Civic FB7 FB 7 Kilometre sayacı çalışmıyor.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba herkese, 2013 Fb7 aracımda katettiği kilometreyi gösteren gösterge dijital ekranda - - - - - olarak gösteriyor. Aracımın kaç kilometrede olduğunu, dolayısıyla bir yerden başka bir yere gittiğimde kaç km yaptığımı göremiyorum. Servis devir göstergesi değişecek dedi, göstergenin orijinal fiyatı 6500 TLmiş. Çıkması 2000-2500 dedi usta. Başına gelen var mı? Yakında muayene olmasa hiç tamir ettirmeyeceğim ama bu şekilde muayeneyi geçemez. Bu arada göstergelerin hiçbirinde başka bir sıkıntı yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Çok fena, saçma sapan. Tam al sat yapılacak araba aslında, sorun çıkarmadan satmak lazım, yoksa mali acidan feci oluyor.

Böyle diyorum ama işte o sorunsuzluk ve kendine bağlaması başka oluyor:)
Yani bu kadar boş bir sorunun bu kadar fazla bir ücret ile giderilmesi çok saçma. 7500 TL ne demek ya?

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Yetkili servis tamir namına hiç birşey yapmıyor honda bu konuda çok zayıf. Tek bildikleri parça sök tak. En azından benim gittiklerim. Sibop ayarını vs serviste yaptırmıştım ama bir dahaki sefere serviste yaptırmayacağım. V kayışı tarafından ses geliyor diye servise bırakmıştım kompresör değişmesi gerekiyor dediler başka nereye gösterdiysem kompresörden değil dediler, klima çok güzel soğutuyor, ayrıca sinirden su dökmüştüm kayış kısmına 1 hafta geçti ses gelmiyor araçtan oda ilginç her gün dinliyorum paranoyak oldum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yetkili servis tamir namına hiç birşey yapmıyor honda bu konuda çok zayıf. Tek bildikleri parça sök tak. En azından benim gittiklerim. Sibop ayarını vs serviste yaptırmıştım ama bir dahaki sefere serviste yaptırmayacağım. V kayışı tarafından ses geliyor diye servise bırakmıştım kompresör değişmesi gerekiyor dediler başka nereye gösterdiysem kompresörden değil dediler, klima çok güzel soğutuyor, ayrıca sinirden su dökmüştüm kayış kısmına 1 hafta geçti ses gelmiyor araçtan oda ilginç her gün dinliyorum paranoyak oldum.
Servis tamir konusunda maalesef iyi değil dediğiniz gibi, ama işin kötüsü orjinal parçada onların tekelinde :cautious:
Ses konusunda da Honda'lar genel olarak sessiz değiller zaten, sesler şaside ciddi titreşime neden olmadığı ve aracın gidişini etkilemediği sürece takılmamak lazım.
Bende 1 haftadır yüksek kasislerden 30 km hız üzerinde geçince alt takımdan ses duyuyorum diye gereksiz odaklandım aracı 3-4 farklı yerde liftte kontrol ettirdim, farklı ustalara kullandırdım hiç boşluk çıkmadı, bugünde o sese odaklanmadan normal kullanınca açıkçası sesi duymadım, ayrıca yüksek kasisten 30 km üzerine hızda geçmekte pek mantıklı değil ? garibim arabadan zorla sesi çıkartacam diye kasisten kasise hoplatıp duruyordum, bugün normal kullanınca araç gayet normal geldi ?

Geri