Civic FB7 Civic HB 2013 almayı düşünüyorum olumlu olumsuz yönleri

Arkadaşlar ben de Civic sedan Fb7 2013 model kullanıcısıyım. Dizel HB civiğe geçmeyi düşünüyorum, bulduğum araç sport donanıma sahip. Olumlu olumsuz yönleridir söyleyebilir misiniz ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar ben de Civic sedan Fb7 2013 model kullanıcısıyım. Dizel HB civiğe geçmeyi düşünüyorum, bulduğum araç sport donanıma sahip. Olumlu olumsuz yönleridir söyleyebilir misiniz ?

Forum da aktif arkadaşları etiketleyeyim görünce yardımcı olacaklardır.
[MENTION=13421]Hasan karasu[/MENTION] [MENTION=6236]Bulent78[/MENTION] [MENTION=5515]krippel[/MENTION]

Aracınız
Bende eskiden 2005 model civic es manuel vardı. 2015 model dizel civic e geçince çok olumlu yanlar gördüm. Öncelikle yakıt tüketimi geçen hafta İstanbul’dan Bodrum’a gittim. 4.4 yakıt tüketimi oldu. 0,29 kuruş a tekabül etti bu. İkinci en önemli özelliği ise işçilik farkı. Bu arabalar İngiltere üretimi olduğu için bariz bir kalite hissiyatı göreceksiniz. 2 yıldır kullanıyorum herhangi bir kronik arıza görmedim. Şiddetle tavsiye ederim.

Bende eskiden 2005 model civic es manuel vardı. 2015 model dizel civic e geçince çok olumlu yanlar gördüm. Öncelikle yakıt tüketimi geçen hafta İstanbul’dan Bodrum’a gittim. 4.4 yakıt tüketimi oldu. 0,29 kuruş a tekabül etti bu. İkinci en önemli özelliği ise işçilik farkı. Bu arabalar İngiltere üretimi olduğu için bariz bir kalite hissiyatı göreceksiniz. 2 yıldır kullanıyorum herhangi bir kronik arıza görmedim. Şiddetle tavsiye ederim.

Bülent benim yazacaklarımin aynısını yazmış. Zaten bu araçları alan severek ve isteyerek alır rastgele alınacak bir araç değil. Kimileri araca bayılıyor kimileri de böyle araba mı olur diyor. Aracın iyi yanları olarak şunları yazabilirim. Öncelikle doluluk seviyesi olarak çok tatmin edici bir araç. Çok çok lüks istemeyen biri için aranan herşey var. Performans istersen fazlası var. Herhangi bir 1.6 benzinli yi 180 km hıza kadar arkandan getirirsin. Kalkış lar mükemmel hele birde sıkıştırma yapınca çıkan sesi çok seviyorum. Araç ile uzun yola gitmek çok keyifli kesinlikle sürücüyü yormuyor ve trafikte aracın yetersiz kaldığını kesinlikle görmedim. Sollama rampa çıkışı gibi kesinlik le sorun olmaz klima açık ve 5 kişi olsa dahi. Konfor açısından şunu söyleyebilirim araçta 17 inç jant ve 45 yanak lastik var bu savrulma ve yatma yı ortadan kaldırıyor ama bozuk yollarda konforu törpülüyor. Yinede amortisör ler çok iyi ayarlanmış. İkinci eleştiri noktam direksiyonu biraz sert geliyor ama alışıyorsun. Son olarak ta eğer aracı istanbul trafiği gibi dur kalk çok olan trafikte kullanacak isen debriyaj biraz sert. Bu saydıklarım dışında bana olumsuz gelen hiç bir tarafı yok halen zevkle kullanıyorum. Bagaj konusunda çok memnunum bagajı kim görse bayağı büyükmüş sedan gibi diyor. Yakıt konusunda bende bülent in dediği gibi antalya tekirdağ da 4.4 gibi bir ortalama yakaladım hemde hız 120 130 civarı. Tekirdağ ankara 4.9 yakaladım bu da 140 150 civarı hızlarda. Cc çok işe yarıyor 6 atıyorsun önün boş ise gideceğin yere kadar gidersin. Ama bana sorarsan sana tavsiyem 10 daha ver 2015 makyajlı kasa al hem ön led far hemde acc şerit takip alıyorsun ayrıca double teyp üzerinde geliyor bence bu eklentiler çok rahat 10 bin yapar. Benim yazacaklarım bu kadar biraz karışık olmuş olabilir ama aklıma gelenleri yazdım umarım yardımı dokunur. Ayrıca sormak istediğin her şeyi sorabilirsin. İyi akşamlar.

