Civic FB7 FB7 50 BİN BAKIMI 3000 TL OLUR MU YAAAA!!!!

Aracınız
Ben bugün aradım 90bin bakımı için hiç subap ayarı yaptırmadım o ve bujiyi değiştirmeyi öneriyoruz dediler bedeli 1000 lira, en son şanzıman yağını 50 binde değişmişiz şanzıman yağı ve filtre 950 lira, 790 lira genel bakımve lpg bakımı 150 toplamda 2950 dediler. Ben subapnayarını serviste yaptırmak istiyordum ama bujiyi değiştirmem için erken mi? Birde orjinalini bulamıyorsun piyasada. Şanzıman yağı için erken mi? en son 50 bin de değişti ve filtre hiç değişmedi birde şanzıman işi bu dışarıda çok sağlam usta bulamıyorsun. En azından problem çıksa garanti verirler heralde. Genel bakım zaten trışka ben kampanya olduğunu bilmiyordum eneos yağ ile mann filtre aldım bando v kayışı bile aldım ama diğer bakımları içim rahat etsin diye serviste yapmayı düşünüyordum. Genel bakım harici için erken mi acaba ?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Subap ayarını ve şanzıman yağını değiştirin. Sistem bana 110bin km deyken bile buji değişimi vermemişti benim niyetim olmasına rağmen. Sorununuz yoksa devam edin ama 120bin civarında değiştirmek iyidir sorun olmasa bile. Yetkili serviste yağ değişmeseniz bile yağı ve bujiyi mutlaka oradan alın.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben bugün aradım 90bin bakımı için hiç subap ayarı yaptırmadım o ve bujiyi değiştirmeyi öneriyoruz dediler bedeli 1000 lira, en son şanzıman yağını 50 binde değişmişiz şanzıman yağı ve filtre 950 lira, 790 lira genel bakımve lpg bakımı 150 toplamda 2950 dediler. Ben subapnayarını serviste yaptırmak istiyordum ama bujiyi değiştirmem için erken mi? Birde orjinalini bulamıyorsun piyasada. Şanzıman yağı için erken mi? en son 50 bin de değişti ve filtre hiç değişmedi birde şanzıman işi bu dışarıda çok sağlam usta bulamıyorsun. En azından problem çıksa garanti verirler heralde. Genel bakım zaten trışka ben kampanya olduğunu bilmiyordum eneos yağ ile mann filtre aldım bando v kayışı bile aldım ama diğer bakımları içim rahat etsin diye serviste yapmayı düşünüyordum. Genel bakım harici için erken mi acaba ?
Buji için acele etmeyin, size indirim uygulamıyorlarsa en kötü 100bin km.ye kadar vaktiniz var, istediğiniz zaman bujiyi satın alırsınız, normal bir motor ustası 50 liraya değişimi yapar.
Subap ayarı içinde karar sizin, servisin avantajı sürekli subap ayarı yaptıkları için bu konuda pratikleri fena değil.
Şanzıman yağı için bence km olarak dolmuş ama bence sadece yağı değiştirmeniz yeterli olacaktır, 90bindeki bir aracın şanzıman filtresinin dolacağını düşünmüyorum, ama kafa rahatlığı açısından değiştirmekte faydalı olacaktır.

Aracınız
Teşekkür ederim. Dediklerinizi dikkate alacağım Küçük şehirde sağlam usta bulunmuyor normalde fiyatları gerçekten yüksek ama diğer bakımlar sıkıntılı parçalar karşımda muhattap bulma açısından servise gitmek zorundayım malesef bir de adamlar burnundan kıl aldırmıyor servise ulaşabilmek ne mümkün honda türkiyeye şikayet ettim öyle dönüş yaptılar. Ayın 2 sine anca randevu verdiler

Aracınız
Civic FB7 2014
fb7 nin periyodik bakımında araç lpgli ise 40 binde bir subap ayarı ve buji değişimi gerekiyor diye okudum, ben de honda marmara dan geçen hafta 80 bin bakım için fiyat aldım 1920 tl çıkardı. İçinde subap ayarı yok ! buji zaten yok. Rutin bakım dışında şanzıman yağı ve filtresi (50 binde değişmiş ve daha 2,5 yıl önce ), fren hidrolik yağı (bu tamam 3 yıl olmuş). Benzin filtresini de ekledi ama ben çıkardım (60 binde değişti, zaten hep lpg de kullanırım ). Buji işini aydınlatacak olursa memnun olurum

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
fb7 nin periyodik bakımında araç lpgli ise 40 binde bir subap ayarı ve buji değişimi gerekiyor diye okudum, ben de honda marmara dan geçen hafta 80 bin bakım için fiyat aldım 1920 tl çıkardı. İçinde subap ayarı yok ! buji zaten yok. Rutin bakım dışında şanzıman yağı ve filtresi (50 binde değişmiş ve daha 2,5 yıl önce ), fren hidrolik yağı (bu tamam 3 yıl olmuş). Benzin filtresini de ekledi ama ben çıkardım (60 binde değişti, zaten hep lpg de kullanırım ). Buji işini aydınlatacak olursa memnun olurum
Kullanım klavuzuna göre buji değişimi 40binde değil, 100binde bir yapılır.
Şanzıman yağı 50binde değişmişse bir sonraki değişim 90bin km.dir veya yıl olarak 2 yıl sonrası olarak öneriliyor, bu açıdan yılı geçtiği için şanzıman yağını değiştirmeniz faydalı olacaktır.
Şanzıman filtresi için genelde 100bin km.den sonraki bakımda tavsiye ediliyor (3 şanzıman yağı değişiminde bir gibi), kulanım klavuzunda da değişimine dair hiçbir bilgi yok.
Benzin filtresi rutin LPGli kullanımlarda değişimine gerek görülmüyor.
Kısacası sizin için rutin bakım haricinde subap ayarı, yılı dolmuşsa fren yağı ve şanzıman yağı değişimi yeterli görünüyor.
Eğer 10bin km,yi 6 ay içinde yaparım ve aracın rolantide sıkıntısı yok, çekişinde de bir zayıflık görmedim diyorsanız subap ayarı ve şanzıman yağı değişimini 90bin bakımına da ertelemenizin ciddi bir soruna neden olacağını sanmıyorum.

Geri