Doludan korunmak için önlem

Konuyu nerede açıcağımı bilememekle beraber dolu için ne gibi önlemler ve tavsiye edebeleceğiniz dolu brandası tarzında bir tavsiyeniz varmo acaba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Konuyu nerede açıcağımı bilememekle beraber dolu için ne gibi önlemler ve tavsiye edebeleceğiniz dolu brandası tarzında bir tavsiyeniz varmo acaba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Doludan en iyi halı koruyor :) dediğiniz gibi bir branda var mı bilmiyorum.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
ben geçen hafta sipariş verip dolubrand diye bir marka branda aldım yalnız epey pahalı 400 lira ödedim, civic FK7 epey ebatlı olduğu için SUV ebatında sipariş verdim 2 metreye 6 metre boyutlarında 8mm kalınlıkta en alt tabaka beyaz elyaf sünger orta tabakada büyük baloncuklu naylon var ve en üst tabaka da güneşten de koruması için alüminyum parlak tabaka var branda toplam 3.5kg ağırlığında otomobile bağlamak için üzerinde takılı hazır lastikli klipsleri var ve tampon köşelerine geçirmek için de lastik kemerleri var, ancak katlandığı zaman bagaja koyarsanız bagaj komple doluyor yani seyyar olarak taşıyabilseniz bile bagajda epey yer kaplıyor. Birde brandayı açmak ve arabayı örtmek 10 dakikadan fazla zaman alabiliyor katlayıp toplaması daha fena hele ıslak ise işler iyice sarpa sarıyor yani biraz zor.

Kötü yanı arabanın yanları açıkta kalıyor üstü önü ve arkası ise korunuyor. Aslında bu brandayı üreten firma Ankara Keçiören de ve sipariş verdikten sonra üretip gönderiyorlar şimdiki aklım olsa özel ebat 3 metreye 5,5 metre yaptırırdım.

eğer ceviz büyüklüğünde dolu yağar ise koruyabilir ancak portakal kadar yağarsa biraz zor. Bir miktar koruma sağladığı gerçek ancak tufan gibi yağarsa korumayacaktır.

En iyisi bahçeye üstü kapalı garaj yaptırmak ama arabayla işe gitseniz korumaz. Kaskosuz asla olmaz zaten. Üstü açık yanları kapalı bir garajınız var ise kare biçiminde kafesli ve kareleri 1.5 - 2cm ebatında metal çit teli alıp garajın üzerine halat, cırt kelepçe, kalın tel vs. ile komple çatı biçiminde çekerseniz yağmur girer ama 2cm den büyük dolu giremez nalburların çoğunda bu kafesli çit teli bulunuyor 20 metre çit teli alsanız 200 lira tutmaz genişliği 1-1,5 metre civarında onu nalburdan temin edip rulo biçiminde sarıp bagaja atıp garajın üzerini kapatabilirsiniz nakliye navlun istemez. Çit telinin üzerine kalın sera brandası çekilebilir lakin yağmur suyu ortasında üzerinde birikiyor kötü oluyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@erenuzel41 Brandayı merak ettim müsait bir zamanda resmini çekip paylaşır mısınız?

Ben bu konu için bagajda 3d havuzun altina buyuk bir battaniye serdim. Hatta altta istetmenin ordaki köpüğü çikarip oraya koymayi düşünüyorum. Her zaman hazırda ve yer kaplamiyor.

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri