Civic FC5 Ekzoz sacının hatalı olması

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese merhabalar, uzatmadan konuya değineyim şubat ayının başın da honda bora dan 2020 model civic eco elegance aldım bugün aracımı 1000 bakımına getirdiğim de aracımı lifte kaldırdıkların da alırken bakmadığım için merak edip aracımın altına bakmaya gittim, gözümle kontrol ettikten sonra ekzoz koruma sacın da yamukluk ve eğrilik farkettim aracımla ilgilenen arkadaşa sorduğum da geçiştirmeye çalıştı bende yetkili kişinin de bakmasını rica ettim ve beraber bakarken adının salih olduğunu öğrendiğim bir usta gelip bakarak bunda bişey yok, bu böyle olur, ne var bunda diyerek sert bir tutum karşıladı bana ve tip tip bakarak beni dinledi sonrasında da suçu bana atmaya çalıştılar taş gelmiştir bi yere sürtmüşsündür dediler. Ben değişim istediğimi belirtince uzaklaştı o sırada benim evrak işlerimle ilgilenen hanımefendi geldi ve resimlerini çekip honda Türkiye ye göndermemiz gerekiyor oradan gelen cevaba göre değişim sağlarız dedi ve bende resim çekmek istediğimi söyleyip resimlerini çektim. Açıkçası ekzoz sacından çok bana verilen tepkiler, kullandıkları üslup ve takındıkları tavır beni daha çok üzdü diyebilirim.
Ayrıca küçümsenmeyecek miktarda para verip sıfır aldığım araçta böyle bi hata olması benim hondaya karşı olan güvenimi sarstı diyebilirim, belki de üretim aşamasın da araçların başına neler neler geliyor kim bilir.
Bir de belirtmek isterim ki aracımın altını sürtebileceğim hiç bir yol güzergahım yok istisna bir durum olmadıkça da konya yolu, eskişehir yolu ve samsun yolu haricin de hiç bir güzergah kullanmıyorum.
Kötü bir tecrübe oldu diyebilirim ve aracı alırken aklım da lifte kaldırtmak vardı ama ben hondaya güvenmeyi seçtim demek ki güvenmemek gerekiyormuş.
Yeni araç alacak arkadaşlara aracı lifte kaldırmaları konusunda da uyarıyorum! Benim başıma gelen bu sıkıcı durum umarım başkasının başına gelmez.
Tekrar belirtmek isterim ki ilgili bölgede herhangi bir sürtme izi yok.

Ekli dosyalar

• E3643C65-EEE4-4F34-A20D-C880ACBDFDD8.jpeg
    E3643C65-EEE4-4F34-A20D-C880ACBDFDD8.jpeg
    127.7 KB · Görüntüleme: 106
  • 9F150B9E-0959-417A-B54E-F0C025CB5B7F.jpeg
    9F150B9E-0959-417A-B54E-F0C025CB5B7F.jpeg
    130.6 KB · Görüntüleme: 109
  • CA0B3793-AD46-49FE-8DA0-59C84FE94875.jpeg
    CA0B3793-AD46-49FE-8DA0-59C84FE94875.jpeg
    167.9 KB · Görüntüleme: 104
  • AB0EB987-BB09-4541-ABB3-9770FDDF836A.jpeg
    AB0EB987-BB09-4541-ABB3-9770FDDF836A.jpeg
    128.4 KB · Görüntüleme: 107
  • 3386C118-9058-429C-86DB-7267D0E47274.jpeg
    3386C118-9058-429C-86DB-7267D0E47274.jpeg
    135.2 KB · Görüntüleme: 106
  • D2CADDD5-E242-4587-A4AA-86D036E125D3.jpeg
    D2CADDD5-E242-4587-A4AA-86D036E125D3.jpeg
    131.3 KB · Görüntüleme: 106
  • 9897E1C1-DCE7-42DE-82F5-D871AEC35C62.jpeg
    9897E1C1-DCE7-42DE-82F5-D871AEC35C62.jpeg
    145.9 KB · Görüntüleme: 100
Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Herkese merhabalar, uzatmadan konuya değineyim şubat ayının başın da honda bora dan 2020 model civic eco elegance aldım bugün aracımı 1000 bakımına getirdiğim de aracımı lifte kaldırdıkların da alırken bakmadığım için merak edip aracımın altına bakmaya gittim, gözümle kontrol ettikten sonra ekzoz koruma sacın da yamukluk ve eğrilik farkettim aracımla ilgilenen arkadaşa sorduğum da geçiştirmeye çalıştı bende yetkili kişinin de bakmasını rica ettim ve beraber bakarken adının salih olduğunu öğrendiğim bir usta gelip bakarak bunda bişey yok, bu böyle olur, ne var bunda diyerek sert bir tutum karşıladı bana ve tip tip bakarak beni dinledi sonrasında da suçu bana atmaya çalıştılar taş gelmiştir bi yere sürtmüşsündür dediler. Ben değişim istediğimi belirtince uzaklaştı o sırada benim evrak işlerimle ilgilenen hanımefendi geldi ve resimlerini çekip honda Türkiye ye göndermemiz gerekiyor oradan gelen cevaba göre değişim sağlarız dedi ve bende resim çekmek istediğimi söyleyip resimlerini çektim. Açıkçası ekzoz sacından çok bana verilen tepkiler, kullandıkları üslup ve takındıkları tavır beni daha çok üzdü diyebilirim.
Ayrıca küçümsenmeyecek miktarda para verip sıfır aldığım araçta böyle bi hata olması benim hondaya karşı olan güvenimi sarstı diyebilirim, belki de üretim aşamasın da araçların başına neler neler geliyor kim bilir.
Bir de belirtmek isterim ki aracımın altını sürtebileceğim hiç bir yol güzergahım yok istisna bir durum olmadıkça da konya yolu, eskişehir yolu ve samsun yolu haricin de hiç bir güzergah kullanmıyorum.
Kötü bir tecrübe oldu diyebilirim ve aracı alırken aklım da lifte kaldırtmak vardı ama ben hondaya güvenmeyi seçtim demek ki güvenmemek gerekiyormuş.
Yeni araç alacak arkadaşlara aracı lifte kaldırmaları konusunda da uyarıyorum! Benim başıma gelen bu sıkıcı durum umarım başkasının başına gelmez.
Tekrar belirtmek isterim ki ilgili bölgede herhangi bir sürtme izi yok.

