Civic HB araca spor yay önerisi hk

Aracınız
Honda Jazz
Merhaba Arkadaşlar ,
Civic hb sport+ aracıma 235/35/19 kombinasyonu ile jant lastik takımı değiştirdim. Şimdi aracımı alçaltacağım. Soğuk pres gibi bir uygulamayı düşünmüyorum. Spor yayla düşüş için Eibach , H&r , yada XT spring gibi markaları kullanıp , bu kasada negatif tecrübeleri olan bir kullanıcımız var mıdır ? Yorumlarınızı beklerim:)

Screenshot_20201013_125339.jpg

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba Arkadaşlar ,
Civic hb sport+ aracıma 235/35/19 kombinasyonu ile jant lastik takımı değiştirdim. Şimdi aracımı alçaltacağım. Soğuk pres gibi bir uygulamayı düşünmüyorum. Spor yayla düşüş için Eibach , H&r , yada XT spring gibi markaları kullanıp , bu kasada negatif tecrübeleri olan bir kullanıcımız var mıdır ? Yorumlarınızı beklerim:)

Ekli dosyayı görüntüle 262052
Eibach Pro Kit serisini aldım.17 inch jant teker var. Ön 2,5 cm arka 2 cm olarak düştü. Çok memnunum alırken çok korktum sert olur diye ama fabrika çıkısı yay ile aynı konfor. Civicx.com forumda tüm yay konularına baktım %90'ı Eibach kullanıyor. Boşuna dünyanın en iyi spor yayı seçilmiyor. Coilovera hiç alışamadım ve çok pahalı. Tabi yerli alırsan 1300 Euro luk fiyatın çok çok aşağısında olur :)
Bu arada H&R kullanıcıları çok sert diye dert yakınıyor ve vogtland markası var.Eibach olmasaydı ben Vogtland alıyordum ön arka 3 cm düşürüyordu .Yorumları da fena değil ama alırsan eibach deriim.
Resim ekliyorum fikir olur

Ekli dosyalar

• IMG_4200.JPG
    IMG_4200.JPG
    355.7 KB · Görüntüleme: 114
  • IMG_4205.JPG
    IMG_4205.JPG
    319.2 KB · Görüntüleme: 109
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bizde hem Sport plus hem Rs var, Sport plus normalde daha sert, amortisor ile daha da sert oluyor ki Rs 18 235 lastikli.

19 jant ve bu düşük profil ile nasıl değişti aracın konforu merak ettim doğrusu

Aracınız
Civic FC5 2020
Bizde hem Sport plus hem Rs var, Sport plus normalde daha sert, amortisor ile daha da sert oluyor ki Rs 18 235 lastikli.

19 jant ve bu düşük profil ile nasıl değişti aracın konforu merak ettim doğrusu
Seat Toledo aracımda coil kullandım memnun kalmadım.Belki iyi marka coil almalıydım.
En cok konfor aklımdaydı.Yay taktırdıktan sonra hiç konfor kaybı yaşamadım.Düz veya tümsek olan yollarada gittim,uzun mesafede gittim hiç sorun yaşamadım.Sadece sokaklarda ki tümseklerden geçerken piskolojik olarak altı değer mi diye düşünüyorum.Yay oldukça yumuşak. Orijinal yay ile 17rs jantı vardı.Sonra fk7 jantla yayı taktım ve sorunsuz ailecek kullanmaya devam ediyoruz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Fk7 için yay önerisi... Bu (KW) ST yaylar ile ilgili bilgisi fikri olan paylaşırsa sevinirim. Eibach ve H&R düşünmüyorum. Bütçe yok.sarı sitede ST var nasıldır.Screenshot_20210515-180106.jpeg

GM 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Araba leylek gibiydi. 18 jant tan sonra tam leylek gibi oldu. yay öneri ve fikirlerinizi bekliyorum.aslinda kendi yayları oldukça iyi ve sert. Ama görüntü bu. ST , vogtland , XT ,ULTRA RACE. Bunlar bütçeye uyanlar. Ama fikrim yok. Kullananlar var mı. Konfor ikinci planda benim için . Viraj performansı,sertlik,yol tutuş önemli.IMG_20210417_175846_HDR.jpeg

GM 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Selamlar.
Sport+ plus için uygun maliyetli hangi yayı önerirsiniz. Elektronik amortisore bir sıkıntısı yokmus sanırım? Bilgisi olan varsa tecrübelerini paylasırlarsa sevinirim.
Tesekkürler

Geri