Fb7 akü sorunu

RdmSn

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar. 2012 civic sahibiyim. Aracı ilk çalıştırma esnasında kontagı cevirince tırr tırr diye ses gelip bütün gösterge ışıkları gidiyordu ve bu yüzden aküyü değiştirdim. Mutlu 55 amper aküyü aldım fakat aküyü alalı 5 ay oldu fakat aynı sorunla karşı karşıyayım. İşin ilginç tarafı bu olay sürekli olmuyor. Arac normal çalısıyor fakat bir yere gidip tekrar çalıştırınca aynı sorunla zaman zaman karşılasıyorum.
1- Sıfır akünün bu kadar kısa sürede bitmesi normal mi?
2-Araçta kaçak olma ihtimali mi var ?
3- uzun yola çıksam bile aracı stop edip çalıştırmaya kalksam yine tırr tırr sesi çıkıp elektrik gelmiyor gibi.

Var mı yardımcı olabilecek ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
1. Sıfır akünün bitmesi normal değil. Problem akü ise 2 yıl garantisi var. Değiştirilir.
2. Evet araçta kaçak varsa sabaha kadar aküyü zayıflatır. Tek marşta almaz.
3. Uzun yolda oluyor ise alternatör aküyü yeterince sarj etmiyor olabilir.
+ Akü kutup başlarının sıkı bağlanmalı. Gevşek olursa araç yeterince enerji alamaz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Sorun çözüldü. Eksi kutup başında bir kablo zamanla ark yapmış onu temizledik sorun düzeldi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geçmiş olsun, şunu söylemeden geçemeyeceğim [MENTION=2650]h.k_ahmet[/MENTION] arkadaşımız vakit ayırmış sorunuza cevap yazmış ki yazdıkları da çok doğru, sorunu çözdük mesajını yazarken keşke arkadaşımıza da teşekkür etseydiniz çok şık olurdu ;)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun, şunu söylemeden geçemeyeceğim @h.k_ahmet arkadaşımız vakit ayırmış sorunuza cevap yazmış ki yazdıkları da çok doğru, sorunu çözdük mesajını yazarken keşke arkadaşımıza da teşekkür etseydiniz çok şık olurdu ;)
@NoFeaR Çok centilmence olmuş. Maşallah.
Beklenti içinde hiç olmadım. Amaç vatandaşın işi görülsün.
Fakat forumda gördüğüm en aktif adminsiniz. Ek iş gibi değilde asıl işiniz gibi takip ediyorsunuz. Bu yönden sizi tebrik ediyorum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@NoFeaR Çok centilmence olmuş. Maşallah.
Beklenti içinde hiç olmadım. Amaç vatandaşın işi görülsün.
Fakat forumda gördüğüm en aktif adminsiniz. Ek iş gibi değilde asıl işiniz gibi takip ediyorsunuz. Bu yönden sizi tebrik ediyorum.

Tüm forum üyeleri emek veriyor tıpkı sizin gibi, burada hepimizin amacı paylaşım ve yardımlaşma, arada biraz da taktir görme :)

Geri