Dizel Partikül Sorunu ( DPF ) yaşayan var mı ?

Aracınız
Arkadaşlar 2013 HB dizel Civic almayı düşünüyorum , bu sorun kronik mi ? Yaşayan var mı ? Alacağım araba 80 binde İstanbul’dan

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben olsam istanbuldan dizel araç almam... nasıl kullanıldığını bilmek imkansız... dur kalk DPF sorunu yapar...

Detaylar için buraya bakın;

https://www.civictr.com/showthread....izel-partikül-filtre-sorunu-motor-ariza-işiği

Aracınız
Civic FC5 2020
selamlar;

Daha sonradan okuyacak arkadaşlara faydalı olması açısından yazıyorum.İstanbul'daki araçların bu soruna yakalanma şansı belki trafik sıkışıklığından ötürü, yüksek devirlere çıkamadığından ötürü daha fazla olabilir. İstanbul dışından 2013 hb civic aldım, aracım 140.000 bindeyken bu sorun ile karşılaştım. ancak bu sorunu çözmek için gittiğim serviste usta arkadaşın deyimine göre bu sorunu bir çok dizel aracın yaşadığını bildirdi. Buna sebep olan durum kısa mesafe kullanımı ya da düşük devirde kullanmaktır. yetkili serviste yarım saatlik bir işlemle düzeltildi.
yani İstanbul'dan veya İstanbul dışından araba alınmaz diye kendinizi sınırlandırmayın. bu sorun dizel araçlarda yaşanabiliyor.

saygılar

Geri