FB7 Akü erken mi tükeniyor ?

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba arkadaşlar 2012 fb7 aracımızı 4 ay önce aldım. Bugün sabah araçta marş basmadı ABS,lastik basınç arıza lambaları yandı forumda gördüğüm kadarıyla araçta yetersiz amper olunca böyle uyarı oluyormuş daha sonra takviye kablosuyla aracı şarj edince araç çalıştı bugün pazar olduğu için takviye kablosu ile gezdik ve bir daha çalışmama sorunu olmadı. Benim anlamadığım şey ise aracın eski sahibi 2019 Aralık ayında Mutlu akü taktırmış. Akünün garantisi bile bitmeden bu kadar erken bitmesi bana normal gelmedi acaba böyle bir sorun yaşayan oldu mu olduysa yardımcı olabilir misiniz

Aracınız
Civic FB7 2012
ben de mutlu aküde sıkıntı yaşadım. 2 sene dolmasına bir kaç ay kala araç tüm ışıklarını yakarak arıza verdi. mutlu aküye gittim 1 gün şarj edelim verelim sorun olmaz dediler. garanti kapsamına girecek bir durum değilmiş dediklerine göre. neyse 1 gün sonra taktılar şimdilik problem yok. insan yine de tedirgin oluyor yalnız.
Benim götürdüğüm yer aküyü söktü baktı sonra bu akü de sorun var dediler değiştirdiler , inşallah bir sorun yaşamazsınız

Aracınız
Bendeki mutlu aküde bugün su koydurdu, hemde şehir dışı Mersinde. 3 yıllık akü ve sabah zorladı ama marş alamadı. Başka araçtan çektik çalıştırdım. Yarın değişcem, bıktırdı vallahi.
Şeytan diyor alt tabla ne var ne yok söktür orayı ve at bir varta 75A taksi aküsü...

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhaba arkadaşlar 2012 fb7 aracımızı 4 ay önce aldım. Bugün sabah araçta marş basmadı ABS,lastik basınç arıza lambaları yandı forumda gördüğüm kadarıyla araçta yetersiz amper olunca böyle uyarı oluyormuş daha sonra takviye kablosuyla aracı şarj edince araç çalıştı bugün pazar olduğu için takviye kablosu ile gezdik ve bir daha çalışmama sorunu olmadı. Benim anlamadığım şey ise aracın eski sahibi 2019 Aralık ayında Mutlu akü taktırmış. Akünün garantisi bile bitmeden bu kadar erken bitmesi bana normal gelmedi acaba böyle bir sorun yaşayan oldu mu olduysa yardımcı olabilir misiniz

2 gun once aksam calistirirken gosterge isiklari cok zayif yandi ama calisti araba. (Her gun aktif kullaniyorum araci bu arada. Hep eco modda)

Bugun sabah da anlik zayiflama oldu gostergede ama calisti yine. Bu aksam donerken marsi bi kez cevirince unlem isareti, airbag, dusuk lastik basinci uyarisi ikaz lambalari yandi. Fren kaskati kesildi ve haliyle mars hic basmadi bile.

Yarin sabah gosterecegim ben de bakalim ne cikacak. Benim aklima sarj dinamosu (akumulator) geldi cunku akum daha 4-5 aylik.

Umarim cok cep yakmaz :/ goz gore gore geldi valla ariza.

Aracınız
Yarın akü bakacağım;

-Erdemli,Silifke de bilindik yer var mı?
-Gene Mutlu 55A mi alayim?
-Varta 45A düşük kalır değil mi?
-İnci dar-ters oraya olan kaç Amper?

Teşekkürler...

Aracınız
Civic FB7 2012
2 gun once aksam calistirirken gosterge isiklari cok zayif yandi ama calisti araba. (Her gun aktif kullaniyorum araci bu arada. Hep eco modda)

Bugun sabah da anlik zayiflama oldu gostergede ama calisti yine. Bu aksam donerken marsi bi kez cevirince unlem isareti, airbag, dusuk lastik basinci uyarisi ikaz lambalari yandi. Fren kaskati kesildi ve haliyle mars hic basmadi bile.

Yarin sabah gosterecegim ben de bakalim ne cikacak. Benim aklima sarj dinamosu (akumulator) geldi cunku akum daha 4-5 aylik.

Umarim cok cep yakmaz :/ goz gore gore geldi valla ariza.
Aracınızı bakımlı kullanıyorsanız yada önceki sahiplerinden bir sorunu yoksa dinamo kolay kolay arıza vermez. Aküden kaynaklıdır bence ayrıca bütün uyarı ışıklarının yanması ilk başta çok korkutucu direk sanayiye götürürseniz motoru indirirler ?

Aracınız
Civic FB7 2012
Yarın akü bakacağım;

-Erdemli,Silifke de bilindik yer var mı?
-Gene Mutlu 55A mi alayim?
-Varta 45A düşük kalır değil mi?
-İnci dar-ters oraya olan kaç Amper?

Teşekkürler...

Garantisi yoksa bence bir daha mutlu almayın da ama benim araçta 45 amper var acaba benim araca mı küçük takmışlar ayrıca varta iyidir hocam

Geri