Devir dalgalanması

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
İyi günler arkadaşlar. 2018 fc5 eco exe var. Çok hafif bayırlarda düşük devirde giderken ayağımı sabit tutmama rağmen devirde dalgalanma oluyor. Gaza fazla basana ya da o yol bitene kadar dalgalanma devam ediyor.

Sebebi ve çözümü hakkında görüş ve önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar bu durumun çözümü yokuşta biraz basacaksınız o kadar, devri 2000 e getirdi mi sorun ortadan kalkıyor,

Bu kadar kafa takmaya gerek yok .
Rampa çıkarken ekonomi düşünürseniz her motor zorlanır. Önüm açıksa hiç esirgemiyorum gazı. Çok uzun süreli rampa ise S moduna alıp 3500-4000 devire yapistiyorum bana mısın demiyor araba. Bu arabanın hizlanmadigini düşünen arkadaşlar cvt şanzımanın çalışma prensibine bakmalarını öneririm. Araba ara hızlanmalarda atmosferik motorlara göre değerlendirildiğinde gayet güzel hızlanıyor. Turbo araçlarla kıyas yaparsanız beklentiniz boşa çıkar. Devir yükselip vites değişimini hissetmemeniz bağırıyor ama hızlanmiyor hissi veriyor. Hız gostergesinin 15-20 km aralıklarla artmasını bekliyoruz bağırdığına göre. Şunu da kabul etmek lazım; cvt şanzıman şehiriçi için müthiş bişey ama devamlı uzun yol kullananlar için çok bir artısı yok

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar dalgalanmayı 1000 ile 2000 devirde hafif rampa çıkarken yapıyor motor soğuk olsada benZinle çalışırkende yapıyor bunların hepsini denedim çok hassas araç kullanıcısıyım Honda’yı ilk defa kullanıyorum şanzımandan kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü vites s de yapmıyor d modunda bu sorun var

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı sorunu ben de yaşıyorum... Rampa çıkarken 1500-2000 devir arasında genelde sabit gazda giderken devir göstergesi dalgalanıyor ve araba hafiften sarsılıyor. Biraz gaza basınca ya da rampa bitince düzeliyor... Aynı rampada her zaman yapmıyor... Aracı aldığım ilk günlerde fark ettim.. Şuan 10.000de hala ara sıra yaşıyorum bu sorunu...
Bir sonuç elde eden oldu mu acaba?... Bu bir arıza mıdır?

Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı sorunu ben de yaşıyorum... Rampa çıkarken 1500-2000 devir arasında genelde sabit gazda giderken devir göstergesi dalgalanıyor ve araba hafiften sarsılıyor. Biraz gaza basınca ya da rampa bitince düzeliyor... Aynı rampada her zaman yapmıyor... Aracı aldığım ilk günlerde fark ettim.. Şuan 10.000de hala ara sıra yaşıyorum bu sorunu...
Bir sonuç elde eden oldu mu acaba?... Bu bir arıza mıdır?
CVT nin çalışma karakteri bu şekilde hocam bir sorun yok :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Geri