Eco mode olayı nedir arkadaşlar.

Arkadaşlar 2018 model civic elegance aracım var . eco olayı kullanılmalı mi. Yada nerelerde kullanılmalı . yada zararlı mı. Bunun ayrımlarını yapan arkadaşlar var mı acaba ?

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar 2018 model civic elegance aracım var . eco olayı kullanılmalı mi. Yada nerelerde kullanılmalı . yada zararlı mı. Bunun ayrımlarını yapan arkadaşlar var mı acaba ?

Ben sürekli econ modda kullanıyorum, gaz tepkimesini zayıflatıyor, ani kalkis ve sehir icinde ölü tepkimelerle minimum sarfiyat sagliyor, uzun yolda ise cruze acikken en düşük devirde gec hizlandiriyor, örneğin, 100 ile cruze acik iken fren le 80 a düşürdüğün de tekra res e yani eski hiza cikmak istersen econ acikken yavas yavas cikariyor, econ kapalı iken en kısa zaman da 100 e geri cikartiyor.
Araciniz lpg li ise gerek yok derim araci baya saflastiriyor kullanım da yani, eger benzinli ise en az 1 lt kadar yakit tasarrufu sağlıyor.

FC5_ELEGANCE

Aracınız
Civic FC5 2018
Şehir içinde kullanıp şehirler arası kapatmak mı mantıklı olur acaba araç lpg li fabrikasyon

Eger ist. trafiği gibi yerlerde yaşıyorsanız sehir icinde zor olur, ara hızlanması normalde yetersiz dahada kotu olur, uzun yolda zaten lpg li araç yavas giderseniz kullanılabilir ama uzun yolda pek tasarruf saglarmi bilemem, lpg den dolayi yani. size kalmis kullanıp denemek gerek yakıtta fark gosterirmi. sizde bitiyor yine hersey gaza basmayla alakali durum, econ modda bile seri ve sert kullanimda yakit artiyor. benim aracim benzinli 8 bin km ye yaklasiyor ortalama yakitim 7.2 lt aldigimdan beri trip A yi hic sifirlamadim bir kez uzun yol yaptim digerleri gunluk 3-4 km git gel şehir içi cok yogun olmamakla birlikte sehirler arasi kisa mesafe ler. econ mode hep acik.

FC5_ELEGANCE

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracım 2013 fb7 eco elegans. Son 20 gündür eco mod kapalı dolaşıyorum sabit 30 tl lik alırım bitesiye kadar gezerim eco mod kapalı daha uzun gittiğini gördüm ve gaz tepkileri daha iyi araç lpgli eco mod acıkken baya bayılıyor daha çok yorulduğunu düşünüyorum ve daha çok yakıyor. Ama uzun yolda açmak mantıklı olabilir eco mod acık ve hız sabitleyiciyle 3 bin deviri aşmadan güzel bi yakıt tasarrufu yapılabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri