Civic FC5 Fahri trafik müfettişinin yazdığı yanlış ceza

Aracınız
Civic FC5 2019
Silivri'de ikamet etmekteyim, beraber çalıştığımız öğretmen hayatında hiç Konya'ya gitmemesine rağmen geçen hafta kırmızı ışıkta geçtiğine dair Fahri trafik müfettişi ceza yazmış. Sulh ceza hâkimliğine başvurmadan cezayı iptal ettirme ihtimali var mıdır? Daha önce benzeri konu vardı sanırım. Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yazarsa sevinirim.

Aracınız
Diğer Markalar
merhaba, geçen günlerde radyoda bu konu üzerine bir konuşma vardı, o gün konya'da olmadığını ispatlayabiliyorsa vatandaş uyap portalından itiraz edebiliyorlar diye bir bilgi geçilmişti.

Aracınız
Civic FC5 2019
Benim de başıma Kırıkkale de geldi. Sarıda dahi geçmedim. Kırmızı ışık cezası geldi. İtiraz yolunu araştırdım. Eğer sisteme ıslak imza tanımlı ise e devletten itirazda bulunulabiliyormuş. Haricinde mahkeme yoluyla.Ama geçmediğimizi biz ispat edeceğiz. Araç kameram yok. Malesef ödedim.Çevrem bile şaşırdı sana kemer ve ışıktan ceza nasıl yazılır diye. Ben gece 3 te de olsa beklerim ışığı. Park yerini değiştireceğim de bile kemer takarım. Ama yazdılar cezayı bizde ödedik.

Aracınız
Diğer Markalar
Ankara da buluna motosikletime sakarya da emniyet kemeri cezası geldi :) cezanın yazıldığı gün antalya'daydım direk sakarya emniyetini aradım, onlarda şaşırdılar cezayı iptal ettiler.

Aracınız
Civic FC5 2019
Orda olmadığını nasıl ispat edecek onda ayrı bir muamma. Araç da yeni alındı ve 06 plaka, orada bulunması da ihtimal dahilinde.

Aracınız
Diğer Markalar
Orda olmadığını nasıl ispat edecek onda ayrı bir muamma. Araç da yeni alındı ve 06 plaka, orada bulunması da ihtimal dahilinde.
artık her yerde güvenlik kamerası var ve neredeyse tamamında zaman saat videoya gömülü olarak kayıt yapıyor, konya da ceza yazıldığı gün ve saatte silivri de nerede olduğunu hatırlayıp, esnaftan veya avm otoparkından rica ile görüntü isteyebilir. Daha da işi büyütüp tanıdık bulabilirse belediye mobese kameralarından geçtiği güzergahtan da isteyebilir yeter ki istensin bu devirde çoğu şey mümkündür.

Aracınız
Civic FC5 2019
Doğru. İspat edersin yeter ki iste. Ama idda makamı iddasını ispatla mükelleftir denir. Birileri kafaya göre ceza yazacak (haklı cezalara kesinlikle sözüm yok) sonra vatandaş işini gücünü bırakacak "vallahi billahi ben orda değildim ,ya da ben yapmadım diyip ispat edecek"
Hırsızın hiç mi suçu yok fıkrasına benzer olur bu.
Lanet olsun diyip haksızlığına inandığım cezada Allah a havale edip devam ediyorum

Son düzenleme:
Aracınız
Diğer Markalar
Doğru. İspat edersin yeter ki iste. Ama idda makamı iddasını ispatla mükelleftir denir. Birileri kafaya göre ceza yazacak (haklı cezalara kesinlikle sözüm yok) sonra vatandaş işini gücünü bırakacak "vallahi billahi ben orda değildim ,ya da ben yapmadım diyip ispat edecek"
Hırsızın hiç mi suçu yok fıkrasına benzer olur bu.
Lanet olsun diyip haksızlığına inandığım cezada Allah a havale edip devam ediyor
Ceza yazanların ispat etmesi gibi durum yok maalesef kanunda bu büyük boşluk, trafik polisi telefonla konuştuk diye ceza yazmıştı bu mümkün değil ispatını istedim resmi verilen vevap bilmem ne kanunun bilmem ne maddesince böyle bir zorunluluğumuz yok gibi bir cevap geldi kuyudan taşı çıkarmak ceza yazılan araç sahibine kalmış maalesef bu şekilde işliyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Yaklaşık iki ay önce Trafik çekicisi aracımı çekti. Çektiği yer aracın çekilmesini gerektiren bir yer değildi, trafik park cezasını ödedim. Aracın otoparktan alınması esnasında ödemiş olduğum 250 TL için Tüketici hakem heyetine başvurdum, heyet sonuçlandı ancak karar formu henüz sisteme girilmedi, sonucu öğrenince forumda paylaşacağım.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri