Direksiyon kutusu problemi

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba
2014 model eco elegance aracımı 2,5 yıldır Ankara da ticari taksi olarak kullanmaktayım. Araç şu an 220.000 kmde. Büyük bir sıkıntı yaşamadım. Bundan bir kaç ay önce aracın direksiyonu sağa çekmeye başladı. Direksiyon sağa kolay sola biraz daha zor dönüyordu. Kontrol ettiğimizde rot ayarı bozuk dendi. Bu esnada lastiklerinde bozuk olduğunu fark ettik. Bir takım lastik aldım. Rot ayarı yaptırdım ama problemi çözemedik. Rotçu usta böyle bir problemi başka marka araçlarda gördüğünü ama Honda da ilk defa karşılaştığını söyledi. Teşhis şu, kutunun tamir görmesi gerektiği, ama düzelme ihtimalinin %70 olduğu,diğer ihtimalin hurda parça olduğu, parçanın hurdada fiyatının 2000tl olduğu söylendi. Ne yapmalıyım karar veremedim. Böyle bir durumla karşılaşmış olan bir arkadaşımız varmıdır. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Sadece tahmin ederek söylüyorum Fiat grubunda bu arıza mevcut elektrikli direksiyon arızası olarak geçer. yani arıza direksiyonu cevirmemize yardım eden servo motordan kaynaklanabilir

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Peki rot başları ve kolları daha önce hiç değişti mi?
Bazen uygun ölçüde rot parçaları değilde daha kısa rot kollarının takılması da bu soruna neden olabiliyor.

Aracınız
Civic FB7 2014
Peki rot başları ve kolları daha önce hiç değişti mi?
Bazen uygun ölçüde rot parçaları değilde daha kısa rot kollarının takılması da bu soruna neden olabiliyor.
Hayır aracın ön düzeni tamamen orijinal. Yaptığımız kontrolde hiç sorun çıkmadı.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hayır aracın ön düzeni tamamen orijinal. Yaptığımız kontrolde hiç sorun çıkmadı.

O zaman direksiyon kutusu ufaktan sorun çıkarmaya başlıyor galiba :unsure:
Açıkçası FB7ler için ilk dönemlerde boşluk ve buna bağlı ses şeklinde birkaç sorunla forumdaki arkadaşlar karşılaştı ve yeni direksiyon kutusu ile garantiden değişim yapılmıştı.
Ancak bu şekilde dönüşte sertleşme şeklinde bir sorunla FB7 için ilk defa duyuyorum diyebilirim.

S

Silinen üye 20336

Guest
Direksiyonun sağa kolay sola biraz zor döndüğünü belirtmişsiniz. Bu durum stabil mi?
Yani arada daha zor dönüp arada daha kolay da döndüğü oluyor mu?
Yada bazen de sola kolay sağa zor döndüğü oluyor mu?
Döndükten sonra direksiyonun toplaması yavaş mı yada siz direksiyona müdahale etmeden kendisi tamamen toplamıyor mu?

Aracınız
Civic FB7 2014
Direksiyonun sağa kolay sola biraz zor döndüğünü belirtmişsiniz. Bu durum stabil mi?
Yani arada daha zor dönüp arada daha kolay da döndüğü oluyor mu?
Yada bazen de sola kolay sağa zor döndüğü oluyor mu?
Döndükten sonra direksiyonun toplaması yavaş mı yada siz direksiyona müdahale etmeden kendisi tamamen toplamıyor mu?
Evet direksiyonun bu durumu stabil

Merhabalar bende ankaraya yeni geldim ve benimde aracımda aynı problem var şuan , sola zor dönüyor ayrıca arabaya 4 ayrı yerde bi çok defa rot ayarı yaptırmama rağmen dreksiyon halaa düz değil yamuk ve arabayı kontrol etmekte güçlük çekiyorum, sorunun çözümünü paylaşırsanız sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri