Erken akü bitmesi

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar merhaba, daha önce 1.5 civicin geç marş alması hakkında başlık açmıştım, Honda yetkili servisi akünün değişmesi gerektiğini ve 1100tl nin üzerinde bir fiyat verdi. Bu araçta 55ah akü uygun değil midir? 550tl civarı İnternette fiyatlar var? Hondada neden bu kadar pahalı bilgisi olan var mı? Dışarı akü değiştirsem garanti kapsamı bozulur mu, bilgilendirirseniz çok sevinirim. İyi forumlar.

Aracınız
Civic FC5 2019
Araç akü garantiniz 3 yıl,garanti varsa değişmeleri lazım.ben garanti bitmesine 1 ay kala garantiden değiştim.araç üzerindeki akü zaten mutlu akü dışarıda daha uygun fiyata değiştirin garantiyi etkilemez.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Aracınız garanti kapsamında ise,ücretsiz olarak garantiden değiştirilmesi gereklidir.Aracin ilk 3 yılı dolmamistir umarim,ben Atasehir Damla otomotivde garantiden değiştirdim.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aracınız garanti kapsamında ise,ücretsiz olarak garantiden değiştirilmesi gereklidir.Aracin ilk 3 yılı dolmamistir umarim,ben Atasehir Damla otomotivde garantiden değiştirdim.
Malesef mayıs 2018 trafiğe çıkışlı, 3 yılı dolmuş. Lakin servis yetkilisi yüksek fiyatın sebebini akünün fabrikadan orjinal olarak geldiği için böyle olduğunu söyledi, garanti kapsamını bozmayacağı için yarı fiyatına inci/mutlu veya Varta akü taktıracağım dışarıda. Bu arada aracın üstündeki orjinal denilen akü de Varta 60ah, dışarıdaki fiyatı şu an 475tl.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Benim aracımda 2018 fakat,Ocak 2019 çıkışlı olduğundan değiştirdim.Servisteki akü ile bayilerdeki akülerin rengi farklı.Hatta değiştirdikten sonra Varta bayi sorumlusuna kontrol ettirdim.Bu yeni Honda için olan akülerden dedi.Benim araçta start stop olduğundan biraz daha pahalı idi.Dışarıdan bu üç markayıda gönül rahatlığıyla taktırabilirsiniz.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Benim aracımda 2018 fakat,Ocak 2019 çıkışlı olduğundan değiştirdim.Servisteki akü ile bayilerdeki akülerin rengi farklı.Hatta değiştirdikten sonra Varta bayi sorumlusuna kontrol ettirdim.Bu yeni Honda için olan akülerden dedi.Benim araçta start stop olduğundan biraz daha pahalı idi.Dışarıdan bu üç markayıda gönül rahatlığıyla taktırabilirsiniz.
Teşekkür ederim.

Hortlatmak benim işim. Arkadaşlar 2013 civic sahibiyim. Bugün aküyü değiştirdim artık marş süreleri uzamıştı, marş basarken cırtlama sesi yapıyordu, akü zayıflayınca ilk marşta çalışan sileceklerim artık çalışmaz olunca değiştirmek lazım dedim. Akücü fabrika çıkış aküsünün hala takılı olduğunu söyledi ben inanamadım böyle bişey mümkün mü??? Mutlu 47 amper akü çıktı içinden. 55 amper dar inci akü taktırdım. Yerine tam oturuyor. 600 TL ye. İzmirde değiştirmek isteyen varsa Akücü Levent Bayraklıda. Letgo'da tesadüfen bulmuştum adamı. Fiyatı nete göre uygun toptancı olduğunu söyledi (onun yalancısıyım fiyat o yüzden uygunmuş) Diğer illerden uygun aküye sadece netten bakmayın letgodan sarı siteden de bakın Honda severler. Bazen uygun fiyatlar çıkabiliyor.
Kazasız belasız sürüşler

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hortlatmak benim işim. Arkadaşlar 2013 civic sahibiyim. Bugün aküyü değiştirdim artık marş süreleri uzamıştı, marş basarken cırtlama sesi yapıyordu, akü zayıflayınca ilk marşta çalışan sileceklerim artık çalışmaz olunca değiştirmek lazım dedim. Akücü fabrika çıkış aküsünün hala takılı olduğunu söyledi ben inanamadım böyle bişey mümkün mü??? Mutlu 47 amper akü çıktı içinden. 55 amper dar inci akü taktırdım. Yerine tam oturuyor. 600 TL ye. İzmirde değiştirmek isteyen varsa Akücü Levent Bayraklıda. Letgo'da tesadüfen bulmuştum adamı. Fiyatı nete göre uygun toptancı olduğunu söyledi (onun yalancısıyım fiyat o yüzden uygunmuş) Diğer illerden uygun aküye sadece netten bakmayın letgodan sarı siteden de bakın Honda severler. Bazen uygun fiyatlar çıkabiliyor.
Kazasız belasız sürüşler

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Evet mümkün. Benim aracım da 2012 model ve hala üzerinde 47Ah orjinal akü var. Bu soğuklarda bile ne marş uzaması ne de marşta ikileme var. Ancak her seferinde ilk marşta silecekler bir kere devreye giriyor bende de. Yakında biter artık diye ben de plan yapıyordum ve benim de niyetim inci 55ah almak. Ancak forumdan okuduğum kadarıyla markadan bağımsız olarak yeni nesil akülerde çok ciddi sıkıntılar var ve hepsinin ortak şikayeti 2-3 yıl içinde akünün aniden bitmesi. Ben zaten aracı çok kullanmıyorum, hafta içi yatıyor, hafta sonuda uzun olmayan mesafeler. Bu durumda yeni alacağım akü de muhtemelen 2-3 yıl ancak dayanacak. Mevcut 9 yıllık aküyü bile tekrar şarj ettirsem faydası olur mu diye düşünmüyor değilim, ama doğru cevabı bilemiyorum, kime sorsam muhtemelen aküyü değiştir diyecektir.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar yetkili servis 47 lik akü takıyorsa bu aküler kadar uzun ömürlü olur mu asıl sorum bu ? Uzun vade de dayanacaksa 100 200 vermek daha mantıklı olacaktır çünkü piyasada 47 lik bir akü yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri