Civic için sessiz yaz lastiği önerisi :)

Aracınız
Civic FC5 2016
Konuyu dagitmadan ufak bir soru sorayim, 205 yanak conti ecocontact ile 215 yanak falken ziex hemen hemen ayni fiyat. Yazlik lastik icin hangisini tercih etmeliyim karar vermeme yardımcı olabilir misiniz? Kışlıkta 205 conti var jantin biraz disarida kalmasi dışında bir sorun yasamadim fakat yazlik konusunda emin olamadim. Teşekkür ediyorum.

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Hocam özellikle yaz lastiğinde orjinal ebattan şaşmayın derim. Falken olsun ama orjinal ebat olsun. Tabiki karar sizin.
Konuyu dagitmadan ufak bir soru sorayim, 205 yanak conti ecocontact ile 215 yanak falken ziex hemen hemen ayni fiyat. Yazlik lastik icin hangisini tercih etmeliyim karar vermeme yardımcı olabilir misiniz? Kışlıkta 205 conti var jantin biraz disarida kalmasi dışında bir sorun yasamadim fakat yazlik konusunda emin olamadim. Teşekkür ediyorum.

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

Aracınız
Civic FC5 2016
Orijinal ebat Falken aldım 1 ay kadar süredir kullanıyorum. 1 yillik yol yardim da hediye ettiler. Suan icin memnunum.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bu falken kağıt üzerindeki değerlerle hep dikkatimi çekmiştir fiyatına uygun çünkü. Ama merak ettiğim konu o kağıt üstündeki değerleri ne kadar süre koruyabiliyor. Şuan googyear egp var bir dahaki lastik değiştirdiğimde conti premiumcontact tecrübe etmek istiyorum. Gerçi ablamın arabaya bundan taktık ama ?

Aracınız
Civic FC5 2016
Falken 550 ye aldim, contiler ben alirken 1000 tl civariydi. Yani 2 katı ömür ve verim farkı olmaz diye düşünüyorum
Bu falken kağıt üzerindeki değerlerle hep dikkatimi çekmiştir fiyatına uygun çünkü. Ama merak ettiğim konu o kağıt üstündeki değerleri ne kadar süre koruyabiliyor. Şuan googyear egp var bir dahaki lastik değiştirdiğimde conti premiumcontact tecrübe etmek istiyorum. Gerçi ablamın arabaya bundan taktık ama

Aracınız
Civic ES7 2002
Son durumlarda gördüğüm kadarıyla Nokian Wetproof.
(İnşaallah bunu dedik diye zam yemez)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu falken kağıt üzerindeki değerlerle hep dikkatimi çekmiştir fiyatına uygun çünkü. Ama merak ettiğim konu o kağıt üstündeki değerleri ne kadar süre koruyabiliyor. Şuan googyear egp var bir dahaki lastik değiştirdiğimde conti premiumcontact tecrübe etmek istiyorum. Gerçi ablamın arabaya bundan taktık ama ?
Hocam premiumcontact 6 güzel yol tutan bir lastik ama gürültülü, en temiz asfaltta bile mutlaka bir yol sesi yaratıyor. Benim FB7de izolasyon olmasına rağmen yol sesi hissediliyor, aynı lastigi kullanan izolasyonsuz araca da binmistim ve çok daha hissedilir yol sesi vardi, izolasyon işe yaramıyor düşüncemin yanlış olduğunu anlamami sağlamıştı.
Bence FB7de daha huzurlu yolculuklar için daha sessiz lastiklere yönelmek lazım, varsın virajlara biraz daha yavaş girelim :)

Geri