D5803 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Öncelikle bana göre eksi yönlerini belirteyim. Pratiklik açısından zayıf. Şöyle ki; arka havalandırma panelleri yok, kapı kilitleri, çocuk kilidi kullanmazsanız üstteki kilit butonundan rahatlıkla açılabiliyor yani çocuklar (biraz uyanıksa) siz kapıyı kitleseniz dahi rahatlıkla açabiliyor (bana göre japonlarda klasik bir sorun bu çünkü toyota ve mazda da var bu), cam kilidinde ise hiçbir surette ön yolcu camı açamıyor yani önde sonuçta yetişkin oturuyor siz cam kilidi kullansanız dahi ön camlar kullanılabilir olmalıydı, kol dayama ileri geri yada yukarı aşağı hareket etmiyor yani sabit, saklama gözü yeterli seviyede değil, soğutmalı torpido gözü olmalıydı bence.Direksiyonu biraz sert. Uzun yolda sertleşme iyi ama yoğun trafikte de sert olduğu için can sıkabilir (beni sıkmasa da). Mesela basit ve saçma bir örnek daha vereyim cam suyunu koyduğumuz borunun kapağı boruya bağlı değil o yüzden düştümü motor koruma kapağı olduğu için altta kapağı yarım saat çıkarmak zorunda kalıyosun (tecrübe ile sabit:) ). Ayrıca 17’lik jant yüzünden bozuk yolda yol sesi alıyor temiz yolda ise rahatsızlık vermez kesinlikle.
Artıları ise; muhteşem bir yakıt performans uyumu var arkadaşlar yazmışlar yakıt tüketimini ama hız sabitleyici ile sabit 90 km hız ile İstanbul İzmir arası 3.5 lt yakıyosunuz (tecrübe ile sabit) maksimum. Yüksek hızlarda dahi yakıt tüketimi gayet yeterli hatta süper. Bagaj hacmi sınıfına göre en iyisi. Arkada şaft tüneli yüksekliği olmadığı için 3. Kişi rahat yolculuk yapabiliyor. Yol tutuşu yüksek hızlarda dahi çok iyi aracı sürerken keyif alıyosunuz. Digital gösterge ve direksiyonun boyutu (normalden biraz küçük) bana göre süper. Fiyatı segmentindeki diğer araçlara göre uygun.
Son olarak bi arkadaş 10 fazla ver makyajlı al demiş ama bana göre çok da luzümu yok. Eğer peşin olacaksanız evet olabilir ama kredi çekecekseniz o 10 bin tl geri ödemesi ile taksit tutarınızı bayağı arttıracaktır bu sebeple gerek yok bence. Genel olarakta aracı kesinlikle tavsiye ederim.
Başka sorunuz varsa cevaplayabilirim. Gerçi aldıysanız şimdiye kadar çoktan almışsınızdır da. Hayırlısı olsun.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@erdil123 Paylaşım için teşekkürler (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Makyajlı versiyonun mavi renk ve siyah jantlısını görünüm olarak çok beğeniyorum :) (sport paket olması lazım).
İlerde belki makul fiyata denk gelirse geçmeyi ciddi ciddi düşünüyorum :)

252242

Geri