Civic Vtec-2 yağ önerisi

Aracınız
Civic ES7 2005
Merhaba arkadaşlar aracımın yağ bakımı yaklaştı diğer sefer castrol magnetec 10/40 yağ kullandım.Herhangi bir sorun yaşamadım. Alternatif yağ öneriniz var mıdır ? 2005 model civic es7 aracım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
- Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

Daha önceden tecrübe ettiğim. Motul 10w40 6100 synergie güzel yağdır. 4 litre al. Yarım litre ayır. Yakın zamanda arkadaşa almıştık. 160 tl. civarıydı. Fiyatıda uygun.

Aracınız
Civic ES7 2005
Motul 5w30 cleanefe ile motul 10W40 6100 arasındaki fark tam olarak nedir? Teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Motul 5w30 cleanefe ile motul 10W40 6100 arasındaki fark tam olarak nedir? Teşekkürler
Tam olarak farkını öğrenmeniz için Motul sitesinden teknik bilgilerini okumalısınız. İlk akla gelen. Tam sentetik, ekonomik, kısa sürede yağlanma, dizel motor için özel katkıları bulunuyor.

Aracınız
Civic ES7 2005
Yağları karşılaştırırken, aracın kullanılacağı yeri dikkate almak önemlidir. Düşük sıcaklıklarda kalınlaşmaya daha az eğilimli olan ince yağlar, kışın motorunuzu daha hızlı çalıştırmanıza yardımcı olurken, sıcak havalarda incelmeye daha az eğilimli kalın yağlar, motorunuzun yaz aylarında daha iyi performans göstermesine yardımcı olur. Sonuç olarak, iklimler göz önüne alınarak daha soğuk iklimler çin 0W-20 ve 5W-30 yağlar, daha sıcak iklimler için 15W-40 ve 20W-50 yağlar geliştirilmiştir

Diye bir bilgi var internette.Karadeniz Bölgesi nde yaşıyorum ve diğer bölgelere göre soğuk iklime sahip bu yüzden 5W30 mi seçmek mi mantıklıdır? Teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yağları karşılaştırırken, aracın kullanılacağı yeri dikkate almak önemlidir. Düşük sıcaklıklarda kalınlaşmaya daha az eğilimli olan ince yağlar, kışın motorunuzu daha hızlı çalıştırmanıza yardımcı olurken, sıcak havalarda incelmeye daha az eğilimli kalın yağlar, motorunuzun yaz aylarında daha iyi performans göstermesine yardımcı olur. Sonuç olarak, iklimler göz önüne alınarak daha soğuk iklimler çin 0W-20 ve 5W-30 yağlar, daha sıcak iklimler için 15W-40 ve 20W-50 yağlar geliştirilmiştir

Diye bir bilgi var internette.Karadeniz Bölgesi nde yaşıyorum ve diğer bölgelere göre soğuk iklime sahip bu yüzden 5W30 mi seçmek mi mantıklıdır? Teşekkürler

Alıntıda doğrular var. Fakat yanlışlarda var. Doğru olan kısım iklim yerine göre yağ seçimidir. Yanlış olan yağ numaraları ve yaz kış farklı olarak kullanmak. Karadeniz ise doğu ve iç anadolu gibi çok soğuk kış geçirmez. Ek olarak aracın yaşı ve motor teknolojileri ve sürücü kullanım tarzıda önem arzeder. Aracınızın Vtec-2 olduğunu gördüm. Buna göre sakin kullanan uygun fiyat yağ isterseniz 10w40 6100 synergie işinizi çok rahat görür. Fakat ben daha kaliteli, devirli kullanmayı seven ve hemen yağlanma istiyorum der iseniz 5w40 x-cess öneririm. 5w30 serisi için Vtec-2 adına keçe, conta ve segmanlardan yağ kaçağı oluşabilir.

Geri