Civic Rs mi Dizel executive mi?

Aracınız
Honda Jazz
Arkadaşlar merhabalar sizce rs mi dizel executive mi daha mantıklı hangisi daha mantıklı sizce yardımcı olur musunuz? Çok kararsızım.Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam biraz değişik bir karşılaştırma olmuş :D
Dizel farkı, amorti hesaplama mevzusuna hiç girmeyeceğim. Nihayetinde alırken de dizel, satarken de dizel. Ona göre ücret ödeyip alıyor, ona göre satıyorsunuz. O yüzden herhangi bir maddi kaybınız olmuyor.
Yakıtla ilgili derdiniz yoksa çok binmiyorsanız kesinlikle RS alın derim cidden iyi yürüyor araç.
Lakin yakıt üzmesin performansta gündelik diğer 1.6 dizel ünitelerden bi tık daha iyi olsun diyorsanız dizel otomatik kesinlikle tavsiye ediyorum. 300 torku ve 9 ileri şanzımanıyla gerek ara hızlanmalar, gerek rampa performansı olarak fazlasıyla yeterli.
Dizel otomatikle Düz yolda 209 yokuş aşağı eğimli 218 görmüştüm son hız limitoru yok dizellerde. Tüketim olarak; İstanbul içi trafikte 6 lt civarı (5.5-6.5 arası), Şehirdışı 160-170 km civarında 5.5 - 6 lt,
90-110 arası sabit gidince 4 - 4.5 lt arası (km km fotoğrafları mevcut 250 km 90 km/h sabit gittiğimde 3.9 yakmıştı araç bende inanamamıştım)
RS lerde 207 de cvt den dolayı limitor var sonradan açtırıyorsunuz açıldığında 240 km/h görüyor araç. Yakıt olarak sahsi tecrübem yok ancak genel olarak 9-11 lt civarlarından bahsediliyor.
İ-DTEC diğer dizellere göre aşırı sessiz bir motor ama dizel her zaman belli ediyor kendini soğukken ki hırıltı vs gibi
Ama benzinlinin tadı çok başka kendinizi elektrikli araçta gibi hissediyorsunuz bazen benzinli fc5 te.
Yakıt derdiniz yoksa RS diyorum.
Yakıt derdi varsa i-DTEC/ZF-9 asla ama asla pişman etmez .
Arkadaşlar merhabalar sizce rs mi dizel executive mi daha mantıklı hangisi daha mantıklı sizce yardımcı olur musunuz? Çok kararsızım.Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

???? ??? ???????? (??????)
???? ??? ????????? ??-? ?-???? (?????)
???? ??? ???????? ?-???? (?????)
???? ??? ???????? ?-????

Geri