Civic ES7 Es7 Fan Hararet Yükselmesi Fan Açmama

Aracınız
Civic ES7 2003
Selamün aleyküm arkadaşlar. 2003 vtec2 aracımda şehir içi sürerken hararet göstergesi nin yükseldiğini farkettim. Hemen aracı bir kenara parkedip ustayı aradım. Usta kontağı açıp klimayı açmamı ve aracın soğumasını, radyoterde su olup olmadığını kontrol etmemi söyledi. Ustayı tekrar arayıp su olduğunu söyledim. Aracı getirmemi söyledi (ilçede yaşıyorum usta ilde 70km yol gitmem gerekiyor) Ben daha sonra eve gelirken bir de içeri sıcak hava veriyor mu diye kontrol ettim. Sicak konumuna getirdiğimde soğuk üflüyor. Sorunun kaynağı nedir tecrube ve bilgileriniz nedir bu konuda. Teşekkürler...

Aracınız
Civic ES7 2003
Sabah aracı çalıştırdığımda sesi de pek hoşuma gitmemişti.

Aracınız
Civic FC5 2020
Radyatör de su var ama hararet yükseliyorsa
Fan fan müşürü, devirdim pompası vs vs bir yerde aksaklık var bu normal bizim gibi bir kullanıcının ayak üstü tamir edebileceği bir şey değil.
Benim tahminim termostat açmıyor

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

@h.k_Ahmed hocam sorun neden kaynaklanmış olabilir müşür devirdaim pompası conta yanigi​

Geçmiş olsun hocam. Aklıma gelen ihtimaller.
- Radyatör kapağını açtığınızda suyun olması güzel bir durum.
- Conta olsa fokurdama ve borularda şişme gözlenir.
- Fan açmamış olabilir.
- Termostat açmamış olabilir.
- Kaloriferden soğuk üflemesi su yeterince dönmediği için olabilir. (Devirdaim)
- Ustaya gider iken yanınıza su, Obd ile takip (100 dereceyi geçer ise beklenmeli.), kalorifer sıcak şekilde açılır etkisi olmaz ise klima aktif edilir. 2.500 devir sabit sakin bir kullanım güzel olur.

Aracınız
Civic ES7 2003
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bulunduğum ilçede bir elektrikçi ye götürsem olur mu acaba. Ama parçayi muhtemelen burada bulamayız. Ahmet hocam obd cihazım yok maalesef. Bir de normal tamirci ye mi gitmeliyim servise mi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bulunduğum ilçede bir elektrikçi ye götürsem olur mu acaba. Ama parçayi muhtemelen burada bulamayız. Ahmet hocam obd cihazım yok maalesef. Bir de normal tamirci ye mi gitmeliyim servise mi?

Hocam önce problemi teşhis etmek gerekiyor. Onuda tamirci yapar. Elektrik ustası zor. Servisten ziyade tectübeli Honda ustası bulmaya çalışın. Obd yok ise bir gözünüz kadranda olsun. Gösterge 90 derece dik oldu mu kenara çekin.

Aracınız
Civic ES7 2002
Umarım antifiriz kullanıyosundur, su kullanmıyosundur. Birde çakma antifirizler var piyasada. Termostat a devirdaim e baktır muhakkak.

Geri