yok
hankook ventus prime 4'ün yol tutuş ve yakıt performansına dair de görüşleri alabilir miyiz dostlar?

Ad Soyad
İlhan
Aracınız
Civic FE1 2022
hankook ventus prime 4'ün yol tutuş ve yakıt performansına dair de görüşleri alabilir miyiz dostlar?
Yol tutuşu bence mükemmel, yakıt öncelikli bir kullanımım olmadığı için birşey söyleyemicem. Önceki mesajımda burada farklı ölçü sormuştum hatta, bir arkadaşımda fc5 sport plus var, onun lastikleride fabrikasyon 235 45 r17. bende tereddütsüz bu ölçüye geçtim, marka tercihimde zaten hankook ventus prime 4. bu lastiği son 3 senedir kullanıyorum önceki araçlarımda ve çok memnunum. Islak performansı özellikle çok güzel, ses olarakta 69db.

Ekli dosyalar

• 20230510_185654.jpg
    20230510_185654.jpg
    101.3 KB · Görüntüleme: 58
  • 20230527_163641.jpg
    20230527_163641.jpg
    129.4 KB · Görüntüleme: 58
Ad Soyad
Ahmet YILMAZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Değerli arkadaşlar yeni lastiklerimi buradaki öneri ve deneyimler üzerine aldığım için kendi deneyimimi paylaşmak istedim.

Aracım, fe1 - 182 hp - elagance - 215/55/16

Aracım Dunlop ec300 lastiklerle geldi. Etiket değerleri yaptığım araştırmalara göre ıslak c yakıt c ses ise 67 db şeklinde.

Kışlık lastik olarak continental wintercontact-ts-870 97h xl aldım ve çok memnun kaldım.

Nisan ayında yazlıklara geçince dunlop ec300 lerin kışlık ts870 lerden etikete göre 3 desibel daha düşük olmasına karşın çok daha gürültülü olduğunu gördüm.

Yaptigim bir uzun yolculuktan sonra ec300 leri değiştirme kararı aldım ve forumdaki hankook ventus prime 4 önerisi üzerine 93v kore üretimi lastikleri aldım.

Etikete göre dunlop 67 hankook 69 olmasına rağmen hankook lar çok daha sessiz çok daha konforlu. (3 günlük kullanım için)

Forum da bu lastiği öneren ve tavsiye eden arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kararsız kalan ve arastirma safhasındaki arkadaşlara fikir vermesi için paylaşmak istedim.

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
Değerli arkadaşlar yeni lastiklerimi buradaki öneri ve deneyimler üzerine aldığım için kendi deneyimimi paylaşmak istedim.

Aracım, fe1 - 182 hp - elagance - 215/55/16

Aracım Dunlop ec300 lastiklerle geldi. Etiket değerleri yaptığım araştırmalara göre ıslak c yakıt c ses ise 67 db şeklinde.

Kışlık lastik olarak continental wintercontact-ts-870 97h xl aldım ve çok memnun kaldım.

Nisan ayında yazlıklara geçince dunlop ec300 lerin kışlık ts870 lerden etikete göre 3 desibel daha düşük olmasına karşın çok daha gürültülü olduğunu gördüm.

Yaptigim bir uzun yolculuktan sonra ec300 leri değiştirme kararı aldım ve forumdaki hankook ventus prime 4 önerisi üzerine 93v kore üretimi lastikleri aldım.

Etikete göre dunlop 67 hankook 69 olmasına rağmen hankook lar çok daha sessiz çok daha konforlu. (3 günlük kullanım için)

Forum da bu lastiği öneren ve tavsiye eden arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kararsız kalan ve arastirma safhasındaki arkadaşlara fikir vermesi için paylaşmak istedim.

okadar anlattım başka konudada biri daha inatlaştı okadar ama dediğimde ısrarcıyım cidden Hankook ventus prime 4 ile bu araç çok çok uyumlu, özellikle artan konforu fark etmemek mümkün değil diğer üst sınıf (Michelin vs) de bile bu kadar fark olmamıştı bende.

özetle şiddetle tavsiyem halen (şu an 9bindeyim)

Geri