FB7 2013 YAKIT SORUNU... LÜTFEN YARDIM...

Gencer

0
Ad Soyad
Gencer Göçmez
Aracınız
Civic FE1 2021
HERKESE İYİ FORUMLAR, ARKADAŞLAR ARACIM 2013 FB7 ECO ELEGANCE FABRİKASYON LPG. ARACIM 1 DEPO GAZ (120 KÜSÜRE DOLUYOR) İLE 180 KM ZOR GİDİYOR ŞEHİR İÇİNDE. AMA ŞUNU BELİRTMEK İSTERİM GÜZERGAHIM SIRF YOKUŞ. SÜREKLİ YOKUŞ İNİP ÇIKIYORUM. ŞEHİR DIŞI HİÇ DENEMEDİM. GAZ AYARI YAPTIRDIM. GAZCI 1 DEPO BENZİN AL BİRDE ÖYLE DEDİ. BENZİN DEPOSU 330 TL YE FULLENDİ. KM Yİ SIFIRLADIM TOPLAMDA 320 KM YAPTIM BENZİN İLE. BANA YARDIM EDİN ACABA ARABAM ÇOK MU YAKIYOR YOKSA YOKUŞLARDAN DOLAYI NORMAL Mİ. BENİM HESAPLARIMA GÖRE LPG DE 70-75 KRŞ BENZİNDE 1.10 KRŞ CİVARI YAKIT YAKIYOR ŞUANKİ BENZİN LPG FİYATLARI İLE. BİLEN, YAKIT KONULARINI SÜREKLİ TAKİP EDEN ARKADAŞLAR BANA YARDIMCI OLURSA ÇOK MAKBULE GEÇER TŞKLER.

NOT : ARABAM 70 BİNDE, SUBAP AYARI YENİ, TEKLEME, ÜFLEME, MOTOR PERFORMANS DÜŞMESİ V.S. HİÇBİRŞEY YOK. MAŞALLAHI VAR.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam kısa mesafe ve rampa çıkış varsa yakıt yüksek çıkar. Düz yolda 100 kilometre sabit hızda yol testi yapın. Kuruştan ziyade 1 litrede kaç kilometre gidiyor onu baz alın.

Aracınız
Civic FD6 2011
HERKESE İYİ FORUMLAR, ARKADAŞLAR ARACIM 2013 FB7 ECO ELEGANCE FABRİKASYON LPG. ARACIM 1 DEPO GAZ (120 KÜSÜRE DOLUYOR) İLE 180 KM ZOR GİDİYOR ŞEHİR İÇİNDE. AMA ŞUNU BELİRTMEK İSTERİM GÜZERGAHIM SIRF YOKUŞ. SÜREKLİ YOKUŞ İNİP ÇIKIYORUM. ŞEHİR DIŞI HİÇ DENEMEDİM. GAZ AYARI YAPTIRDIM. GAZCI 1 DEPO BENZİN AL BİRDE ÖYLE DEDİ. BENZİN DEPOSU 330 TL YE FULLENDİ. KM Yİ SIFIRLADIM TOPLAMDA 320 KM YAPTIM BENZİN İLE. BANA YARDIM EDİN ACABA ARABAM ÇOK MU YAKIYOR YOKSA YOKUŞLARDAN DOLAYI NORMAL Mİ. BENİM HESAPLARIMA GÖRE LPG DE 70-75 KRŞ BENZİNDE 1.10 KRŞ CİVARI YAKIT YAKIYOR ŞUANKİ BENZİN LPG FİYATLARI İLE. BİLEN, YAKIT KONULARINI SÜREKLİ TAKİP EDEN ARKADAŞLAR BANA YARDIMCI OLURSA ÇOK MAKBULE GEÇER TŞKLER.

NOT : ARABAM 70 BİNDE, SUBAP AYARI YENİ, TEKLEME, ÜFLEME, MOTOR PERFORMANS DÜŞMESİ V.S. HİÇBİRŞEY YOK. MAŞALLAHI VAR.
Bu aracın ekran göstergesi 100km de kaç litre gösteriyor. 8 litre civarlarıysa yapılan yapılan km düşük kalıyor diye düşünüyorum. Ama ekran göstergeside yüksekse yapılan km yi teyit eder diye düşünüyorum.

Gencer

0
Ad Soyad
Gencer Göçmez
Aracınız
Civic FE1 2021
Bu aracın ekran göstergesi 100km de kaç litre gösteriyor. 8 litre civarlarıysa yapılan yapılan km düşük kalıyor diye düşünüyorum. Ama ekran göstergeside yüksekse yapılan km yi teyit eder diye düşünüyorum.
14.9 GÖSTERİYOR GÖSTERGE

Aracınız
Civic FD6 2011
14.9 litre baya yüksek. 2011 aracım 8-9 litre arası değişiyor. Biraz arayollar, biraz e-5 trafiği, bazı kısımlarda düz yol akıcı gidiyor. Günlük 60 km yapıyorum. Lpg güncel fiyatlarla 0,32-0,35 krş arasında yakıyorum. Aracınızı yakıtı doludurup km yi sıfırlayarak farklı bir yolda kullanın öyle ölçün. Düşük değer alırsanız sorun yoktur. Mevcutta çok yaktığınız güzergahın gerçektende arabayı yorduğunu anlayabilirsiniz bu şekilde.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Maalesef dik ve kısa mesafelerde yakıt tüketimi bu şekilde saçma seviyelere çıkabiliyor, turbo motorlu bir makineye geçmeniz yakıt açısından daha mantıklı görünüyor.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam 6 sene Artvin de kullandım ben aracımı, aynı dediğiniz gibi yollar hiç düz yer yok sürekli çıkış ve iniş. Emin olun aracınızda bir sorun yok, malesef çok yakıyor bizim araçlar, benden size de bi tavsiye benzinde binin aracınızı o yollarda LPG adamı araçtan soğutur. Zaten performanssız araçlar LPG iyice öldürüyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam 6 sene Artvin de kullandım ben aracımı, aynı dediğiniz gibi yollar hiç düz yer yok sürekli çıkış ve iniş. Emin olun aracınızda bir sorun yok, malesef çok yakıyor bizim araçlar, benden size de bi tavsiye benzinde binin aracınızı o yollarda LPG adamı araçtan soğutur. Zaten performanssız araçlar LPG iyice öldürüyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim aracım FB7 otomatik benzinli.
İstanbul şehiriçi ortalamam 10.5-11 litre (%50 yoğun, %50 yoğun olmayan trafikte).
Şehir dışında ise 7.5-8 litre (120-160km hız aralığında). Yazın klima sürekli açıktır, ekonomi tuşunu veya cruise hiç kullanmam, çünkü bana göre değil. 2-3 defa uzun yolda cruise denedim ve 110km sabit hızda 6 litre civarı değerleri bile gördüm ama dediğim gibi bana hitap etmiyor, benzinden 1 litre tasarruf yapıcam diye keyfimden vaz geçemem.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Gencer

0
Ad Soyad
Gencer Göçmez
Aracınız
Civic FE1 2021
Maalesef dik ve kısa mesafelerde yakıt tüketimi bu şekilde saçma seviyelere çıkabiliyor, turbo motorlu bir makineye geçmeniz yakıt açısından daha mantıklı görünüyor.
ben birde civic i az yakar diye aldım ama yokuşları hiç hesap etmedim. İnternetteki yorumlara bakıyorum adamlar şehir içi bir depo ile 350 380 km yol gidiyor. ben 170 180 km anca görüyorum. çok zoruma gidiyor büyük ihtimal satıcam.

Geri