Direksiyon Hissiyatı

Ad Soyad
Emre Avşar
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar iyi geceler. Bir yıldır 2001 es7 aracımda bir sorunum var. Bir yıldır var. Ankarada ikamet ediyorum gitmediğim usta kalmadı bar Hüseyin Honda fark Honda vs vs. En son yine rot ayarı yaptırdım ama yine istediğim gibi olmadı. Aracım yolun meyiline göre direksiyon çok fazla yön değiştiriyo. Stabilize yolda çukura düştüğümde ve motor güç halindeyken vites değiştirirken direksiyon kendince bir hareket etmeye çalışıyor tutmasam gidecek bir tarafa.. Kaç ustaya gittim bu araçlar böyle deyip geçiyolar. Abi frenlemede araç bi tarafa çekmiyor fakat en ufak yol meğilinde araç o tarafa gitmeye çalışıyor. Ya da 3 den 4 e geçtiğimde direksiyon sallanıyo 1 cm kadar. Bi türlü çözemedim. Bu araçların hepsi mi böyle? Direksiyon milini gösterdim boşluk yok dediler aksları alt takımı kaç yere gösterdim kimse sorun var demedi şaştım kaldım:(

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam aynı kasa aracı kullanıyorum. Asla normal değil! Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yazdıklarınızdan direksiyon sisteminde bir problem olabilir diye aklıma geliyor. (Eps sistemi, direksiyon kutusu vs.)

Bu kasalarda zamanla olan direksiyon boşluğu var ise karter arkasından mafsal sökülüp sıkılması lazım. Bu sizin direksiyonu sertleştirip daha net tepkiler vermesini sağlar. Ama çok sıkılmayacak. Boşluk olduğunda bozuk yolda lakır lukur ses yapar.

Direksiyon düşük hızda yumuşak, hız yükseldikçe sertleşmesi lazım. Direksiyonun her harekette oynaması sürüş güvenliğini ciddi etkiler. Ani hareketlerde ise kazaya bile neden olabilir.

Ad Soyad
Emre Avşar
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam aynı kasa aracı kullanıyorum. Asla normal değil! Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yazdıklarınızdan direksiyon sisteminde bir problem olabilir diye aklıma geliyor. (Eps sistemi, direksiyon kutusu vs.)

Bu kasalarda zamanla olan direksiyon boşluğu var ise karter arkasından mafsal sökülüp sıkılması lazım. Bu sizin direksiyonu sertleştirip daha net tepkiler vermesini sağlar. Ama çok sıkılmayacak. Boşluk olduğunda bozuk yolda lakır lukur ses yapar.

Direksiyon düşük hızda yumuşak, hız yükseldikçe sertleşmesi lazım. Direksiyonun her harekette oynaması sürüş güvenliğini ciddi etkiler. Ani hareketlerde ise kazaya bile neden olabilir.
Ankara'da kime göstersem bu sorunu var mı önerebileceğiniz usta?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ankara'da tanıdığım yok. Konya'da olsaydınız yardımcı olurdum.

Geri