Civic OV LPG 50 bin bakımı

2015 model aracıma yetkili servis 2200₺ fiyat (EYSA)çekerken , özel Honda Servisi(ADA) 400 ₺ fiyat çektiği için garanti falan dinlemeyip özel servise gidiyorum,bu kadar fiyat farkı da olmaz. Pes diyorum. 12 Ocak.2019

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
2015 model aracıma yetkili servis 2200₺ fiyat (EYSA)çekerken , özel Honda Servisi(ADA) 400 ₺ fiyat çektiği için garanti falan dinlemeyip özel servise gidiyorum,bu kadar fiyat farkı da olmaz. Pes diyorum. 12 Ocak.2019

Yetkili servis ve özel servisin değiştireceği parçalar aynı mı? Özel servis eksik bir işlem yapıyor olabilir mi? Normal şartlarda bu kadar fark olmaması lazım.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Araçta sorun yoksa özel servis yağ,yağ filtresi,hava filtresi ve polen filtresini değiştirir sadece başka bişeye dokunmaz. 160,40,50,50, 100 tl işçilik eder 400 tl fiyat normal parçalar yan sanayidir genelde ondan fiyatlar uygun.
Aynı işleri yetkili servis orjinal parçalarla yapar 1000 tl civarı tutar fakat 2.200 ün içinde başka ekstralar vardır
Araçta belirgin bir sorun yoksa servise gerek yok ben yetkili servisten orjinal parça alıp dışarda yaptırıyorum mis gibi...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Filtre ve yağ değişimine ek olarak 4 yıl dolduğu için yetkili servis şanzıman yağını da değiştireceğini söyledi. Özel servis 60 bin km de değişse olur dedi. Fark bu.

Aracınızın garantisi zaten bitmiş. İyi bir usta ile bakımlarınıza devam edebilirsiniz. Özel servis şanzıman yağını da değiştirmiş olsaydı, fiyat farkı yarı yarıya olacakmış.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Özel servise gitmeye karar verdim . Ama aklıma takılan bir şey daha var çoğu araba markasının periyodik bakımları her 15 bin km de olurken, Honda’nın ki 10 bin km de yapılıyor. Ben de acaba her 15 bin km de bakım yaptırsam nasıl olur?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Özel servise gitmeye karar verdim . Ama aklıma takılan bir şey daha var çoğu araba markasının periyodik bakımları her 15 bin km de olurken, Honda’nın ki 10 bin km de yapılıyor. Ben de acaba her 15 bin km de bakım yaptırsam nasıl olur?

Bu sorunun net cevabı yok, muhtemelen birşey olmaz çünkü aynı araçlar Amerika ve Kanada'da 10bin mil (yaklaşık 16bin km) aralıklarla bakıma giriyor. Ancak kanaatimce Honda'ların parça dayanımlarının uzun olmasında sık yağ değişimininde faydası olduğunu da düşünüyorum, bu nedenle bence 10bin yağ değişimi için makul bir süre. Zaten hava filtesi için 30bin km.ye kadar aralık verilebiliyor.

Geri