Civic FC5 Dreksiyon Kutusu

Herkese Selamun Aleyküm Öncelikle

Aracımın Dreksiyon Kutusu Bozuktu İstanbul da Yetkili Bir Servis Aracımın Kutusuna Sağlam Dedi Aradan Bir Hafta Geçti Aynı Servis Kutunun Arızalı Olduğunu Ve Değişmesi Gerektiğini Söyledi Fakat Araç Sol Önden Kazalı Olduğu İçin Dreksiyon Kutusunun Kazada Arıza Yaptığı Ve Garantiden Olmayacağını Söylediler

1. Aracım Kazalı Evet Bütün Hasarım Aracın Hiç Bir Parçası Garanti Dışı Kalmaması İçin Yetkili Serviste 31.300 TL Karşılığında Yapıldı

2. Kazayı Ben 11.Ağustos.2020 de Yaptım Kutu Hasarı 26.04.2021 de Ortaya Çıktı Ve Kazada Dreksiyon Kutusu Hasar Almamıştı Ki Dreksiyon Kutusu İle İlgili Tamirat Veya Bir İşlem Yapılmamıştı

Elimde Şöyle Bir Kağıt Var Sadece Nası Biryol İzlemeliyim Kutu Bozuk Ama Tamirat Olmuyor Servis Kasko ya Yönlendiriyor Kasko Biz Aracı Serviste Yaptırıp Size Verdik Hiç Bir Hasar Yoktu Verilirken Diyor 20210426_205853.jpeg

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Eğer servis yardımcı olmuyor ise tüketici hakem heyetine gitmenizi öneririm, ordan sonuç alırsınız ama ne kadar sürer fikrim yok. Geçmiş olsun can sıkıcı bir durum, birde daha önceki kazada direksiyon kutusu direk hasar görmese bile eğer ön tekerlerden birisi darbe aldı ise onunda etkisi olur kutuya.

Oppo cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Eğer servis yardımcı olmuyor ise tüketici hakem heyetine gitmenizi öneririm, ordan sonuç alırsınız ama ne kadar sürer fikrim yok. Geçmiş olsun can sıkıcı bir durum, birde daha önceki kazada direksiyon kutusu direk hasar görmese bile eğer ön tekerlerden birisi darbe aldı ise onunda etkisi olur kutuya.

Oppo cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2 Kaza var aracın geçmişinde 2 Kazada da aracın sol alt Takımından çok parça Değişti

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2 Kaza var aracın geçmişinde 2 Kazada da aracın sol alt Takımından çok parça Değişti

Servisten direksiyon kutusunun daha önceki kazalarla ilişkili olarak arızalı olduğuna dair rapor talep edin.
Bu raporu alabilirseniz tamiri üstlenen sigorta şirketine başvurup kaza sonrası tamiratın eksik olduğunu ve servis raporunuz olduğunu beyan edin.
Nihayetinde eksik tamiratın tamamlanmasını talep edin, eğer red gelirse sigorta konusunda bilgili bir avukatla görüşerek tamiratın eksik yapıldığına dair dava hakkınızı kullanabilirsiniz.

Servis aracı bayram sonrası alacak aradılar alt takım sökülüp bakılacak kutudaki hasar Kazadan ise kaskoya haber verilecek eğer değilse garantiye sunulacak Denildi

Ancak Aklıma Takılan Soru Şu Zaten Bana Verdikleri Resimde de paylaştığım yazı şu
Servisten direksiyon kutusunun daha önceki kazalarla ilişkili olarak arızalı olduğuna dair rapor talep edin.
Bu raporu alabilirseniz tamiri üstlenen sigorta şirketine başvurup kaza sonrası tamiratın eksik olduğunu ve servis raporunuz olduğunu beyan edin.
Nihayetinde eksik tamiratın tamamlanmasını talep edin, eğer red gelirse sigorta konusunda bilgili bir avukatla görüşerek tamiratın eksik yapıldığına dair dava hakkınızı kullanabilirsiniz.

Dreksiyon sesi ile ilgili teste çıkıldı daha önceki hasara istinaden araç sahibi kasko ile görüşecek yazıyor kasko ile görüştüm biz aracı yaptık verdik diyor bizlik olay yok diyor

Şu bayram sonrası bakalım çözülecek mi çözülmez ise sizle irtibat kurup avukat bilgisini talep ederim uygunsa sizin içinde

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şu bayram sonrası bakalım çözülecek mi çözülmez ise sizle irtibat kurup avukat bilgisini talep ederim uygunsa sizin içinde

Benim tanıdığım bir avukat yok, ben sadece prosedür hakkında bilgim ölçüsünce cevap verdim.
Ama zaten serviste istediğiniz incelemeyi başlatmış gibi görünüyor.

Geri