Doğru sürüşle devasa yakıt farkı!!!

LUGAI

0
Arkadaslar geçenlerde bir konu acmistim honda civic hb dizel otomatik 10 litre yakiyor diye.Bunu arkadasa anlattim deneyelim dedik eskisehir yolunda sürdük 3 kere de isikta kaldik bana nasil düzgün sekilde araba kullanacagimi ne yapmam gerektigini anlatti ve dediklerin3 uydugumda araç 4.1 yakti ve ben bu yolda gecen kendi basima gittigimde 10 litre yakmistim.Bu devasa fark sadece kullanimima göre degistiginde çok sasirdim ve sizi bilgilendirmek istedim ayrica arkadas kendi kullanirsa daha az yaktirabilecegini bile iddia etti :)
Onceki konuda bana yardim etmeye calisan herkese tesekkürler arabamda sorun yokmuş sorun bendeymiş

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar geçenlerde bir konu acmistim honda civic hb dizel otomatik 10 litre yakiyor diye.Bunu arkadasa anlattim deneyelim dedik eskisehir yolunda sürdük 3 kere de isikta kaldik bana nasil düzgün sekilde araba kullanacagimi ne yapmam gerektigini anlatti ve dediklerin3 uydugumda araç 4.1 yakti ve ben bu yolda gecen kendi basima gittigimde 10 litre yakmistim.Bu devasa fark sadece kullanimima göre degistiginde çok sasirdim ve sizi bilgilendirmek istedim ayrica arkadas kendi kullanirsa daha az yaktirabilecegini bile iddia etti :)
Onceki konuda bana yardim etmeye calisan herkese tesekkürler arabamda sorun yokmuş sorun bendeymiş

Öğrendiğiniz yöntemi paylaşırsanız diğer arkadaşlarımızada faydası olur.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Makam Şöförü gibi kullanmak tabiri kullanılır. Aracı yolda akıcı bir şekilde kullanmak. Sabır isteyen bir durum!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
yavaş ve sakince hızlanmak, gereksiz frenlemelerden kaçınmak, sabit hızı uzun süre korumak ve 80-90km hızı aşmamak:) olsa gerek, kırmızı ışığa 400-500 metre kala da gazı kesmek gerekiyor
Bu kadar sakin kullanirsaniz tasarruf yapmak adina, kisa zamanda partikül filtresi arıza ışığı yakar ettiginiz tasarrufun en az 20 katini servise vermek zorunda kalabilirsiniz hocam.. bu cok önemli ayrintiyi göz ardi etmeyin. Civic Dizeller düşük deviri sevmezler... Teknik yakit sarfiyat bilgileri ile celiskili bir durum aslinda ama yapacak bisi yok...!

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri