COİLOVER-SPOR YAY

Herkese merhaba aracımda 5 cm eibach spor yay mevcut...bulunduğum ilde yollar çok bozuk olduğu için aracıma acıyorum bu yüzden yayları değiştireceğim...
Başaran coil düşünüyorum fakat elimde orijinal yaylar yok arkalara sanayiden alma tanesi 150 tl olan yayları alıp soğuk press yaptırsam sağlıklı olur mu çıkma fb7 yay için 700-800 tl fiyat istiyorlar..
FD6 kasa ile FB7 kasanın yayları birbirine uyuyor mu ?
Yada diyorum ki 3,5 cm KYT marka spor yay buldum fiyatıda uygun bunu kullanan var mı aramızda ne malı kalitesi nasıldır acaba pek bir bilgi yok...
4 cm Eibach taksam sertlik ne derecede azalır acaba arkada oturan kişi için 5 cm biraz sıkıntılı oluyor. Çok kararsızım ne yaptırsam diye..00000IMG_00000_BURST20200105154026454_COVER.jpg

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba ön arka coil alın ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Öne coilover, arkalara ise aracın ağırlık dağılımını bozmayacak yani ön tarafı atıyorum 4 cm düşürecekseniz arkayı da 4 cm düşürerek, farka sadık kalarak spor yay tavsiye ederim.

Ön tarafı arkaya göre fazla düşürürseniz araç kafadan da kayar, arkayı da bırakır herşey olabilir.

Soğuk pres 3 cm den bişey olmaz 5 e kadar yolu var diyen ustalardan uzak durun.
Bütün mühendisliği çöpe atmış olursunuz, araç doğru düzgün yol tutmaz.

Pres, ısıtma, kesme, biçme, soğutma bilmem ne bu tarz olaylara kesinlikle girmeyin derim.

Başaran kullanan arkadaşlarım var memnunlar.
Spor yay olarak @rundll32 hocam da kyt kullanıyordu. Forumda yay hakkındaki yorumları mevcut inceleyin derim :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Öne coilover, arkalara ise aracın ağırlık dağılımını bozmayacak yani ön tarafı atıyorum 4 cm düşürecekseniz arkayı da 4 cm düşürerek, farka sadık kalarak spor yay tavsiye ederim.

Ön tarafı arkaya göre fazla düşürürseniz araç kafadan da kayar, arkayı da bırakır herşey olabilir.

Soğuk pres 3 cm den bişey olmaz 5 e kadar yolu var diyen ustalardan uzak durun.
Bütün mühendisliği çöpe atmış olursunuz, araç doğru düzgün yol tutmaz.

Pres, ısıtma, kesme, biçme, soğutma bilmem ne bu tarz olaylara kesinlikle girmeyin derim.

Başaran kullanan arkadaşlarım var memnunlar.
Spor yay olarak @rundll32 hocam da kyt kullanıyordu. Forumda yay hakkındaki yorumları mevcut inceleyin derim :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????
Benim amacım zaten araba ok gibi dümdüz dursun önü arkası aynı olsun istiyorum..bende korkuyorum press işinden ama bakıyorumda önüne gelen yapıyor anlamış değilim...voghtland 4 cm bulabilirsem eğer onu takmayı düşünüyorum komple yada kyt ye devam konuyu inceleyeceğim :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende fc5 makyajli kasa icin ultraracing 4cm yay buldum 650 tl kyt siparis vermistim gelmeyince iptal edip ultraracing takayim dedim uzerindeki orjinalleri kenarda dursun diye sirf coil istemiyorum zaten ayarlayacagimida sanmiyorum surekli 4 cm dusse kafi gibi geliyor ama bazen sakaryaya koye bayira filan cimiyoruz yuklu oluyor aile ile kullandigim icin sikinti yasarmiyim korkusu sariyor

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Bende Sakaryada’yım malum bizim logar kapakları bitmek bilmeyen yol çalışmaları yamalar arabanın anası ağladı 5cm ile 4 cm bende düşündümde çok fark olur mu bilemedim...sanırım coil alıp birde onu deneyeceğim ...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende yazlari karasuya koylerine filan cikiyorum dedigin gibi yollar sikinti ama 4 cmlik yay kafi diye dusunuyorum benim jantlar 16 orjinal buyuk ihtimal 4cm takicam.ama.biraz zaman alivak maddi olarak biraz dardayim suan coil ile ugrasirim kaldirir indiririm dersen tabi coil de guzelde iste onler icin kendi yaylarini filan kullanip arkayi pressliyorsun sanirim o iste
Bende Sakaryada’yım malum bizim logar kapakları bitmek bilmeyen yol çalışmaları yamalar arabanın anası ağladı 5cm ile 4 cm bende düşündümde çok fark olur mu bilemedim...sanırım coil alıp birde onu deneyeceğim ...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri