Civic Sedan Dizel aldık

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar selamlar. Bugün Dizel excutive civic aldık. Daha önce otomatik fb7 elegance civic kullanıyordum. Çok sürmedim henüz ama çok sessiz bir motoru var. Önceki kasaya göre kalite baya bir yüksek ve araç çok daha tok hissettiriyor. Şimdi yakıt tüketimini merak ediyorum

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hayırlı olsun.
Yakıt için takipteyim.

E6633 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

yakıt değerini hepimiz merakla bekliyoruz. bu arada otomatik vites tercih etmemişsin, sebebi muhtemel fiyat farkı ve temmuzda gelecek olması mı yoksa düz vites kullanıcısı mısın? şundan sordum yakın zamanda emektar hondamı dizel fc5 ile yenilemek istiyorum, vites geçişleri nasıl? galeride pek anlaşılmıyor araba çalışmadığı için.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar öncelikle iyi dilekleriniz hepinize teşekkür ederim. İlk 60 km Full şehir içi tüketim değeri 7.4 şu an

Aracınız
Civic FC5 2018
yakıt değerini hepimiz merakla bekliyoruz. bu arada otomatik vites tercih etmemişsin, sebebi muhtemel fiyat farkı ve temmuzda gelecek olması mı yoksa düz vites kullanıcısı mısın? şundan sordum yakın zamanda emektar hondamı dizel fc5 ile yenilemek istiyorum, vites geçişleri nasıl? galeride pek anlaşılmıyor araba çalışmadığı için.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kardeşim sebebi bana bayinin verdiği bilgi otomatik vites farkının 10-15 bin lira olacağı ve bu fiyatın eklenmesiyle aracın bir üst vergi dilimine girip bir 10 bin civarı da oradan eklenmesi. Yani 25 bin TL otomatik vites farkı vermem şahsen. Zaten ille de otomatik olsun diye bir zorunluluğum bulunmuyordu. Ama fiyat farkı makul olsa otomatik tabiki düşünürdüm. Tabi bu fiyatlar ekstra zam hesaplanmadan lansman fiyatı üzerinden yapılan tahmini değerlendirme.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı durum elegans donanım seviyesi için geçerli değil yalnız. O takılmayabilir dediler. Fakat ben excutive donanım düşündüğüm için onu beklemeyi düşünmedim bile

Aracınız
Civic FB7 2012
Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın. Deneyimlerinizi ve gelen bilgileri paylaşmanızı rica ederiz.

2012 modeli FB7 aldıktan sonra Eco modeli beklentisi ile almayıp bayi çıkışlı LPG almaya çalışanlar olmuştu. Ocak 2012de 49300 olan araba bir ay sonra 2000 zam görmüştü. Yaz ortasında ben kendim 1550 liraya BRC LPG taktırmıştım. Yaz sonunda Eco mdeller 600 lira farkla satışa çıkmış, LPG kitinin takılması için de 3000 liradan fazla para istenmeye başlamıştı. 54bin civarında hatırladığım liste fiyatlarına göre bir kaç ayda en az %10 artıştan kurtulmuştuk.

Neden anlatıyorum? Yaza gelecek otomatik modellere kadar araba zaten kendisi de bir kaç zam görecek. Ekonomi şimdi biraz daha sıkı olduğu için bizim zamanımıza göre daha yüksek oranlarda "güncelleme" gelebilir hatta. Sonrasında çeşitli katsayılarla birlikte bakıldığında sizin şimdi verdiğiniz 130bin bayi liste fiyatı çok komik gelmeye başlayabilir, aynen bizim güncel ~105bin karşısında 49bin liraları komik gördüğümüz gibi.

Ancak, eğer sedandaki gibi oto/manuel farkı 2000 olmayıp da hem güç hem şanzuman farkını içeren CRV modeli gibi 17000 lira fark olursa bu rüya da çoğu için başlamadan biter.

Geri