Civic FB7 Farlar ile ilgili bir problemim var yardım?

Aracınız
Civic FB7 2013
Ben de aynı sorunu tek farda yaşamıştım. Çift olarak değiştirdim sorun çözüldü.
Başka bir arkadaşının ampulü ile deneyip eğer sorun beyinde değilse sadece ampül değişerek sorun çözülür.
Alacaksan da Osram D4 S - 4300K tavsiye edrerim. Ben aşağıdan almıştım. Orjinal ürün. Fiyatı da piyasanın altında.
Sakın basit çin mallarına para verme. Yoksa her sene ampül değiştirirsin.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Sinan aslan
Aracınız
Civic FB7 2012
Ben de aynı sorunu tek farda yaşamıştım. Çift olarak değiştirdim sorun çözüldü.
Başka bir arkadaşının ampulü ile deneyip eğer sorun beyinde değilse sadece ampül değişerek sorun çözülür.
Alacaksan da Osram D4 S - 4300K tavsiye edrerim. Ben aşağıdan almıştım. Orjinal ürün. Fiyatı da piyasanın altında.
Sakın basit çin mallarına para verme. Yoksa her sene ampül değiştirirsin.

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ediyorum.farı ben değişebilir miyim.Ön tamponun sökülmesi mi gerekiyor bilginiz var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ediyorum.farı ben değişebilir miyim.Ön tamponun sökülmesi mi gerekiyor bilginiz var mı?

On tamponun sökülmesine gerek yok. Silecek su dolum yerinin kafasını tutan bir segman var onu çıkarın. Sonra kendinize doğru çekin gelecektir.
Sağ tarafı bu şekilde açabilirsiniz.

Bu işlemi yapmadan önce kontak kapalı olmalı ve akü kutup başı sökülmelidir.
FB7 de Aküyüde sökmeniz gerekiyor. Çünkü alan yok.
Farlarınız kapalı olsa bile yüksek gerilim bir müddet daha orada olacaktır bu sebeple dikkatli olun.
Zaten aküyü çıkarana kadar beyin kendini çoktan uyku moduna alacağı için riskiniz yok. 10 luk lokma yardımıyla rahatca çıkarabilirsiniz.

Fakat ampullerinizi yetkili servisten alırsanız daha iyi olur bence. Onun kadar hiçbir ampul uzun ömürlü olamaz. Belki 1000 1500 verirsiniz ama orijinal kullanırsınız.

Aracınız
Civic FB7 2013
On tamponun sökülmesine gerek yok. Silecek su dolum yerinin kafasını tutan bir segman var onu çıkarın. Sonra kendinize doğru çekin gelecektir.
Sağ tarafı bu şekilde açabilirsiniz.

Bu işlemi yapmadan önce kontak kapalı olmalı ve akü kutup başı sökülmelidir.
FB7 de Aküyüde sökmeniz gerekiyor. Çünkü alan yok.
Farlarınız kapalı olsa bile yüksek gerilim bir müddet daha orada olacaktır bu sebeple dikkatli olun.
Zaten aküyü çıkarana kadar beyin kendini çoktan uyku moduna alacağı için riskiniz yok. 10 luk lokma yardımıyla rahatca çıkarabilirsiniz.

Fakat ampullerinizi yetkili servisten alırsanız daha iyi olur bence. Onun kadar hiçbir ampul uzun ömürlü olamaz. Belki 1000 1500 verirsiniz ama orijinal kullanırsınız.

Benim usta aküyü de sökmeden takmıştı ama evde avize ampülü değiştirir kadar rahat değiştirdi. Sonuçta adam Honda'yı tanıyor.
Biraz uğraşılsa yapılır ama şöför tarafı ampulü akü sökülmeden çok da kolay takılmıyor dediğin gibi.

Yetkili servisten alınan illa ki uzun yıllar gider ama 1000-1500 liraya alıp 10 sene kullanmaktansa 180-200 lira verip 5 sene kullanmayı tercih ederim.
Patlarsa gider tekrar değiştiririm. Sonuçta aldığımız ürün Osram. Dandik bir marka değil.
Bir de araba benle yaşlanacak değil sonuçta. 5 seneden fazla kullanmam arabayı. Sıkılır satarım. Ampülü de alacak adam düşünsün.

Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
Ben fd6 aracım için yedek su deposunu çıkartarak kolaycana taktım. Bu arada akü kutup başı sökme gereksinimi duymadım direk taktım çalıştı.

Geri