Civic İdtec p24c6 partikül filtresi ısı sensörü hatası

Ad Soyad
Bilge han
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar. Son bir kaç gündür P24C6 kurum filtresi ısı sensörü arızası hatası alıyorum. Daha önce yaşayan var mı önerileriniz nedir

Çözüm
Dizel p24c6 sorunun çözümünü buldum. Araç garantiliyse servis sensörü değiştiriyor. Garanti kapsamı düşündüyse parça 22/25bin arası servisten değiştirebiliyorsun. Ya da yazılım ile hatayı sildirmek
Ad Soyad
Cengiz Öztürk
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben değiştirdim orjinali ile 2 ay sonra tekrar hata verdi. Sanırım kronik arızalı bir parça. Şimdi garantiden tekrar değişecek ama bu böyle sürekli olmaz ki. Tamamen iptal etmek lazım parça sorunluysa.

Ad Soyad
Selim alıcı
Aracınız
Civic FC5 2021
Ben değiştirdim orjinali ile 2 ay sonra tekrar hata verdi. Sanırım kronik arızalı bir parça. Şimdi garantiden tekrar değişecek ama bu böyle sürekli olmaz ki. Tamamen iptal etmek lazım parça sorunluysa.
Aracın garantisi mi mevcuttu yoksa yapılan işlemden dolayı mı garanti ile tekrar değiştirecekler.

Ad Soyad
Selim alıcı
Aracınız
Civic FC5 2021
Garanti yoktu ücretli yaptırdım, 2.degisim ücretsiz
Peki hangi şehir , ne kadar maliyet çıktı. Değişim dışında başka çözüm yokmuymuş hiçbir şekilde. Bir kaç Ecu yazılımcı yazılımsal silip ,sökülüp boşaltılmasını önerdi araştırdıklarımızın sonucunda.

Ad Soyad
Cengiz Öztürk
Aracınız
Civic FC5 2018
Peki hangi şehir , ne kadar maliyet çıktı. Değişim dışında başka çözüm yokmuymuş hiçbir şekilde. Bir kaç Ecu yazılımcı yazılımsal silip ,sökülüp boşaltılmasını önerdi araştırdıklarımızın sonucunda.
Bursa inallar 24bin ₺ iki ay önce. Değişim harici başka çare yok diyor servis. En güzeli olabiliyorsa komple iptal etmek bencede. Sürekli bununla ugrasilmaz ki.

Ad Soyad
Selim alıcı
Aracınız
Civic FC5 2021
Bursa inallar 24bin ₺ iki ay önce. Değişim harici başka çare yok diyor servis. En güzeli olabiliyorsa komple iptal etmek bencede. Sürekli bununla ugrasilmaz ki.
Anladım. Bende mecburen ya servise götürücem yada yazılımcıların dediği gibi en iyisi iptal etmek çaresi yok partikül temizledik , yüksek Devirli kullanım herşey denemişler sadece yazılım ile silip , iptal ile çözüm bulmuşlar.

Ad Soyad
Selim alıcı
Aracınız
Civic FC5 2021
Peki sizin araç Kaç model ,aracı sıfır mı aldınız , aldıktan ne kadar sonra arıza verdi ve serviste parçanın değiştirilmesi ne kadar sürdü. En azından bu deneyimlerinize göre biz de tercih edelim.

Ad Soyad
Cengiz Öztürk
Aracınız
Civic FC5 2018
Anladım. Bende mecburen ya servise götürücem yada yazılımcıların dediği gibi en iyisi iptal etmek çaresi yok partikül temizledik , yüksek Devirli kullanım herşey denemişler sadece yazılım ile silip , iptal ile çözüm bulmuşlar.
Ben değiştirdikten sonra çok dikkatli kullandim. Çeyrek deponun altına indirmedim mazotu, 2 haftada bir kez otobanda 10-15 dakika 3,5devir sabit hızda kullandım ama yine de arızalandı. Bugüne kadar çok dizel araç kullandım hiç bu konularda arıza olmamıştı bu aracinkiler enteresan. En güzeli araca zararı yoksa iptal ettirmek. Öyle bir yer varsa buraya yazarsınız biz de birdahakine deneriz hocam.

Ad Soyad
Cengiz Öztürk
Aracınız
Civic FC5 2018
Peki sizin araç Kaç model ,aracı sıfır mı aldınız , aldıktan ne kadar sonra arıza verdi ve serviste parçanın değiştirilmesi ne kadar sürdü. En azından bu deneyimlerinize göre biz de tercih edelim.
2018 / 55 bin km de 2el aldım. Orasida ayrı bir olay zaten. Satıcı bana söylemedi arızayı ekranda her zaman yanmıyor zaten. 1 gün yanıyor 1 gün yanmıyor. Aldığım gün ekranda görünce arizayi satıcıdan masrafı istedim karşılamaya yanaşmadı. Dava açtım. Kendim yaptırdım. 2 ay geçti tekrar yandı arıza. Parça yurtdisindan geliyor 1 aya yakın sürdü gelmesi. Takılması 1 saat.

Ad Soyad
Selim alıcı
Aracınız
Civic FC5 2021
2018 / 55 bin km de 2el aldım. Orasida ayrı bir olay zaten. Satıcı bana söylemedi arızayı ekranda her zaman yanmıyor zaten. 1 gün yanıyor 1 gün yanmıyor. Aldığım gün ekranda görünce arizayi satıcıdan masrafı istedim karşılamaya yanaşmadı. Dava açtım. Kendim yaptırdım. 2 ay geçti tekrar yandı arıza. Parça yurtdisindan geliyor 1 aya yakın sürdü gelmesi. Takılması 1 saat.
Anladım geçmiş olsun, üzücü. Ben de 2. El aldım fakat aldıktan 2 3 ay sonra çıktı arıza. Exper sırasında veyahut ekran da hiçbir şekilde yoktu. 2018 model bizim araçta muhtemelen 60 bin civarlarında çıktı bizde de. Bir çok özel servise de sorum ilgilenen yok genel de bu şekil de kullan diyorlar. Egzoz üzerinde ki kurum engelleyici parça arıza vermiş. Sizde ki arıza kodları da aynı mı peki.

Geri