Normali nasıl bilmiyorum ama göze batan bir şeyler var gibi. Ama bu şekilde kullansanız bile sakıncalı durum yok kanımca.

Sizin hatanız ustalara laf anlatmaya çalışmak olmuş :D direk yetkili kişiye söyleyip hiç ustalarla münakaşaya girmeseniz gerilmezdiniz.

Fabrikadan hatalı çıkma olasılığı düşükte olsa var. Araçlar bayilere taşınırken de başına bir iş gelmiş olabilir.

Umarım konu lehinize çözüme kavuşur.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bir şey olacağını bi sıkıntı çıkaracağını bende düşünmüyorum ayrıca gözüken bir yerde değil ama insan onu öyle görünce de buraya ne oldu yav diyor içinden ve sorma gereği duyuyor benim için problem yaratabilecek bir şeyde değil.
Ben ustayla muhattap olacağımı düşünmüyodum araca bakan arkadaş hem hanımefendiyi çağırdı hem usta başını çağırdı ben aracı incelerken ve mecburen bir diyalog kurmak zorunda kaldım. Bana orda yetkili biri gelip düzgün bir üslupla, sıfır araç almışsınız endişenizi anlıyorum, beşeri üretim hatalar olabilir diyip o parçanın ne işe yaradığını sorun çıkarmayacağını sorun çıkarırsa yardımcı olacaklarını belirtse, istediğim takdirde de honda Türkiye ye değişim için başvurabileceğini anlatsa ben konunun üstünde pek durmam zaten. ha! Tamam o zaman teşekkür ederim diyip ayrılırdım ordan.
Honda bora demek ki kurumsal gözüküp kurumsallaşamamış firmalardan biri.üzücü...
Herkese hayırlı forumlar dilerim :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben 2018 model aracimi alir almaz expere gorturdum, daha 5 km bile olmamisti, lifte kaldirdigimizda gosterdiginiz sacin bayagi bayagi yamuk oldugunu gorduk, yani cok bariz bir yere takilmisti, sizinki benimkinin yaninda yamuk bile sayilmaz oyle soyleyeyim. Ben fazla ustunde durmadim, orada elle duzelttik. Daha sonrasinda o sac zaten deforme oluyor, bir problem olacagini sanmiyorum. Sonraki bakimda isterseniz garantiye bir soralim falan dendi ama ugrasmadim.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
eksoz ısı kalkanı bu, fabrika montaj esnasında pek estetik davranmıyor demekki, periyodik bakımlarda bu parçayı da sürekli kontrolden geçirirsiniz o zaman ileri zamanlarda sıkıntı çıkmaz gerekirse komple sökülüp alternatif parça takılabilir, parlak krom levha gibi, ısı kalkanı sacının böyle bir kalitede olması kötü tabi.

Birisinin RS modelinin eksoz kaynakları kötü idi birde bir tane FC5 paylaşılmıştı marşpiye altındaki kriko deliği bölümlerinin kaynakları çok kötüydü.

Civic aslında orta ekonomik bir model çok premium yada lüks bir model değil, ama bizim ülkede sıfır otomobil sahibi olmak maddi açıdan oldukça zor olduğu için bu türden sıkıntıları böyle yüksek beklentilerle karşılıyoruz sonrası hep hüsran oluyor halbuki otomobil üreticileri Türk tüketicisini bu konularda anlayıp en başından bazı şeyler konusunda uyarsalar ve bilgilendirseler ya mesela: bak bu araba vergisiz 70000 lira ama sen bu arabaya 180000 lira verdin fakat bu arabanın kalitesi 70000 lira dır, o yüzden boya kalınlık farkları, tampon ve sac aksamlardaki ton farkları kaput çamurluk birleşim yerlerinde boşluklarda tutarsızlık gibi şeyler görürsen onlar 70000 liralık arabanın doğasında var, bizim fabrikanın bu paraya yapabildiği iş bu kadar, asıl parayı vergiler götürüyor bu arabaya verilen 180000 lira paranın karşılığı üretilecek araba bu değil dese... belki içimizde bir merhamet duygusu canlanır böyle şeylere daha az kafayı takarız:)

Honda her zaman motoru şanzımanı süspansiyonu üretir kaportayı aksesuarı plastik parçaları sallar:) çünki otomobil değil motor üreticisidir kaporta aksesuar cam çerçeve rezalet ama motor şanzıman süper ötesi böyle bir Honda:). otomobil üreten diğer markalar da ne çok fazla adam gibi bir motor ne de öyle çok iyi bir kaporta vardır ne çok iyi ne çok kötü hepsi ortalamadır seveni vardır sevmeyeni vardır. Bazı şeyler yıllar geçse de değişmiyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
O kısımda bariz bir temasa bağlı eğiklik var, o parçanın esas amacı egzos ısısından aracın şasiyi korumak, @onur77’nin dediği gibi zamanla da deforme oluyor ancak sıfır araçta böyle bir görüntü olmaması lazım tabiki.

Geri