D Vites geri salma

Aracınız
Civic FC5 2017
merhaba arkadaşlar bugun aracı paralel park ederken dik yokuş baya baya dik geriye yerleştirirken sonra d ye alıp ayağımı frende cekince geri saldığını fark ettim. sonra Break hold kullanıp ileri manevra yapip park ettim ama aklımda bir soru kaldı
bizim araçlar breakhold hem yokuş kalkış desteği hemde d vites de öne atılması diye mi yoksa frene tam basınca giren bir hill holder sistemi var mı? ben frene öyle aşırı bi baskı yapmamıştım salması NORMAL mi acaba birde d vites de aracı geri salma zararı varmı park ederken rahat olsun diye tşkler

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba. Ben şanzıman ustasına sordum. Rolantiye göre değişir dedi. Anlıyorum ki hill holder ve breakhold harici geri kaçırıyor. Bende firene iyice basıp denedim ama onunla alakası yok..

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba. Ben şanzıman ustasına sordum. Rolantiye göre değişir dedi. Anlıyorum ki hill holder ve breakhold harici geri kaçırıyor. Bende firene iyice basıp denedim ama onunla alakası yok..

aynen frene sonuna kadar basarsanız sıkıntın yok ama ayağınız hafif fren R den D ye hemen alıp çekerseniz inebiliyor ben de bi daha karşılaşmadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bir de R de ileri kaçırıyor yokuştaysanız dikkat edin.R ye çektim normal herzamanki gibi kendi kendine gidecek diye bekledim ileri atılmaya başladı

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Vitesi değiştikten sonra hemen atılım yaparsanız araç biraz kayabiliyor geri yada ileri vitesi değiştirin 1 saniye bekleyin kalkarken aracın kaymadığını göreceksiniz hızlı olursanız biraz kayıyor.

Geri