Debriyav ve triger

Dostlar herkese merhaba 2005 vtec aracım var. Debriyaj ve triger setini değiştireceğim acaba hangi marka almalıyım. Trigerde bando ve dayco gibi markalara baktım. Ancak debriyajda bi bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Birde araç manuel şanzuman yağı olarak hangisini tercih etmeliyim? Teşekkürler.

SM-A515F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Orijinali f.c.c

Exedy kullananlar da var. Daha önce değiştirenler bilgi verirse daha iyi olur.

Trigerde rulman önemli. Orijinali nsk marka.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Dostlar herkese merhaba 2005 vtec aracım var. Debriyaj ve triger setini değiştireceğim acaba hangi marka almalıyım. Trigerde bando ve dayco gibi markalara baktım. Ancak debriyajda bi bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Birde araç manuel şanzuman yağı olarak hangisini tercih etmeliyim? Teşekkürler.

SM-A515F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Baskı balata orjinali Fcc'dir. Exedy piyasada çok görürsünüz. Çünkü fiyatı Fcc'nin yarısı kadardır. Fcc kullanan tekrar Fcc taktırır. Aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle Fcc öneririm. 6 yıl kullandım. Sadece balatanın kenarlarında hafif yanma vardı. Şuan ikinci kez Fcc ile yola devam ediyorum.

Triger seti olarak orjinal Bando'dur. Kutu içinde set hainde geliyor. Dayco'da güzel marka. Benim araçta şuan Dayco takılı. Triger değişim esnasında su devir daim pompasıda kontrol edilmeli. Onu atlamasınlar.

Manuel şanzıman için markalı bir yağ olması yeterli olur. Numarası 80-90 olacak.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçmişine bakınca Japonya'da Osaka'da kurulmuş ama Kore'de de merkezi var.

Ama satılmış sanırım.
Olabilir dediğiniz gibi Japon menşeli ama üretimi biraz karışık gibi görünüyor. Muhtemelen daha uluslararası marka olma amacıyla farklı ülkelerde yatırımları ve üretimleri var.

Aracınız
Olabilir dediğiniz gibi Japon menşeli ama üretimi biraz karışık gibi görünüyor. Muhtemelen daha uluslararası marka olma amacıyla farklı ülkelerde yatırımları ve üretimleri var.
Kore malları da eskisi gibi değil. İyi geliştirdiler kendilerini. Tecrübe eden varsa ve olumsuz bir durum yoksa düşünülebilir.

Geri