Eskisehir eksperium expertiz mağduriyeti

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
16.11.2016 günü alacağım Honda Civic aracımı experiumda baktırdım tavanda ve sol on direkte boya olmadığı rapor edildi. 27.09.18 günü satacağım zaman başka experde tavanda ve sol on direkte lokal boya var dendi. Mağdur edildim. Bu nedenle aracımı satamadım alacak olan arkadaş ta ben de mağdur oldum. Nedenini sorduğumda kaza yapmadığın normal bir boyacıda boyatmadigin ne malum diye cevap verdiler. Ardından cihazla tekrar baktılar ve tavanın sol on kısmında boya olduğunu onayladılar. Sakin buraya gidip expertiz yaptırmayın insanları kandırıyorlar. Ben aracı satacağım kişiye karşı mahcup oldum siz de olmayın. Sorunu çözene kadar tüm mercilere başvuruda bulunacağım. Simdiye kadar sikayetvar.com ve google site yorumlarina durumu yazdim. Aracimi 56 bin tl ye satacaktimki bu olay meydana geldiginden satamadim. Gercekten sinir krizleri gecirmekteyim. Bu konu ile karsilasan arkadaslar ne yaptiklarini soyleyebilir mi. Tesekkur ederim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eskisehir eksperium expertiz mağduriyeti

Türkiye’de 2. El araç alımındaki temel sorun bu. Ekspere güvenilip araç alınıyor ama eksperin herhangi bir garanti verme durumu yok.
Sizin durumunuzda aracın alımı üzerinden uzun süre geçtiği için maalesef kanuni yollardan birşey elde etme imkanı pek olmuyor.
En kısa sürede aracın eski sahibiyle görüşün, ama bende boya yoktu derse nasıl işin içinden çıkılacak şüpheli.
Yine de bir avukatla durumu detaylı şekilde görüşmek en sağlıklısı.

Esasında sadece kaporta temizliği gözönüne alınarak araç alım sistemi bence baştan sona saçmalık. Genelde sadece aracın kaporta kısmına bakılıyor ve boya durumuna göre fiyat belirleniyor. Halbuki esas kriterin bakımlarının düzgünlüğü ve aracın genel kondisyonu olması lazım. Boya diye alınıpta çok ciddi tamirat masrafları açan araçlar çok oluyor. Özellikle filo çıkmalarında bu durum oldukça sık görülüyor.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=326]m2hamid[/MENTION] kardesim ilk aldigimda ekspertiz yapilirken kenarlara cihazla bakmadi sadece ön orta arka orta ve tavanin ortasina cihazi tuttu. Zaten boyle hatasiz cikiyor. Illaki bir yolu vardir diye tahmin ediyorum.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Biraz once boyaya baktim atildiysa da kusursuz atilmis. Aracin orjinal boyasiyla bire bir ayni portakallasma veya putur hata vs. Yok. Arac zaten 48 bin km.ye kadar servis kayitli. Eger serviste yapildiysa ki boyadan serviste yapildigini anliyorum belgelendirebilirsem acacagim davayi kazanir hatta tazminat bile kazanabilirim diye dusunuyorum

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Expertiz kuruluşlarında çalışanlar genelde mekanikçi veya sonradan asgari ücretle sektöre giren çalışan elemanlar. Ben aracımı alırken expertize sokmadım ama iyi bir boyacıya ve bir tamirciye götürdüm. Boyacı mikron cihazı kullanmadı ve her yeri eli ile dolaştı. Satıcının dediği yerlerdeki hususları o da söyledi ve bunu eliyle tek tek gezerek yaptı. Adama hayran kalmadım değil. Expertiz ise mikron cihazı ile birlikte 3 yerden ölçüm alıp geçiyor. Ölçüm aldığı noktada lokal boya yoksa tüm parçaya boyasız diyor. Daha yeni yeni profesyonelleşmeye gidiyorlar. Cezai yaptırımı olmadığı için de açıkçası biraz rahatlar. Tekrar tekrar geçmiş olsun.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=326]m2hamid[/MENTION] Hocam geçmiş olsun, experlere bende güvenmiyorum ancak el mecbur gidiyoruz, durumunuz sıkıntılı umarım lehinize sıkıntısız sonuçlanır.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=964]maksu[/MENTION] [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] arkadaslar aracimi satin aldigim arkadasla irtibat kurdum araci honda bayisinden aldigini kendisinin 2.sahibi oldugunu ve araci 1 ay kullandiktan sonra bana sattigini kendisinde boyle birsey olmadigini. Ilk sahibininde bayiden sifir olarak aldigini ve tum bakimlarini herseyine eskisehir ufuk honda da yaptirdigini ogrendim. Bakalim yarin belgelendirmeye calisacagim. Belgelendirirsem eger onlar icin iyi olmayacak. Adama sormazlar mi sen rapor duzenlemeden once bu araba boyaliymis sen neye dayanarak boyasiz diye rapor tutuyorsun. Kimle anlastin kimden ne kadar para aldin demezler mi ?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ayrica bu arac 2.sahibinde olmadiysa honda bu araci satarken boyali oldugunu biliyordur :)

Aracınız
Civic FB7 2013
experlerinde yanlışı olur elbette iyi bir kaportacıya baktırıp boya var mı yok mu emin olmakta fayda var . mahcubiyet durumuna da üzüldüm

Eskisehir ufuk honda ya fd6 yı kompites yaptirdim bagaj degisik dediler satarken baska bir kompitesci boyalı değişik değil dediler bende de boyle bir durum olmuştu hangisi dogru bilemiyoruz

Geri