FB7 Akü erken mi tükeniyor ?

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba arkadaşlar 2012 fb7 aracımızı 4 ay önce aldım. Bugün sabah araçta marş basmadı ABS,lastik basınç arıza lambaları yandı forumda gördüğüm kadarıyla araçta yetersiz amper olunca böyle uyarı oluyormuş daha sonra takviye kablosuyla aracı şarj edince araç çalıştı bugün pazar olduğu için takviye kablosu ile gezdik ve bir daha çalışmama sorunu olmadı. Benim anlamadığım şey ise aracın eski sahibi 2019 Aralık ayında Mutlu akü taktırmış. Akünün garantisi bile bitmeden bu kadar erken bitmesi bana normal gelmedi acaba böyle bir sorun yaşayan oldu mu olduysa yardımcı olabilir misiniz

Aracınız
Bende güncelleme yapayım. Silifkede iki ayrı yere gittim ve aynı şeyi söylediler, ölçümde araç çalışmazken 8V çıktı ve akü içinden plaka ayırmış, anlık kalp kirizi geçirmiş bu dediler. Yoksa kışı bile rahat çıkartırdı dediler. Çünkü el cihazına aküyü bağladıklarında değişken voltaj yazdı ekranda.
Sığacak şekilde inci ve varta 45A vardı ve gene 55A mutlu aldım. 55-60A mutlu harici farklı marka maalesef sığmıyor. Bakalım bu 3 seneyi geçecek mi.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
60 lık inci oluyordu sanırım bizim kasaya. Ben bu zamana kadar hep mutlu kullandım ve sorun yaşamadığım için mutlu almıştım. Bakalım kısa sürede sorun verirse mutlu defterini kapatırım
Hocam hem incide hemde varta da sığacak şekilde şuan 45A var. Önceden 60A küçük boyutu vardı demekki.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri