Civic FB7 Çözüm arıyorumm yardımcı olursanız harika olur

Ad Soyad
İsa Berat İpek
Aracınız
Civic FB7 2016
Aracımı ustaya götürdüm sibop ayarı yapılması için yapıldı sonrasında arabamda sıkıntı çıktı gazda çalışmıyor
Sibop ayarında bujiler falan değişti bir kaç gün sonra bütün arızaları yaktı ustaya götürdüm 2. ateşleme kanalında sıkıntı gösteriyor beyninde , açtık baktık buji erimiş bujiden dolayı dendi komple tekrar bujiler değişildi sonrasında araç olduğu yerde tekrar aynı arızayı verdi ustanın dediği şey 2. kanala hem gazı hem benzini aynı anda veriyormuş araç tüpten denildi benzinde tüpçüye gitmek için yola çıktım aynı arızayı benzinde de verdi tekrar ustaya gittim bu sefer enjektörlerin ordan tüpün soketlerini söktüler saf benzinde bir daha yapmadı , ufak çaplı bir tüpçüye gittim sıkıntımı söyledim 2. kanala hem gaz hem benzin geldiğini tüpün elektronik beyninden dedi sonrasında 1 hafta falan benzinde bindim tekrar sakarya da Yeşilyurt brc de bir numara falan onlara gittim orda tekrar bağlandı tüp aracımı olduğu yerde yarım saate yakın çalıştırdık hiçbir sıkıntı vermedi ama orda da söylenen şu gazı bağlayacağız gazda arabaya bineceksin benim korkum da arızayı bulucaz derken motoru kırmak usta yaşanabileceğini söyledi çünkü yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
Aracımı ustaya götürdüm sibop ayarı yapılması için yapıldı sonrasında arabamda sıkıntı çıktı gazda çalışmıyor
Sibop ayarında bujiler falan değişti bir kaç gün sonra bütün arızaları yaktı ustaya götürdüm 2. ateşleme kanalında sıkıntı gösteriyor beyninde , açtık baktık buji erimiş bujiden dolayı dendi komple tekrar bujiler değişildi sonrasında araç olduğu yerde tekrar aynı arızayı verdi ustanın dediği şey 2. kanala hem gazı hem benzini aynı anda veriyormuş araç tüpten denildi benzinde tüpçüye gitmek için yola çıktım aynı arızayı benzinde de verdi tekrar ustaya gittim bu sefer enjektörlerin ordan tüpün soketlerini söktüler saf benzinde bir daha yapmadı , ufak çaplı bir tüpçüye gittim sıkıntımı söyledim 2. kanala hem gaz hem benzin geldiğini tüpün elektronik beyninden dedi sonrasında 1 hafta falan benzinde bindim tekrar sakarya da Yeşilyurt brc de bir numara falan onlara gittim orda tekrar bağlandı tüp aracımı olduğu yerde yarım saate yakın çalıştırdık hiçbir sıkıntı vermedi ama orda da söylenen şu gazı bağlayacağız gazda arabaya bineceksin benim korkum da arızayı bulucaz derken motoru kırmak usta yaşanabileceğini söyledi çünkü yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. İnşallah bı cikar yolu bulursunuz.
Sanırım sakaryadasiniz?
Gaz beynindense madem öyle sevgili ustalar sana beyin - regulator al deselermis .
Ayrıca diyaframda mi çatlak var sızdırıyor başka açıklama yapmadılar mı ?
Cihaza bağladıkların da test ettiklerinde BRC ci görmesi lazım LPG hattında nerede problem varsa.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
@isaberatipk Merhabalar sorunun çözümü yada tahmin için...Olayın ilk olduğu noktaya ve öncesine yönelenim..

1...Subap ayarı ve buji değişimi sonrasında bu olay başınıza geliyor...yapılan işlemlerden şüphe duyduğunuz bişey var mı ???

2...Bu yapılan işlemden bi kaç gün öncesinde Lpg ile ilgili işlem falan yapıldı mı????..

Ben tahminde bulunayım ;

1.Yanlış yapılan subap ayarı. (2 kez buji eritmesinden dolayı yazdım)

2.Sahte buji ( ilk değişimden erimiş çıkmasından dolayı)

3.Lpg sistem arızası.

Sorunu çözmek adına :

Öncelikle 1 hafta benzinde binin aracınıza ve gazı iptal ettirin...LPG yi depo vanasındanda kapatın...arızayı tekrar yapacak olursa motora yapılan işlemlerden dersiniz...çözümü bulursunuz...

1 hafta benzinde bindiğiniz halde herhangi bir anormal durum ile karşılaşmaz iseniz LPG sorunlarına yönelirsiniz,,, Çok iyi ve donanımlı bir Brc yetkili servis sorununuzu çözer...iyi günler

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Son düzenleme:
Aracınız
Sorununuz lpg'nin elektronik beyni olabilir. Benzer sorunlar vardı bende de. Araba gaz yemiyor motor aşırı titriyordu. Sizinki gibi lpg'nin soketlerini enjektörün oradan komple iptal ettik. LPG'nin elektronik beyni enjektörlere yanlış sinyal gönderiyormuş. Beyin değişince sorun düzeldi. Beyini değişmeden önce lpg'ci çıkma bir beyin taktı. Arıza vermeyince sıfır beyin sipariş verip değişim yaptık.

Geri