Düşük devirde titreme problemi

Aracınız
Civic FD6 2008
Herkese iyi forumlar. Aracımı 160000 km'de 1.5 ay önce aldım. Yaklaşık 2 hafta önce araçta düşük devirde titreme sorunu ortaya çıkmaya başladı. 1000-2000 devir arası özellikle. Neredeyse eski magirus minibüslerin rölantide titremesi gibi. Araçta lpg mevcut. Fakat problem hem lpgde hem de benzindeyken oluyor. Tamamen durduğunda veya yüksek devir kullanırken titreme yok. İstanbul trafiğinde gerçekten ayrı bir işkenceye dönüştü benim için.
Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Herkese teşekkürler.

Edit: Hoşbulduk. Cevabınız için teşekkürler. YouTube linki.

Son düzenleme:
Çözüm
Bende bugun taktirdim parcayi. N11 den satin aldim 450 tl ye orijinal diyodu ama degil tabi ki. Servise sordugumda 1350 tl dedigi icin kendim taktirayim dedim. 200 tl de iscilik aldilar. Ama titreme gecti Allaha sukur. Yan sanayi oldugu icin somun delikleri tam ayni hizaya gelmedi. Usta sıkıntı olmaz dedi. Takmadi vidalari baya bi takmaya ugrastiktan sonra. En iyisi orjinal tabi ki ama parcayi alirsan 1400 biz takarsak iscilik dahil 1350 dedi servis.Pahali geldi o yuzden internetten aldim. Eski motor kulagi kaucuk kisimlar hep catlamis. Su an icin memnunum aracin halinden.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Herkese iyi forumlar. Aracımı 160000 km'de 1.5 ay önce aldım. Yaklaşık 2 hafta önce araçta düşük devirde titreme sorunu ortaya çıkmaya başladı. 1000-2000 devir arası özellikle. Neredeyse eski magirus minibüslerin rölantide titremesi gibi. Araçta lpg mevcut. Fakat problem hem lpgde hem de benzindeyken oluyor. Tamamen durduğunda veya yüksek devir kullanırken titreme yok. İstanbul trafiğinde gerçekten ayrı bir işkenceye dönüştü benim için.Tam olarak anlaşılması için: Video
Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Herkese teşekkürler.
Foruma hoşgeldiniz. Forum kuralları gereği tanışma bölümünde kendinizi tanitiniz.
Videoları YouTube'a yükleyerek linkini paylaşmanız gerekiyor.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Yine de ben videonuzu indirerek izledim. Sağ ön yağlı motor kulağını kontrol ettirmenizde fayda var. Aynı ses ve titreşim kendi aracımda da vardı. Aşağıya kontrol etmeniz için bir resim bırakıyorum. Aradaki boşluk kapalıysa muhtemelen motor kulağınız arızalıdır. Titreşim ve ses bundan kaynaklanıyordur.

Ekli dosyalar

• IMG_20210929_234605.jpg
    IMG_20210929_234605.jpg
    129.9 KB · Görüntüleme: 70
Aracınız
Civic FD6 2008
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Arabayı kontrol ettim. Dediğiniz gibi motor kulağı tamamen yere basıyor. Hiç boşluk kalmamış. Peki bunun maliyeti nasıl olur? Motor ustasına mı götürmek gerekir? Eğer İstanbul'da oturuyorsanız önerebileceğiniz bir usta var mıdır? Yeniden çok teşekkür ederim.
IMG_20210930_064450.jpg

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Arabayı kontrol ettim. Dediğiniz gibi motor kulağı tamamen yere basıyor. Hiç boşluk kalmamış. Peki bunun maliyeti nasıl olur? Motor ustasına mı götürmek gerekir? Eğer İstanbul'da oturuyorsanız önerebileceğiniz bir usta var mıdır? Yeniden çok teşekkür ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 266471
Tahmin ettiğim gibi. Motor kulağınız arızalı. 22.09.2021 tarihinde yetkili servisten 1.000 TL'ye parçayı almıştım. Parçada %30 iskonto uyguluyorlar. İstanbul'da malesef tavsiye edebileceğim bir yer yok. Diğer arkadaşlar tavsiyede bulunacaktır.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2009
Tahmin ettiğim gibi. Motor kulağınız arızalı. 22.09.2021 tarihinde yetkili servisten 1.000 TL'ye parçayı almıştım. Parçada %30 iskonto uyguluyorlar. İstanbul'da malesef tavsiye edebileceğim bir yer yok. Diğer arkadaşlar tavsiyede bulunacaktır.
Şu bizim aparatı bir takalım bakalım derdimize çare olacakmı :D

Aracınız
Civic FD6 2008
Serviste yaptırmak daha mantıklı olur gibi heralde. Cevabınız için teşekkür ederim.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Şu bizim aparatı bir takalım bakalım derdimize çare olacakmı :D
Kulak bağlantı yerinden kopuyor. Bunu sökmeden anlayamiyorsunuz. Motor ileri geri sarsılıyor ve boşluk oluşuyor. Bu da vites geçişlerinde ses yapmasına sebep oluyor. Çok sağlıklı bir sistem olmayacağını belirtmek isterim. Yine de maaliyeti ucuz ise denenebilir. Durum ile ilgili geri dönüş yaparsanız sevinirim. :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Herkese iyi forumlar. Aracımı 160000 km'de 1.5 ay önce aldım. Yaklaşık 2 hafta önce araçta düşük devirde titreme sorunu ortaya çıkmaya başladı. 1000-2000 devir arası özellikle. Neredeyse eski magirus minibüslerin rölantide titremesi gibi. Araçta lpg mevcut. Fakat problem hem lpgde hem de benzindeyken oluyor. Tamamen durduğunda veya yüksek devir kullanırken titreme yok. İstanbul trafiğinde gerçekten ayrı bir işkenceye dönüştü benim için.

Edit: Hoşbulduk. Cevabınız için teşekkürler. YouTube linki.
Hocam o değilde videodaki titreşimi görünce bir ara uzaylılar geldi sandım ?

Geri