Civic FC5 DUNLOP FM 800 Vs. HANKOOK

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hankook Ventus sessizlik olarak çok başarılı, yağmurlu havada fena değil ama kuru zeminde çekiş ve frenlemede biraz kötüdür, Maksimum 5 sene dayanır sonra çatlıyor.

Dunlop kullanmadım ama pek ömürlü bir lastik değildir. 3-4 sene sonra sararıp çatlayan türden bir lastik olduğunu düşünüyorum.

Para varsa fena olmayan performansı, sessizlik ve yakıt tasarrufu adına Michelin Prymacy 4 olabilir, para yoksa yine performansı ve sessizliği iyi olan Falken Ziex yada dört mevsim olanını çok övdükleri yaz kış kullanmalık Falken AS210 olabilir.

Ben bolca gürültü yapan Bridgestone fanatiğiyim zamanı gelince Turanza T001 yada S001 Potenza düşünüyorum, çünki var bir hikmeti Bridgestone bana hiçbir zaman bu virajı bu hızda dönemem bu yolda illa patinaj yaparım demedi lakin homurtudan durulmaz kabinde:)

Bir takım Bridgestone en az 6-7 sene çatlamadan sararmadan dayanıyor.

herkesin zevki işte:)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hankook Ventus sessizlik olarak çok başarılı, yağmurlu havada fena değil ama kuru zeminde çekiş ve frenlemede biraz kötüdür, Maksimum 5 sene dayanır sonra çatlıyor.

Dunlop kullanmadım ama pek ömürlü bir lastik değildir. 3-4 sene sonra sararıp çatlayan türden bir lastik olduğunu düşünüyorum.

Para varsa fena olmayan performansı, sessizlik ve yakıt tasarrufu adına Michelin Prymacy 4 olabilir, para yoksa yine performansı ve sessizliği iyi olan Falken Ziex yada dört mevsim olanını çok övdükleri yaz kış kullanmalık Falken AS210 olabilir.

Ben bolca gürültü yapan Bridgestone fanatiğiyim zamanı gelince Turanza T001 yada S001 Potenza düşünüyorum, çünki var bir hikmeti Bridgestone bana hiçbir zaman bu virajı bu hızda dönemem bu yolda illa patinaj yaparım demedi lakin homurtudan durulmaz kabinde:)

Babamın eski aracında Bridgestone EVO320yi tam 10 yıl kullanmıştı, Bridgestone dayanıklıdır :D
Bridgestone Turanza T001 modeli T001 EVO olarak revize edilmişti.
Güncelde Turanza T005 modeli piyasaya çıktı ve testlerde iyi görünüyor, hatta şu anda denemeyene iade gibi farklı bir kampanyaları bile var :) bence bu lastiğe bir gözatın (y)

Aracınız
Civic FC5 2016
Turanza şuan üzerindenki lastik çok sert ve çok ses yapıyor hankook denemeyi düşünüyorum bakalım 50000 km oldu bi 10000 daha gider diye düşünüyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız

Dunlop aracımı aldığımda üzerindeydi. 3 sene, 60000 km oldu. Henüz üzerinde çatlak, sararma vs yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri