Fan açıkken gelen koku

Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar herkese merhabalar, 2016 fb7 50k kmde aracımdan klima açıkken herhangi bir koku gelmezken, klimayı kapatıp fanı açtığımda nemli halı kokusu gibi bir koku geliyor, biraz da antifriz kokusuna benziyor. Uzun süredir ne yaptıysam yapayım kokuyu geçiremedim, çoğu kişi cam suyunu antifrizli kullandıysan ön ızgara ya sindiği için yapabilir dedi onu temizledim geçmedi, polen filtresini değiştirdim geçmedi, klima kanallarını köpük sıkıp temizledim geçmedi, klima koku giderici sprey denedim geçmedi, hala o kokuyu alıyorum, hatta klimayı kapatacakken uzun süre sıcak çalıştırıp kurutup öyle stop ediyorum, koku sanki antifriz kokusuna da benziyor ama sadece fanda geliyor, Araç motor kaputuna en ince ayrıntısına kadar baktığımda hayvan ölüsü filan da göremedim, bana bu konuda yardımcı olun, arabam neredeyse sıfır ama bu koku beni arabadan soğutacak neredeyse, tavsiyesi ya da önerisi olan var mı. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Aracınız
Civic FB7 2013
Polen filtresi orjinal harici bu tür kokular olabilir.
Bindiğim araçta mann polen filtresi var aynı koku mevcut.

Camları açıp fanı çalıştırın son seviyede 3 dk sonunda koku gidiyorsa sorun yok demektir.
Devamlı koku varsa klimacıya baktırabilirsiniz.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Klima kanallarında nemli kalıyor ondan yapıyor koku klimasız fan açılınca kokup klima devreye girince geçebiliyor hatta.

Aynen tam o şekilde oluyor, klima açıkken koku kesiliyor kapatayım kapatınca fan açıkken hemen başlıyor, 2016 model araba da o kadar kötü kokmaması gerekmez mi?

Klima temizliği ile ilgili olarak internette aşağıdaki video’yu izlemiştim, ama sorununuza kesin çözüm olur mu bilemiyorum gerçekten. Aracın altından köpük basma olayını denemedim ben (lifte alamadığım için) ama direk olarak fan pervanesinin içinden boruyu uzatıp bir miktar köpük sıkıp klimayı çalıştırarak benzer işlemi yapmıştım. Ayrıca; video’dakine benzer şekilde polen filtresini çıkarıp, fanın üzerinden ve dış hava emiş kanalları üzerinden Lysol dezenfektan sprey uyguluyorum ben. Bariz bir koku şikayetim yok ama, 1 ya da 2 yılda bir bu işlemi yapmaya çalışıyorum. Nemden dolayı oluşan kokunun bu yöntemle tamamen giderilmesi çok zor olsada belki yardımcı olur.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aynen tam o şekilde oluyor, klima açıkken koku kesiliyor kapatayım kapatınca fan açıkken hemen başlıyor, 2016 model araba da o kadar kötü kokmaması gerekmez mi?
Stac Italy Araç Kliması Temizleme Dezenfekte İlacı satın aldım uzun borusu var polen filtresini çıkarıp evaporatör etrafına sıktım sonrasında klima kanallarına iyice sokarak sıktım şu an o koku yok başlarda fazla kokabiliyor ama en azından pis koku kesildi isterseniz denersiniz.

Geri