Devir düşme sorunu

1992 16.si aracım var belli bir süre kullanımdan sonra rolantide iken aralıklarla devir düşüyor rolantide 200devire kadar düştüğünü gördüm ama bunu gazda çalışırken yapıyor benzine geçince normale dönüyor gazcıya götürdüm gazda problem yok dedi rolanti motoru değişicek dedi hiç böyle bir sorunla karşılaşan oldumu olduysa çözümü nedir?

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Bir problem benzinde değilde lpgde yapıyor ise lpg sistemi üzerinde yoğunlaşılır.
> Başka bir etken olarak benzinin toleransı fazla olur. Yani küçük bir problemde lpg hemen hissettirir.
> Motor ile ilgili takipler buji, buji kablosu, boğaz kelebeği temizliği ve subap ayarı düzgün olmalı. Lpg'de benzin gibi kolay ateşleme gerçekleşmez. Sebebi yüksek oktana sahip olmasıdır. Daha çok düşük devirde zor ateşme gözlenir.
> Rolanti için eski kasalarda el ile ayar yapılabiliyor diye biliyorum.
> Lpg ile ilgili ise regülatör, filtre, enjektörler sağlam olmalı. Ayar için diğer devirlerde verim güzel ise 1.000 devir altına hususi ayar yapılabilir.
> Si'ler ciğerli motora sahiptir. Lpg parçalarının motora uygun olması bu konuda çok çok önemli!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Teşekkürler
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Bir problem benzinde değilde lpgde yapıyor ise lpg sistemi üzerinde yoğunlaşılır.
> Başka bir etken olarak benzinin toleransı fazla olur. Yani küçük bir problemde lpg hemen hissettirir.
> Motor ile ilgili takipler buji, buji kablosu, boğaz kelebeği temizliği ve subap ayarı düzgün olmalı. Lpg'de benzin gibi kolay ateşleme gerçekleşmez. Sebebi yüksek oktana sahip olmasıdır. Daha çok düşük devirde zor ateşme gözlenir.
> Rolanti için eski kasalarda el ile ayar yapılabiliyor diye biliyorum.
> Lpg ile ilgili ise regülatör, filtre, enjektörler sağlam olmalı. Ayar için diğer devirlerde verim güzel ise 1.000 devir altına hususi ayar yapılabilir.
> Si'ler ciğerli motora sahiptir. Lpg parçalarının motora uygun olması bu komuda çok önemli!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri